Psychický problém cestování autem, letadlem

Od: Datum: 10.12.12 19:36 odpovědí: 6 změna: 12.12.12 08:17

Zdravím, dnes jsem zjistil že moje přítelkyně má asi vážný problém. Už dávno vím že má problém sednout do letadla. Když jsme letěli na dovolenou, vždy sedí jak zařezaná, celý let nepromluví ani slovo, nepozře sousto jídla a je úplně hotová. Není to tím že by se bála že letadlo spadne a my se zabijeme, asi nechápu co to je za pocit ale je úplně hotová. Samozřejmě když jsme šli na prohlídku městské věže tak na ochoz ani nevylezla. Říkal jsem si že má strach z výšek. Ale dnes po cestě do Prahy vůbec nepromluvila a celý den nejedla a pak mi to došlo. Nechtěla o tom mluvit ale prej má stejnej pocit jak při létání. Strach, panika, nevím ale mám strach že jde o nějaký psychický problém. Co si o tom myslíte? Děkuji za každý názor, radu,...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.12 19:45

Hledej na googlu psychoterapeuta, co dělá hlubinnou abreaktivní psychoterapii nebo behaviorálně kognitivní psychoterapii (a nebo pokud jste z Moravy, napiš zprávu, někoho ti zkusím doporučit.)

Ohodnoceno: 0x

Od: madmax*
Datum: 10.12.12 19:52

Jsme z Třebíče.

Od: majdaw
Datum: 11.12.12 19:23

tak co poradila jsem dobre jo a kdyžtak ji zkus nějak přinutit k tomu aby v letadle promluvila a nesoustredila se na let pak se odreaguje a nebude vystresovaná a i v autě

Od: mariew
Datum: 10.12.12 19:49

ahoj já si myslím i přes to že mi je 11 let že má nějakou fóbii z motorových prostredků i když to zní divně jsem psycholožkateda chystám se jí být a myslím si to a nebo je taky možné že si není jistá v nějakém prostoru ale nevím to jistě a jak často létáte a jak často ezdíte autem ajak dlouhodeně?je totiž možné že jí nedělají dlouhé výlety a nebo není dostatečně připravená a prosím nenaser se na mě protože já o tom něco vím asi od 6 let se učím psychologii tak doufám že jsem pomohla aspon jsem se snažila

Datum: 10.12.12 19:50

Amaxofobie je strach z dopravních prostředků. Ta vyhlídková věž měla výtah?

Tady je seznam fobií, může to být kombinace dvou či více.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.