Dítě do školky jen na odpoledne?

Od: Datum: 11.12.12 20:44 odpovědí: 12 změna: 11.12.12 23:12

Z určitých závažných důvodů by mě i mému dítěti vyhovovalo, kdyby ve školce mohlo být až od oběda. Myslíte, že je to jen na domluvě s ředitelkou? Jeden neví, na co vše jsou zákony. Když tam dítě může být celý den, proč by tam nemohlo být dáváno až v době oběda?

Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 11.12.12 20:46

Dítě by mělo do školky chodit úplně normálně a tady nejde jen o nějaké zákony a nařízení, ale vždyť v tomto věku si dítě utváří společenské vazby! Pokud ho budete odlučovat od jeho vrstevníků, vězte, že vám vyroste sobecký necita! Školka je zatraceně duležitá část života!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 11.12.12 21:20
Co to píšete?!
Já jsem do školky nechodila, jeden syn tam byl týden,když jsem byla v nemocnici, a druhý tam nebyl vůbec.
Ani jeden z nás není sobecký necita!Tazatelka se navíc ptá zda lze dát dítě do školky pouze na odpoledne a Vy z fleku razíte teorii-dítě bez školky rovná se sobecký necita.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: axlik*
Datum: 11.12.12 21:28

Protože odpoledne už se tam toho moc nedělá! Mám na mysli celkové odloučení od vrstevníků, pokud bude pořád jen doma, nenaučí se toho tolik jako ve společnosti sobě rovných..Kotě se taky naučí víc v přítomnosti sobě rovných ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.12 20:48

Může, pokud s tím ředitelka nebude mít problém. Je to asi před třemii lety, kdy v naší školce taky jedno dítě mělo docházku jenom na odpoledne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.12.12 21:08
Po domluvě s reditelkou by to mohlo vyjít.Ovšem musím podotknout že spousta děti chodí po obědě domů.Vaše dítě bude ochuzeno o všechno důležité.Po obědě se spí,potom se jde ven nebo si hrají a poté mají svačinu a po 16h čekají na rodiče.
Ráno se vstává a připravuje do školky(naučný režim do školy) při příchodu do školky se vítají a utváří kolektiv.Taky se celé dopoledne s dětmi pracuje,mají divadélko,tělocvik,učení...O to všechno ten váš prcek přijde.
doplněno 11.12.12 21:14: Uska...souhlas.Ono existují i mateřské kluby-100kč na den a máte ho od 9 do 14h na hlídání.Nebo ho dejte do koutku-to vyjde dráž...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.12.12 21:11

Vaše dítě přijde o to nejdůležitější. Výúka je dopoledne. Po obědě se odpočívá a pak jsou hry. To máte to samé jako byste dala dítě na hlídaní sousedovi nebo na nádraží. Na to nepotřebujete zabírat jedno míst ve školce třeba mamince, která jí nutně potřebuje.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.12.12 21:22
avatar

Je to vcelku nesmyslné, po obědě nejen (jak je už zmíněno) spousta dětí, potenciálních kamarádů, odchází domů, ale po obědě se minimálně hodinu odpočívá, většina dětí spí. Poté se vstává, svačí a dělají se klidnější odpolední činnosti, během kterých zbytek dětí odchází domů. U nás je školka jen do půl 4, většina dětí je ve čtvrt na 4 už dávno pryč.

Tak se zamyslete, zda je to pro dítě dobré. Nestačí pořádně navázat vztahy, nebude se účastnit kolektivních dopoledních dílniček, zpívání, tancování apod., čímž je ochuzeno o nějakých 70% zážitků se školky.

Dítěti by to vyhovovalo proč? Ono samo se tak rozhodlo?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.12 21:32

Tak u nás ve školce se děti dělily na spací a nespací a ty nespací nikdo spát nenutil. Naopak, třeba příprava pro předškoláky bývala právě po obědě, protože předškoláci už ani nespávali. Školka je u nás do půl šesté a do konce tam bývalo relativně dost dětí - občas jsem tam s těmi mými zůstávala až do konce, že si ještě chtěly na zahrádce pohrát s kamarády, dokud ti neodejdou. A odpoledne moje děti chodily na kroužky - vaření, keramika, solná jeskyně, hudebně-pohybový pro předškoláky.

Navíc, pokud má tazatelka možnost být s dítětem dopoledne doma a hlídání potřebuje jenom odpoledne, tak celkem nevidím důvod, proč by to dítěti mělo nějak extra vadit. "Na školu" si ho může připravit sama, k tomu školku nepotřebuje. A sociální vazby může dítě navazovat odpoledne naprosto stejně jako dopoledne. Jako je pravda, že dopoledne bývají divadélka a tvořivé činnosti, ale na druhou stranu, pokud je dítě neabsolvuje, tak žádná tragedie, ne.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.12.12 21:59
avatar

S těmi sociálními vazbami si nejsem tolik jistá, odpoledne jsou zkrátka jiné činnosti, není takový důraz na rozvíjení dítěte jako v dopoledních "pracovních" činnostech. U nás máme pár chlapečků, co do školky přijou občas, chodí před svačinou, kdy už mají ostatní děti řízené činnosti dokončeny, jen se podívat, a po obědě chodí domů. Tyto děti jsou nesamostatné, neumí si hrát s ostatními, jsou viditelně mimo okruh "společenství". Do společných čiností se zařazují pomalu, jsou uplakané, protože jsou zvyklé být doma (a když týden nepřijdou, pak tři dny ano - tak vlastně nechápou, proč mají ve školce být), a jen si fňuknou, rodiče jim udělají "americké volno". A pak si rodiče chodí stěžovat nám, že dítě si doma stěžuje, že ve školce nemá kamarády. No, bodejť.

Nemyslím si, že je to dobře, ale je to jejich věc. Vodit ale dítě do školky odpoledne nemá žádný význam, dítě se nic nenaučí, v podstatě si jen pohraje a jde domů. To může rovnou zůtat doma se slečnou na hlídání, vyjde to úplně nastejno...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.12 23:12

No, tak kdybych měla dost peněz, aby mi mohla dítě pravidelně hlídat slečna na hlídání, tak bych klidně to nejmladší do školky nedávala - tolik ale nemám, tak do školky prostě chodilo. Školka je jistě fajn, ale třeba pro mne je primární její hlídací funkce, naučit ho klidně zvládnu svépomocí doma, u školkáčů nejde o žádné složité znalosti a dovednosti.

A jinak i moje nejmladší dítě se školkou bojovalo, taky jsem ho tam nedávala každý den, když jsem zrovna neměla směnu, obvykle zůstával doma. Proč taky ne, když se tam zbytečně trápil *nevi* Sociálně byl v pohodě, kamarády si vždy nacházel spontánně kdekoli, zapojovat se do her zapojoval, samostatný je, výtvarné činnosti odmítal doma stejně jako ve školce... to se zlomilo až v odkladovém roce (stejně jako jeho negativní vztah ke školce) a začal s nimi právě doma, sám, jenom za pomocí knížek s návody krok po kroku... a chytrej byl jak opice, vědomosti vždycky rád nasával, ať už ve školce nebo doma. Jenom ta školka mu nevím proč nesedla. No, a teď zas pro změnu nerad školu, ale to už si nechá vysvětlit, že do školy musí... ale stejně mě vždycky překecává, aby nemusel alespoň do divadla, na dopravní hřiště, na koncert, na besídku... když už se tam stejně nebudou učit, tak prý je stejně zbytečné, aby tam chodil *bzum*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 11.12.12 21:27

A proč se bojíte zajít za ředitelkou a poptat se? Anonym je lepčí, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 11.12.12 22:04

Dnes se mi naskytla možnost jedné rekvalifikace. Zítra už budu podepisovat nějaké ne příliš závazné papíry, tak jsem chtěla vědět, zda s odpolední docházkou nemá někdo zkušenost, zda vůbec přichází v úvahu. Jde jen o 2,5 měsíce.Taky si myslím, že ta dopolední školka je lepší. Jenže jako "žena v domácnosti" nemohu mít dítě ve školce denně víc jak 4 hodiny, tak dopoledne bych musela vynechat. U nás je školka jen do 16hod, to je málo...Nevím, jak to sem na vesnici stíhají ve městě pracující mamky vyzvedávat své caparty..

Jinak já do školky nechodila vůbec. Ten nástup do školy byl pak hodně drastický. Pro děti je lepší, když se prvně sociálně adaptují v takovém víc jim přirozeném prostředí.

Nebo se teď na tu rekvalifikaci vykašlat, od 1.1.2012 jsou nové podmínky na ÚP, není třeba příslibu zaměstnavatele apod., tak si tu rekvalifikaci udělat až někdy v budoucnu. Nějakou dopolední )

Díky za vaše předešlé reakce! )

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.