Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Itálie - letenka, kde sehnat?

Od: ananii

Ahoj, potřebovala bych poradit. Rodina se rozhodla, že letos pojedeme do Itálie, ale bohužel nemáme auto v takovém stavu, abychom zvládli cestu autem, k ostatním do auta už se nevejdeme. Začali jsme proto uvažovat o letadle, jenže vůbec nevím, kde hledat letenky za rozumnou cenu.

Když se dívám na internet, přijde mi, že jsou letenky dost drahé, a navíc se často připlácí docela dost za každé odbavené zavazadlo, což výslednou cenu ještě navýší. Máte někdo tipy, kde letenky hledat, kdy je kupovat nebo jak ušetřit? Budu ráda za jakékoli rady a zkušenosti. Jsme dva, zavazadla nepotřebujeme každý 20kg, postačí jeden dohormady a nějak to přežijeme. Letenka stačí fakt nějaká nejlevěnjší, tu hodinku letu se to vydrží... Díky moc.

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

mathew
hodnocení

1x

Já letenky hledám tady skyscanner.cz/...

Letenky nejsou drahé pokud nemáte příliš specifické požadavky na místo a termín. Pokud chcete letět tam kam všichni a ještě ve stejnou dobu tak cena logicky roste. Zavazadlo cenu také dost zvyšuje , protože místo něj nemohou vzít náklad, který by platil někdo jiný.

 

nox®
hodnocení

0x
avatar nox
Můžete si najít spoje přes různé vyhledávače, ale nákup doporučuji přímo u dané letecké společnosti. Pokud chcete letět lowcost, tak nízkonákladovky, jako Ryanair, Wizz a podobné. Ideální doba pro nákup letenek je tak v rozmezí 1-3 měsíce dopředu, na poslední chvíli a v nejzajímavějších sezónních období, počítejte s přestřelenou cenou. I tak se ale ceny letos asi budou držet výše. Pokud jdete hlavně za pohodou a koupáním, tak pouvažujte i o nutnosti odbaveného zavazadla. Do tepla člověk nepotřebuje tuny hader a týden se dá i v náročnějších podmínkách zvládnout a větším batohem. Co je potřeba, dá se bez problémů sehnat na místě a s sebou jen to nejnutnější, spousta ubytování má i slunečníky k dispozicy, takže se případně poptat. U Ryanairu osobně preferuji buď tarif s větším zavazadlem a sedadlem nebo příplatek za sedadlo. Můžete se pak odbavit měsíc dopředu a na místě už nic nemusíte řešit a stresovat.

 

mll
hodnocení

0x

Je toho víc. Klasická je Letuška, Regiojet a ještě několik dalších. Ostatně oni se Vám sami nabídnou, když dáte dotaz "letenky" do vyhledávače.

Najděte si lety a pak koukněte, jestli to dopravce na svých stránkách nemá levněji (třeba letuška je levnější než přímo smartwings; ale zase vueling jsem levnějc nesehnal). Většinou vás několik nabídek povede na stejný let za různých podmínek (díky code sharingu).

Jinak se mi při hledání osvědčilo omezit dobu letu (lepší než filtr na pouze přímé lety). Když vím, že se letí 2 hodiny, dám např. max 5 hodin, tím mi nevypadnou lety s krátkým přestupem (do 3 hodin) ale šílenosti jako přestup na JFK nebo přenocování na letišti ano. (Když jsem kdysi hledal PRG-DBV nabízelo mi to přes Rejkjavík a právě JFK, Rejkjavík by asi byl v pohodě (JFK nevím jak by bylo s vízem), i cenově, ale bylo to po kovidu, takže jsem nechtěl přestupovat ani v Mnichově nebo Krakově a zjišťovat co všechno je potřeba natož co chce třeba Austrálie, jinak bych pro tu legraci klidně přes ten Island letěl, tam snad můžeme i na občanku i když to neni Unie.)

A co jiné mody dopravy. Koukal jsem minulý týden, že vlak do Říma stojí jen 39 euro (základ je od €29, respektive základ je €120, ale prodává se od 29), jede z Vídně nebo Mnichova (cestou je ještě Salzburk a Linec z míst kam se dá z Čech vlakem levně dostat). Do Vídně se vejdete do 15€. Já už mám koupený autobus z Prahy přímo do Bologni na hlavní nádraží (ten vlak jede na Roma Tiburtina ne na Terminni a ve Florencii zase na Campo Marte a ne na Santa Maria Novela, prostě jede na vedlejší nádraží a totéž v Milánu, dřív jezdil aspoň na Rogoredo, kde staví rychlovlaky (jeden rok jsme tak jeli, je to totální díra, ale je tam přestup), teď jede na nějaké jiné). Byl jsem na vážkách, jestli to nemám stornovat a koupit ten vlak (když jsem to zařizoval, vlak nebyl, ani v květnu ještě nebyl, normálně bývá od února). Z Bologni potom pojedeme rychlovlakem až na místo. Pravda je to skoro 24 hodin cesty, ale na druhou stranu se zavazadly si nemusíme lámat hlavu, kufr v autobuse do 20 kilo je v ceně a další v předprodeji stojí 79 korun (při nástupu se platí dvojnásobek, ale proti letadlu to jsou drobné). Ve vlaku nikdo zavazadla neřeší. Pro nás letadlo nepřichází do úvahy. I kdybychom se dokázali sbalit do letadla (to by se snad dalo), tak letiště jsou dost daleko a stejně 3-5 hodin vlakem by nás neminulo (navíc lety jsou v blbé časy, teda letos jsem to ani nehledal) plus transfer z letiště na nádraží.

Ono na zařizování letenek je docela pozdě. Ale zkuste to, třeba něco seženete. Když namátkou koukám na Letušku, píše mi to od necelých 4 tisíc reálně nachází 4317/os za přímý let do Neapole a zpět (30.7.-3.8.) samozřejmě bez zavazadel, to budou tak 2 tisíce navíc. A jinak spoustu možností pod 6 tisíc, takže to úplně marné neni. To myslím neni až tak špatná cena.

 

tm
hodnocení

0x
Levnější bude asi bus. Nebo zkusit vlak, ale ten bude asi dražší. Z Vídně jezdí do Itálie vlaky, takže jeden prestup

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]