Počítá se polévka do denního příjmu tekutin?

Od: Datum: 05.02.13 12:03 odpovědí: 11 změna: 06.02.13 00:04

Otázka je myslím celkem jasná. Bere tělo slanou polévku jako tekutinu nebo jako jídlo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.02.13 12:13

Jako tekutinu - "tělu" je vcelku fuk, jestli si polévku osolíš nebo osladíš medem nebo jestli piješ sladký džus jablečný či slaný rajčatový...

Pozor - pokud jde o příjem tekutin, si musíš dát na tekutiny (potraviny) močopudné - např. čaje, kávu, alkohol...

doplněno 05.02.13 12:19:

BabkozOV: Se solí je to trošku složitější - pokud jí má tělo příliš, pokouší se jí zbavit (potem, močí), pokud jí má ale málo, ´neudrží vodu´, organismus se dehydratuje (takže je potřeba ji doplnit)... Člověka dokáže rozhodit (přinejhorším i zabít) i nedostatek i přemíra soli v těle...

;)

doplněno 05.02.13 12:24:

Ivik: Neviděl jsem ten pořad - ale - pokud mi v pořadu tohoto typu řekne " výživová poradkyně" kolik je hodin, jdu si to dvakrát překontrolovat... *bzum**smich*

Ohodnoceno: 2x

Od: ivik®
Datum: 05.02.13 16:00

Souhlasím, já tomu taky moc nevěřím, jen jsem tlumočila to, co jsem se v pořadu dozvěděla.Já si vůbec myslím, že všichni řeší co jíst a nejíst apod.Ale kdyby se lidi řídili alespoň trochu tím, jak jedli a žili naše babičky a dědové, bylo by to mnohem poučnější a mělo to výsledky.Co jedli, jen brambory, zelí cibuli, česnek, nějakou zeleninu co měli na zahradě, ovoce co rostlo v lese a kolem chalup a byli mnohem zdravější.Měli přirozený pohyb,nebyli na sebe tak zlí jako dneska, bylo asi i míń stresu, i když si ta generace prožila taky svoje, za což má moji velikou úctu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.13 12:14

Ne nepočítá. Polévka je jídlo a ne tekutina. Naopak je v ní sůl, která staví močení. Pije se proto, aby se čuralo a tím z těla odcházely škodliviny. ;)

Od: xart*
Datum: 05.02.13 12:21

Určitě se to počítá, stejně jako se "počítá", obsah vody v ostatních potravinách od chleba, přes šunku, sýry, jablka až po sušenky, hranolky, bramborové lupínky atd ... to vše obsahuje vodu byť v malém množství, ale tělo si to už přebere ;).

Datum: 05.02.13 12:14

Polévky se počítají do pitného režimu. Jen je třeba dát pozor právě na sůl a koření.

Ohodnoceno: 3x

Od: ivik®
Datum: 05.02.13 12:16

Tak zrovna v sobotu v pořadu Hobby naší doby s Jiř. Bohdalovou byla výživová poradkyně a tam ten dotaz padl.Odpověď zněla: polévka se nepočítá, protože s ní má tělo jiné trávení než např. s čistou vodou.Taky mě to překvapilo, ale to tam říkali...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.13 12:27

Můj názor je ten, že bych si polévky rozdělila na vývary a polévky zahuštěné.

1/ taková kuřecí, slepičí, hovězí polévka, s nudlemi či rýží, česnečka apod. - bych dala do tekutin.

2/husté polévky, jako čočková, hrachová, gulášovka, dršťkovka apod. bych brala jako jídlo.

Ale není to ničím podložené, jen tak o tom uvažuji. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.13 12:44

Vyvary apod. se opravdu pocitaji do pitneho rezimu.

http://www.ordinace.cz/clanek…m-v-zime-i-polevka-se-pocita/

doplněno 05.02.13 18:07:

Nechapu co je divneho na minimalnim mnozstvi 1,5litru tekutin denne.

Chapu ze nekdo vypije 3litry,ale tech 1,5 litru je minimum.

Datum: 05.02.13 12:47

nepočítá , už jenom ta rada - do těla musíme dostat v průběhu dne minimálně 1,5 litru vody ve formě tekutin

platí asi pro 15leté dítě .

Datum: 05.02.13 16:36

Polévka se do denního příjmu tekutin počítá, nebo je přinejmenším "k dobru". Jinak já solím minimálně, takže s tím problém nemám.

Od: zabu
Datum: 06.02.13 00:04

Může mi někdo nějak logicky zdůvodnit, proč by se voda v polévce, voda v kafi, nebo voda v čaji, neměla počítat do denního příjmu tekutin. Ona voda v čaji nebo polévce není voda?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.