Výpověď zaměstnanci vs nemoc

Od: Datum: 11.12.12 10:48 odpovědí: 3 změna: 11.12.12 13:14
avatar

Mám dostat výpověď od zaměstnavatele dle § 52 odst. 1 - ruší- li se organizace nebo její část a to k 31.3.2012. Mám taky zdravotní problémy, ráda bych toho trochu využila. Onemocnět raději před koncem, tj. na konci března a nebo využít ochranné doby tj. asi 7 dnů. Co bude pro mě výhodnější?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.12 10:51

no já myslím , že už jste 9měsíců pozadu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.12 11:28
avatar

Nějak se Vám to pomotalo. 31. březen 2012 byl před 8,5 měsícem a § 52 neobsahuje odstavec 1.

Pravděpodobně jste měla na mysli výpověď z důvodu rušení zaměstnavatele nebo jeho části (§ 52 písm. a) a 31. březen 2013.

___ Onemocníte-li v době trvání pravcovního poměru, nebudete mít za první tři pracovní směny nárok na nic, od 4. pracovní směny budete mít nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele za pracovní směny naplánované do 21. dne nemoci.

Onemocníte-li např. poslední týden v březnu, bude nárok na náhradu mzdy jenom do konce pracovního poměru. Onemocníte-li až v ochranné lhůtě, nebudete mít na náhradu mzdy za nemoc nárok.

Ve všech případech bude od 22. kalendářního dne nemoci nárok na nemocenské.

doplněno 11.12.12 11:29:

Zákoník práce, skončení pracovního poměru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.12 13:14
avatar

Asi bych věnoval veškerou energii na to, jak získat lepší práci, a ne na to, jak onemocnět. Ono by se taky přání mohlo vyplnit...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.