Krev pod kuží - propíchnout?

Od: Datum: 21.12.10 20:52 odpovědí: 17 změna: 14.06.14 02:49

Zdravím všechny rádce.

Při kutění v dílně jsem se udeřil do prstu a v tom místě je pod kuží je nahromaděná krev,protože kuže se neprotrhla. Nebolí to,ale je to hodně otravné.Určitě to znáte,tak poradte prosím jestli je lepší to propíchnout,nebo nechat tak a čekat až se to samo vstřebá.Chtci se toho zbavit co nejdříve. Gugloval jsem,ale pod takovým náznem jak tomu říkáme doma,tak to ani google nezná

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.10 20:56

Říká se tomu borůvka nebo tady v Brně rak :D z vlastní zkušenosti jehlu na šití a zboku jemně propíchnout vymáčknout to je úleva za chvíli je to zahojené *jasne*

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.12.10 20:59

Štěnice...au to bolí...už jsem jich měl nespočet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.10 21:01

Já to dva dny nechám a pak píchnu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.10 21:04

Dva dny bych netrpěl není na co čekat :) leda s tím strašit děcka :D

Datum: 21.12.10 21:09

my tomu říkáme ,,blošťka,, a to google fakt nezná.

Já čekám s jehlou v ruce.Taky bych to nejraději propíchl a měl to co nejdříve z krku.Ale při některých případech se radí takové věci nepropichovat-kvuli infekci. Teda slyšel sem to u puchýřku u popálenin.Tak to mě přibrzdilo.

No,počkám ještě pár minutek na další názory a asi jdu do toho Zatím všem díky za rady a názory

Datum: 21.12.10 21:13

Propichoval ,ale i prokusoval *afro* hned po činu nesčetně a měl jsem ruce špinavé a žiju bez problémů *placni*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.10 21:12

No já bych neriskoval,pokud bych to chtěl propíchnout,tak určitě ne jehlou na šití.V lékárně koupíš injekční jehlu a po desinfekci jodisolem propíchneš.Ale rozumnější je použít mast HEPAROID a nanést večer na prst a ovázat.Do tří dnů se sraženina rozpustí a pomalu zmizí.

JABRAKA

Datum: 21.12.10 21:32

pokud jste cimrdlich, tak hygienicky a k lékaři.

Ve svém okolí to všični děláme tak, že to čímkolil ostrým propíchneme či prořízneme. asi jako když se říznete nožem, nebo píchnete hřebíkem, taky to přeci nesterilizijete.

Všichni, jen ne synovec. Ten jen při řeči o krvi se zkácí.

Od: michal958*
Datum: 21.12.10 21:48

doporučil bych si koupit jehlu v lekarne, propíchnout pode polít desinfekcí

Datum: 21.12.10 21:49

Tak už je po ,,operaci,, Špendlík z nástěnky jsem opálil nad plamenem a před zákrokem potřel kuží posledni kapičkou betadinu (asi nějaká desinfekce). Musel jsem to propíchnout z více stran.Nějak to nechtělo vytéci všechno najednou.Snad už to bude čím dál lepší. Všem zučastněným díky za rady.Bodíky jsem měl jen 3,tak jsem je udělil prvním třem nejrychlejším.

PS: a v dílnách při kutění budte opatrní-ať máte takových příhod co nejméně.Já sám se snažím být dost opatrný,ale někdy to prostě ujede :(

Od: miljan*
Datum: 21.12.10 21:57

Ještě, že někteří nedoporučili narkozu. *zed*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.10 10:40

Betadine je jodový přípravek, já ho používám jako mast, doporučil mi ji chirurg. Právě na takovýhle případ se hodí (jistě i roztok), edy pokud netrpíte onemocněním štítné žlázy a nejste těhotný *haha*, Jak mast, tak roztok jsou volně prodejné.

Od: buss®
Datum: 21.12.10 22:39

Zubama ...

Od: kacu®
Datum: 22.12.10 16:47

Já bych nepropichovala, ale záleží na tom jestli je velký a kolik tam té krve je ... Já jsem měla takového ráčka a sám se mi vstřebal asi za 2 dny .. :)

Datum: 22.12.10 16:55

To se vám stalo poprvé v životě, že to řešíte tak složitě? Pokud ano, jste šikulka. Ale teď k věci. Národ se dělí do dvou půlek ( jako zadek *haha* , ) , jedna půlka zastává názor, že se s tím nemá dělat nic, že se to samo vstřebá. Druhá půlka ( jak říká paní učitelka " ta větší půlka" ) zastává názor : Propíchnout, vytlačit.

Já zastávám názor : Propíchnout na dvou až třech místech , vytlačit a vydezinfikovat. Dezinfekce je důležitá , ale hezky pálí. Pokud je to větší plocha, tak kůži odstřihnout , aby rychleji zaschla a vydezinfikovat. Někdo sice řekne, že kůže by mohla ještě přirůst, tak proč stříhat, ale ona naroste nová.

V každém případě : ať zvolíte jakýkoli způsob, tak i kdybych nebyl "bookmejkr" vsadil bych na to, že to přežijete. Takže zkuste každý postup, a život a pocity, během procesu "léčby" vám sami ukáží cestu, jak napříště postupovat ..

Hezké svátky ...

Od: samuel222*
Datum: 22.12.10 22:41

Propíchnout a evakuovat co nejdříve od vzniku.
Postupem času krev tzv. zkoaguluje, tj. změní svoji konzistenci ze stavu tekutého na stav pevný a pak už ji z podkoží nedostanete.
Před i potom samozřejmě vydezinfikovat, abyste si ještě více nepřítižil infekcí.
Vladimír
Zdr. bratr *jasne*

Od: asddsa
Datum: 14.06.14 02:49

Samozrejme, a na to jsi prosimte prisel kde? To je naprosty nesmysl. Kdyz tve tvrzeni prezenu, tak by v to pripade krev v tele byla kapalneho skupenstvi jen nekolik malo minut a pak se z ni stala latka pevna. Tudiz nam pak v tele tece co? Krychle? Ne, stejne jako jakakoliv jina hustsi tekutina se "vypari" a zustane po ni onen tvrdy "povlak" (ztvrdla krev, coz je to same jako kdyz na sebe vyprdnete omacku..Taky po chvili ztvrdne). To, co myslite tou "zmenou na pevne skupenstvi" (tedy strup) je zpusobeno fibrinem, ktery zajisti srazeni krve. Pak tam je jeste nejaky hnis a zbytky kuze, ktere se poranily jen castecne. Pod povrchem svrchniho obalu kuze se tedy toto nedeje a krev tedy zustane v onom kapalnem skupenstvi. Postupne se vysrazi a zmizi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.