Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Vyhodili mne na zpáteční let malou vodu na zapití léků

Od: majer

Letěl jsem na dovolenou do Burgasu. Cestou tam jsem mohl mít až 2 litry vody a kontrola mne střední lahev 0,75l nechala v Praze na Terminálu 2.bez problémů. Zpět jsem měl malou lahev se snídaňovým balíčkem do letadla a jako diabetik potřeboval zapít léky. Na letištní kontrole už mne vyhodili do koše též malou pet lavev s vodou což jsem ani nečekal. Řekli mne, že si mohu koupit v bezcelní zóně vodu tak jsem tam do obchodu šel a divil se že stála 7,50 euro(188Kč) což je strašné a evokuje to spíše jako byznys na vodě vydělávat než by mělo jít o bezpečnost. Cestou tam běžně vodu nechají z Prahy a cestou zpět vše vyhodí a ani průkaz diabetika v češtině je nezajímá když není v azbuce napsaný. Létal jsem též do Paříže nebo Londýna a zpět bez problémů. Tak co se děje v Bulharsku, když jinde to jde a tam ne a stěžovat si nikde na ně ani nejde a logiku to nemá žádnou když v létě v horku je pro lidské zdraví pitný režim přece důležitý?

 

29 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

6x

Pravidla jsou jasně daná. Tekutina maximálně ve 100ml lahvi a celkově maximálně 1L.
Pokud je letiště vybavené CT skennery, tak povolují jednu lahev do 2L.
Neznalost neomlouvá.

Neznalost neomlouvá je nestupidnější hláška na světě, protože co by lidi měli všechno znát, to nedokáže nikdo...
nox®
metaxxa: Samozřejmě že to lidé znát musí. Pokud lidé požadují nějakou službu, měli by pravděpodobně znát její pravidla. Není nic jednoduššího, než se na pravidla podívat, případně na to ve většině případů upozorňují cedule všude kolem.
Třeba povinné ručení k vozu taky není služba kterou člověk vyžaduje nebo zákony a předpisy obecně. Pak se tím snadno ohání, ale člověk nemůže vše znát, vědět a pamatovat si. Určitě jsme to každý zažili, že jsme zaplatili jenom pro neznalost a přitom se nic hrozného nestalo.
nox®

Ale to je přece úplně jedno, na takovém názoru absolutně nezáleží. Přepravní podmínky jsou jasně dané, podmínky a bezpečnostní pravidla letiště také. Neznáte? Smůla. Vyhození vody je to nejmenší, co se mohlo dít. Pokud by člověk trval na svém neotřesitelném názoru, že ho podmínky nezajímají, také nemusel nikam letět a řešil by problémy v cizině. Dnes už je zcela normální, že za bezpečnostní kontrolou jsou pítka. A i kdyby ne, tak prostě v případě nouze koupí vodu v obchodě. Pokud tedy člověk nepatří do sorty lidí, co sice zaplatí desetitisíce za dovolenou, ale dát pár kaček navíc za vodu je nehoráznost.

 

bramburka
hodnocení

1x

S kontroami se musi pocitat a musi se pocitat i s tim, ze na kazdem letisti to muze byt jine.
Ja bych si pro sichr vzala malou prazdnou lahvicku a pri prvni priezitosti ji doplnila vodou.
Ze jsou ceny ve free shopu predrazene, to vi kazdy.

vencaflaska

Přesně tak. Do prázdné petky načepovat vodu na WC v bezcelním prostoru. Standard nízkonákladového cestovatele.

 

mll
hodnocení

1x

V čem je problém, vodu na kontrole vylejete a natočíte si jinou. Nevím jak vypadá letiště v Burgasu, jestli jsou tam nějaká pítka (jinak byla všude, kde jsem zatím byl), ale přinejhorším na WC voda určitě bude.

Ne na každém letišti je voda pitná.

 

hodnocení

1x
avatar babajaga

Dokud jsme s manželem létali na dovolenou, brala jsem si s sebou svůj průkaz diabetika. Jakmile viděli červená písmena DIA, vždycky mě odmávli dál a vodu mi nesebrali. Konkrétně právě v Burgasu. Měla jsem i 1,5 l láhev a pustili mě v pohodě.

Další možnost - vzít si do příručního zavazadla prázdnou lahvičku, tu Vám nikdo nevyhodí. A po projití kontrolou si ji naplnit na WC či v umývárně. Voda je na letišti pitná vždycky.

Třetí možnost - během letu, i toho nejobyčejnějšího do Burgasu, letušky na palubě podávají všem, kdo o to stojí, kelímky s vodou. Takže se k pití dostanete pokaždé. Jaga.

Pravdu máte v tom, že v létě a v horku je pitný režim důležitý. Alez Burgasu do Prahy to trvá jen 2 hodiny a za tu dobu ještě nikdo nevyschl na troud. Navíc je v letadle klimatizace, takže to horko tam není až tak šílené.

 

hodnocení

1x
avatar babajaga

Člověče, Vy nehodnotíte rady ostatních, vy jen pláčete sám nad sebou a jste naštvaný na celý svět. Lepší bude, když příště zůstanete sedět doma a budete si pít, kdy budete chtít. /Včera, dnes a zítra. V sobotu večer a v neděli ráno./

1/ Pítka jsou všude, na všech letištích. A nějaká letiště jsem opravdu navštívila, to mi věřte. Pítka nikdy nechyběla.

2/ průkaz DIAbetika otevře vrátka k letu s pitím. Zkušeností mám dost. Kladných. I z Burgasu.

3/ Prázdná lahvička v batohu s sebou, za odbavením si ji naplnit vodou.

4/ Balená voda se podává rozlévaná v kelímcích /na všech letech, co jsem kdy byla/. Pokud máte velikou žízeň, nalijí Vám opakovaně.

5/ Za 2 hodiny letu z Burgasu do Prahy nikdy nevyschnete na bejkovec. Pokud si vezmete jednou léky v jinou dobu, než obvykle /třeba ještě před letem/, kdy ještě máte možnost je zapít, nic se projednou nestane.

6/ Lepší je pamatovat na zadní kolečka a neutratit všechno domrtě. Pak jste si mohl pití koupit, kdybyste všechno nerozfofroval. Já kdybych neměla žádné peníze, cítila bych se na omdlení taky. Takže Vás chápu. *smich*

7/ Tak nehledejte bubáky tam, kde nejsou. Hlavní je, jestli jste si dovolenou pěkně užil, nebo jestli jste si ji svými neustálými připomínkami pokazil. Sobě i ostatním okolo. *alene*Jaga.

 

hodnocení

0x
avatar nomohakon
Řešení je jednoduché: Nelítej do/přes Bulharsko.
majer
hodnocení

Opravdu tyto tvrdé represivní metody bez zeptání se, jestli někdo není třeba nemocný diabetik nátlakovým způsobem vytrhnout nápoj z ruky sebrat pasažérovi vodu jsou jenom v Bulharsku a jinde už od toho opustili a jsou tolerantnější?

 

hodnocení

0x

To stejné před 10dny z Korfu, ani hlt.

majer
hodnocení

Když jsou vedra tak i zdravý člověk potřebuje pitný režim aby třeba nezkolaboval někde, Pítka s vodou nejsou v každé destinaci na letišti a mnohdy je pet lahev s vodou neúměrně extrémně předražená. Kdyby opravdu šlo o bezpečnost letu tak by mělo být snažší se dostat k obyčejné pitné vodě. Tady to působí jako cílený zaměr obchodní strategie. "Tvoji i malou mini lahvičku s vodou Ti vyhodíme a žízeň Tě donutí přistoupit na naší cenovou politiku až 7,5 euro". Úpně to do sebe všechno jako puzzle zapadá. Už pramálo to má co společného s bezpečností, ale trikem jak vydělat peníze navíc na turistech. U diabetiků je to obzvlášť životně důležité se napít a brát léky pravidelně. Možná by to bylo i soudně žalovatelné, protože vyjímky při ohrožení zdraví by měly existovat než riskovat zkolabování na zem.

id
Prosím, na kterém letišti jste nenašel pítka? Nezažila jsem letiště bez pítka, ale jasně, neznám vše.
Nebo jste si sem přišel jen pobrečet? Ale to pláčete na špatném hrobě. Díky.
Plaťte kartou.
nov
24.06.26 09:56

id *palec2*

 

securitycontrol
hodnocení

0x
To je tezky, pokud to nebyla zlovule pracovnika, tak ne vsude maji moderni skenery, nekde staci batoh hodit na pas, nekde se musi vytahovat elektronika a jine. Zrejme jste narazil na hulvata, zapomenout, neprozivat, myslet si sve.
majer
hodnocení

Hulvát to byl. Měl jsem zavolat asi supervizora jejich nadřízeného a řešit to na místě, ale ovládám pouze německý a anglický jazyk, ne bulharšťinu. Byla fronta cestujících tak jsem to zase nechtěl zdržovat a dělat z toho paniku.Trošku lidské důstojnosti a vstřícného jednání by mohli mít. Mne diabetikovi by opravdu stačila malá dvoudecka vody na zapití léků v konkrtétní dobu a potom bych dostal vodu až v letadle.

 

hodnocení

0x

Pláčete hezky, jenže to má i svoje ale.

Nedávno jsem slyšel v rakouském rozhlasovém vysílání, že letiště ve Vídni je od nějakého data vybavené modernějšími skenovacími a rentgenovými přístroji a tak není problém si do letadla vzít tekutiny (pití) do objemu 2 litry. Tuto zprávu následovala ještě informace, že ne všechny letiště jsou touto technikou vybavená, proto se mají cestující informovat o pravidlech na letišti při zpátečním letu.

Takže kontrola na letišti postupovala správně.

To, že je voda na letišti dráhá celkem nepřekvapí, protože na letišti je drahé úplně všechno.

Kdybys tu vodu za 7,50EUR nutně potřeboval, tak tu cenu zaplatíš.

majer
hodnocení

Nepočítal jsem s tím když z Prahy jsem mohl mít běžně až 2l vody v EU, že nazpět už to nepůjde. To má správně fungovat v obou směrech stejně. Peníze eura jsem utratil za výlety a suvenýry a v peněžence mne zbyly poslední 2 eura při návratu domů. Voda stála 7,50euro (188Kč). Tohle mne ani nenapadlo že mini lahvičku seberou přestože jsem ukazoval kontrole diabetický průkaz. Právo na trochu vody má snad každý kdo potřebuje akutně zapít prášky a cítí se na omdlení i bez peněz.

jir
To, že někde povolují vodu, je pokřivení pravidel, protože pořád platí, že kontejner na vodu mám mít maximálně 100ml. Až se zase něco stane, zakáží i tu trošku. Platit se dá samozřejmě i platební kartou. V Německu jdou tak daleko že mi zabavili i napůl vymačkanou zubní pastu 125ml, protože kontejner větší jak 100ml.
jk2021

Tazatel se zjevně rád staví do role oběti (za každou cenu) a sem si přišel pouze pro validaci tohoto postoje, proto se mu jakákoliv jiná odpověď nelíbí.

mll

>>Až se zase něco stane, zakáží i tu trošku...

Až se někde něco stane, budeme se odbavovat nazí a fasovat erární prádlo. A je jen otázkou času, kdy někdo přijde na to, jak za stávajících podmínek něco spáchat. Je to prostě dohnané ad absurdum.

Ale aspoň už neplatí takové ty vtipy typu:

Vtrhne pasažér do kokpitu se slovy tak a teď mě odvezete do Bratislavy. No ale my letíme do Bratislavy. Vážně? Letěl jsem tímhle letem už pětkrát a pětkrát jsem skončil v Mnichově.

Vtipy moc vyprávět neumím, ale snad je jasná ta pointa z doby, kdy únosy letadel byly dost běžné. Dneska snad nic takového neni.

jir
Na mnoha letištích už prakticky nazí jste, letiště v USA jsou skenovacími kabinami, co člověku nahlédnou pod oblečení tak, jako by tam stál nahý, vybavena již dlouho.

 

 

mudrsova
hodnocení

0x
Prázdnou lahev by ti nechali, wc tam urcite s tekoucí vodou tam urcite bylo.
I tak ti neverim,ze tam voda stala 8e

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Je to smutné, ale myslím si, že je mnohem smutnější, když člověk trefí na vola, kterému šéfuje osel, který si hraje na šimla. Tahle a pár podobných situací dovede člověku pokazit náladu na několik dní. Pokuste se přes to přenést! Nic neuděláte a v hlavě máte prázdno, kterému šéfuje debil celník. Nedovolte to! Aspoň se o to pokuste. To je můj návrh na řešení. ;)

 

id
hodnocení

0x
@majer - ptám se podruhé. Na kterém letišti jste nenašel pítka, jak píšete?
@saletka - které letiště nemá pitnou vodu,jak píšete.
Prosím, poučte nás ať se můžeme předem připravit. Díky.

 

hodnocení

0x
Beru s sebou malou petku. Před kontrolou vypiju, po kontrole naplním u pítka. Žádný problém.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]