Jak se bránit - insolvence vs odstupné

Od: Datum: 11.12.12 18:28 odpovědí: 7 změna: 12.12.12 07:43

Dobrý večer,má otázka se týká insolvence.K 30.11.12 jsem dostala výpověď z důvodu rušení fabriky a dostali jsme 5ti měsíční odstupné,ale to poslali mému správci-otázka zní jsem vedená na úřadu práce a po dobu 3měsíců nebudu pobírat žádné peníze z úřadu práce.Z toho odstupného které můj bývalý zaměstnavatel poslal správci nic nedostanu z čeho budu žít? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.12 18:43

A kdo to je ten správce? Vůbec mi není jasná Vaše otázka a asi nebudu sama.

Ohodnoceno: 0x

Od: efinka
Datum: 11.12.12 18:47

Již jsem v osobním bankrotu a mám přiděleného insolvenčního správce soudem,kterému každý měsíc můj zaměstnavatel zasílal část výplaty a nyní mu poslali celé mé odstupné. On poté ty peníze rozděloval mezi věřitele kterým jsem dlužila

Datum: 11.12.12 18:55

Aha, tak to bude asi hodně složité. Ale přece Vás nemohou nechat úplně bez prostředků. Tedy bez životního minima. Budete asi muset kontaktovat toho správce. V každém případě Vás v této zemi zemřít hlady nenechají. Ale z počítače to nezařídíte. Musíte jít na úřad práce, nebo na nějakou sociální podporu a tam popravdě vysvětlit Vaši situaci. Určitě se Vám pomoci dostane.

Od: brunclik*
Datum: 11.12.12 19:23

Sice dva roky staré, ale odpovídá to mému názoru: http://www.penize.cz/obcanske…90918-osobni-bankrot-odstupne

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.12.12 19:49

po většinu existence institutu oddlužení byla vyplácena podpora v nezaměstnanosti bez ohledu na odstupné, systém je tedy zaběhlý tak, jak popisujete...

se změnami za ministra drábka se situace změnila, ale v praxi systém běží setrvačností dál..

ve čtyřech měsících, kdy byste teoreticky neměla žádný příjem, vám tak zbývají v zásadě 3 možnosti:

1) najít si novou práci

2) zatnout zuby a požádat si o maximální nárokovou státní sociální podporu a/nebo pomoc v hmotné nouzi (úřad práce)

3) přimět systém, aby přehodnotil své fungování

při zachování snahy o ad 1 a ad 2 bych doporučoval obrátit se okamžitě na správce, a pokud ten nebude vstřícný, tak písemně na soud, aby správci určil, že v měsících, za které vám bylo určeno odstupné, a z toho důvodu vám nebude vyplacena podpora v nezaměstnanosti (ani nebudete mít jiný příjem), má správce věřitelům rozdělit vždy právě jen adekvátní částku za kalendářní měsíc, a vám z ní naopak vyplatit nezabavitelnou částku ...jako kdyby jste po těch 5 měsíců nadále měla pravidelně mzdu...

zda takové žádosti soud vyhoví, vám ovšem nikdo nezaručí..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.12.12 20:57

No, já to přesně takto myslela, ale napsat jsem to tak dobře nedokázala. Myslím, že tohle je dobrá dost vyčerpávající odpověď.

Od: minaz
Datum: 12.12.12 07:43

Byla jsem v podobné situaci.bylo mi sděleno že dostanu výpověď a odstupné.O tomto jsem ihned informovala svoji správkyni.

Ta mi sdělila ať si požádám zaměstnavatele o postupné vyplácení odstupného,právě z toho důvodu,že zůstanu bez příjmu.

Takže jsem ho požádala,zaměstnavatel mi ho vyplácel postupně každý měsíc a správkyně mi vždy napsala jakou částku jí mám z toho poslat na účet.Zbytek mi zůstal na živobytí.

Vím,že je to rada s křížkem po funuse,ale snad někomu pomůže,kdo řeší podobnou situaci.

Bohužel tyhle věci ohledně peněz ,když jste v insolvenci se mají řešit ihned,právě proto aby člověk nezůstal bez příjmu, protože úřad nezajímá, že nemáte z čeho žít...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.