Holka 14 a kluk 19 chození

Od: odpovědí: 40 změna:

zdravím , řeším se známou problém ( teda ona se ptala jak bych to řešil já) .

Její dcera 14 let chodí s 19letým klukem a já se ptám jak se na to tváří zákon?Já jí říkám , že se nemohou ani líbat ( jednou bych ho viděl a dostal by po hubě ) . Můj názor je jasnej , já bych ho srovnal jen by na ní sáhnul .Ale ona se nechce s dcerou hádat , neví co má dělat .

jakej na to máte názor?

děkuju za rady

40 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar lidus

Od kamarádky syn měl 22 let a našel si tehdy ještě ne 14ti letou slečnu, zákon mluví jasně a kamarádka se modlila až do dívčiných 15ti. Hned jak holka odmaturovala, vzali se a dnes už mají dvouletou dceru. Líbat se snad mohou a chodit po parku taky, nesmí mít sex.


a co je podle vás sex?

tyhle "chlapy " já nechápu . Na starší nemaj a tak si hledaj malé holky se kterejma můžou manipulovat .

doplněno 05.02.13 11:37:

má naplánovanou střední a pak ještě VŠ a takovej mamlas jí totálně změní život

nebo bych špíš řekl,že mladé holky otravují starší,z vlastní zkušenosti...pubertačky se bláznivě zamilují a pak ti posílají sms,psanička,atd..takže bych vinu neházel jen na kluka...


tak snad má ten kluk rozum , když ho nemá ta holka

 


0x

nezakazovat,pokud ho ta její dcera miluje tak stejně si kněmu cestičku najde a budou se scházet,libat někde tajně...třeba bych si sní promluvil,nějaké rady,atd..ale jak říkám,nikdy jí nemůže ochránit celých 24 hodin...

 


0x

Dnešní slečny vypadají mnohem starší, takže chápu, že někteří kluci do toho spadnou, ani neví jak. Sousedčina dcera ve 14 vypadala na 17, i se tak chovala, a věřím, že o svém věku i lhala. Dnes je nějak zrychlená doba... Proto jsem ráda, že mám syna a ne dceru, asi bych umřela strachy - když jsem viděla tu sousedčinu holčinu, jak se natřásá, obléká, a není s ní žádná rozumná řeč, byla jsem na mrtvici.

Ale k dotazu. Zakazovat se nedá, tím se to ještě zhoršuje. Chce to dítě informovat a mluvit s ním o všem otevřeně. A pak věřit své výchově, že se nic špatného nestane...

Mimochodem - ta sousedčina dcera v 17 začala žít s 26letým mládencem "na hromádce". Děsně zaláskovaná, nedala si nic vymluvit. K vánocům si přála nádobí, zařizovala domácnost... Pak přišel stereotyp, nuda... Za rok ji vyhodil... Asi si našel mladší...

 


0x
avatar babkazov

Za mlada se používalo rčení: Ikdyby jí na "ní" drželi ruku, stejně to udělá. Přes prsty. :DKdyby dostali po hubě, vzali by si z toho jen to, že budou opatrnější a nedají se nachytat. *hej*Jestli je děvče dobře vedeno celý život, teď je ta chvíle, že se projeví to, co bylo do ní vloženo. Když však vášeň je silnější, je třeba pořídit antikoncepci, poplakat si a vzít to tak, jak to je. Jinak mladí budou opatrnější, aby to zatajili a navíc budou mít pocit, že jsou mučedníci a celý svět se proti nim spiknul. O to více k sobě přilnou a využijí každičké chvilky o samotě. ;) S Dorotkou chodím ještě kolem 22.hod před dům. Když jsem sešla dolů zaslechla jsem ve sklepě šramot. Zařvala jsem silným hlasem a spoza rohu vyšel kluk a za ním mladičké děvče, které si zapínalo džíny. V téhle situaci, v chodbě sklepa, kde není vůbec nic, si nedovedu představit nějakou antikoncepci. Je to jen na to, aby se mladá dostala do průšvihu.*cert*


rodič kterej nechá 14leté dítě ve 22 hodin venku by zasloužil taky pěkně za uši . Antikoncepci vám ve 14 letech nikdo nepředepíše .

S antikoncepci nemas tak docela pravdu. Neni problem ani ve 14. Ne ovsem kvuli sexu.


jenže tady jde o sex a né o jiné potíže

 


0x

Víte, zákon hovoří jasně a o líbání rozhodně nehovoří.

Ale problém je jinde - čím víc to dceři budete zakazovat a znechucovat, tím dřív to udělá, to je prostě pravidlo.

A neudělá-li to teď, udělá to za rok a nic s tím nezmůžete. Svět se v čase hodně mění a vyvyjí.

Určitě jste dceři řekla o celé situaci své a skoro v 15 letech už musí mít dost rozumu na to, aby se rozhodla podle sebe.

 


0x
avatar michaltopic

Z pohledu toho, co lítal za mlada za holkama skoro každej den, bych řekl, že chlapec je buď trochu zaostalej, ale spíš bych řekl, že si to chce užít a na to bacha! Podle mne láska je v tom jen z malého procenta. Pravdou ale je, že dnes je jiná doba a těžko rozeznat 14tku od 16tky. On ví, kolik je holčičce let? *sok*


jasně ,že ví . Proto mi to přijde divný .

Tak pak už bych jen posoudil jeho psychický stav a vyspělost a podle toho se rozhodnul.

Já stále nechápu co je divného na tom, že 14ti letá holka (nezlobte se to už není malé děcko) chodí s 19ti letým klukem (nezlob te se ale to zas není hotový chlap). Někdo z nich vám řekl, že jen čekají až zavřete dveře aby na to mohli skočit? Proč je nenecháte žít, vždyť na tom není nic divného, jako matka bych se neznepokojovala jelikož snad vím, jak jsem dceru vychovala a že jsem ji dost důrazně vysvětlila, že pokud spolu budou souložit jde on za katr a ona do pasťáku. Děláte z komára velblouda, ti mladí se mají rádi a chtějí být spolu, jít do kina, na koncert, držet se za ruku a občas si dát pusu. Nekoukejte na to svýma očima, že vám jde jen o to dostat ženskou do postele a pak jít zase za další (hlavně to teď nevztahujte na sebe, to je spíš řečnický obrat). Už s těmi mladými někdo mluvil, už se jich zeptal jak se na vztah dívají a zda znají všechny případné následky? Hlavně na ně neřvěte a nefackujte, bylo by vám to prd platné.

doplněno 05.02.13 14:20:

artíku, myslím, že ten problém není věk ale holt se chlapec nehodí do rodiny, že? Dceruška má být paní doktorka a on je idiot co spravuje auta (opět pouze příklad). Kdyby to byl vysokoškolák a měl otce s bavorákem a chatou u moře tak by ten věk zase až takový problém nebyl. No, vy musíte vědět co je pro holku nejlepší, můžete jí zkusit uvázat doma u stolu a vypustit jí ven v 18ti letech a pak se modlete aby jí nezbouchnul první kterého potká.

 


0x

Dosáhl bys jen toho že se budou scházet tajně a nebudeš je mít pod kontrolou.

Jsem pro jasně oběma vysvětlit, že do 15 let je pod zákonem a je hranice za kterou jít je tabu. = vysvětlit legislativu i zodpovědnost rodičů. Chození do kina, objímání a sem tam pusa na rozloučenou je v pohodě. Prostě do 15 bude lepší když spolu budou chodit jako lepší kamarádi, něco víc až potom. A potom jestli budou souložit, tak musí počítat i s miminem a že se o něj budou muset postarat - žádná antikoncepce není 100%, potrat zdravýho mimina nebo zřeknutí se ho je hloupost = kdo souloží, musí s miminem počítat. V 15 letech neni kam spěchat.

 


0x

hezky večer,

já myslím, že ten věkový rozdíl až takový problém není. Berte to třeba tak, že holky dospívají dříve, a tak si slečna nemá s vrstevníky co říci a tak hledá starší hochy, kteří jsou na stejné rozumové úrovni jako ona. Ale může to být pochopitelně i jinak.

Jsem také pro, aby si mladí s rodiči sedli, sice to udělají sice neradi, ale narovinu si o všem promluvili a vyjasnili si, co od druhého nečekají. Antikoncepci sice slečně ve 14 asi nikdo nepředepíše, ale kdyby náhodou na ten sex přecijen došlo, kondomy se prodávají všude a bez omezení věku, navíc chrání i proti pohlavním nemocem.

 

 


0x

Všchno tady svádíte na kluky, jací jsou to perverzáci a chtějí všechny holky jenom zneužít. Je normální, že mladá čtrnáctiletá holka chce staršího kluka a devatenáctiletý kluk se taky nebude poohlížet po nějaké 25 leté ženské. Je mi 18 let a taky koukám po trochu mladších holkách. Podle toho co tady čtu, jsou jenom kluci ti špatní, ale když se podívám na všechny ty holky kolem, tak polovina z nich jsou s prominutím laciny kurvy co se na diskotékách tahají s každým. Najít normální holku, která neude žádná taková kurva je těžší než se zdá. Neobviňujte jenom kluky, možná ty vaše dcery nejsou takové cudné chudinky jak se zdá. A ještě nechápu proč zakazovat těm mladým sex, vy jste to snad nikdy nedělali? Každý musí sám vědět, kdy je připravený a kdy ne, ti mladí nejsou zas takovy dezinformovany loutky a vědí co je to ochrana. Podle mě se tady z toho dělá strašná věda.

Samozřejmě, ale když se stane nějaký průšvih, nejvíc to odskáče to děvče. Jinak proč by 19-letý kluk nemohl chodit třeba s 16-17 letou? 14 let je podle mě málo, nemá ani hotovou ZŠ (a rozum ještě také nemá).

Já v téhle generaci žiju a musím říct, že některé 14ti leté jsou dost rozumné, takže bych to na věk nesváděl. Samozřejmě, že může chodit s 16-17 letou, ale lásce neporučíte, není to sakra jenom o tom, že si borec užije zbytek je mu u prdele, tohle je o vzájemných citech a to přece není nic špatného. Pokud jsou oba rozumní a vědí co je to ochrana, tak je snad riziko nějakého průšvihu téměř nulové. Mimochodem znám holky, které mají ve 14ti letech takové zkušennosti se sexem, které by jí záviděla každá 30ti letá ženská. Je to neuhlídatelné a myslím si, že je rozhodně lepší když vaše dcera má ve čtrnácti letech kluka ktrého miluje a on miluje jí, než když lítá po barech a dá každymu kdo si řekne, tak nevidím důvod proč to zakazovat. Mimochodem, tohle se nevztahuje jen na dívky pod 15 let, platí to pro všechny. A když se na některy 14ctky podíváte, typli byste jim vzhledově i chováním tak 18.

Víš v čem je problém? Dívka, která začne s pohlavním životem v tak raném věku (obecně před 17 rokem), většinou vystřídá více partnerů, než jí bude později milé. Je to přirozené - člověk se v tom věku ještě rychle mění, takže najít toho správného prostě není jen tak. Chlapci to většinou berou jinak, ale pro dívky z toho může být i docela trauma. Měla jsem spolužačku, která se ocitla v analogické situaci a mám dojem, že kvůli tomu chodila i k psychologovi. Říkala, že si zkazila život a udělala ze sebe "šl*pku". Přitom to byla slušná holka, jen prostě neměla rozum a bála se, že ty kluky ztratí. Jinak je mi 26 a pochybuji, že se to od té doby nějak příliš změnilo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]