Nejste přihlášen/a.
Zdravím, zvažuji koupi státních dluhopisů Flexi bond, které mají splatnost každé tři měsíce. Je to dobrý nápad, když chci v blízké době kupovat nemovitost? Jednalo by se např. o nemovitost za 2 500 000. Představuji si to tak, že 500 000 bych mohl zaplatit hned, další milion po doběhnutí platnosti dluhopisu (v nejlepším případě za týden, v nejhorším za tři měsíce) a na zbytek bych si vzal hypo. Díky.
2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení
vili
0x
Pokud opravdu v daném časovém horizontu koupíte nemovitost, tak mi přijde váš postup jako blbost. Uvažujte. Za rok to má jaký výnos, nějakých 3 a půl procenta a má se zvedat na 3,75? Tak z milionu máte za měsíc úrok přibližně tři tisíce. Pokud byste to dal na nějaký účet s úročením, rozdíl bude nějakých tisíc korun měsíčně a disponovat s tím můžete v podstatě okamžitě. Jenže když si nemovitost najdete, budete muset zaplatit rezervační poplatek a hned po složení je nějaká smluvní lhůta na vyplacení zbylé části peněz. Obvykle je dostačující pro zpracování hypotéky, ale v případě, že část peněz bude dostupná za nejhorší možnou dobu 3 měsíce, může se stát, že prodej se neuskuteční ať už smluvně, nebo že prodávající dá přednost jinému zájemci.
Já bych v tomto případě do toho nešel.
Já bych v tomto případě do toho nešel.
Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.
Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]