Jak podat návrh na vydání platebního rozkazu?

Od: Datum: 10.12.12 11:15 odpovědí: 5 změna: 17.12.12 20:15

Dobrý den. Máte prosím někdo zkušenost se sepsáním a podáním na soud návrhu na vydání platebního rozkazu? Bývalá podnájemnice mi dluží třicet tisíc a ani po několikáté urgenci nezačala splácet i když podepsala uznání dluhu se splátkovým kalendářem, kde jsme jí vyšli max. vstříc a přistoupili na to, že bude splácet jen tisícovku měsíčně. Zapalatila jen jednou a 3 měsíce už nic.

Co musí takový návrh obsahovat a jak ho podat? Nebo si raději vzít advokáta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.12 11:27
avatar

Dobrý den. Sando, doporučuji se s tímto obrátit opravdu na advokáta. Návrh Vám sepíše, ručí Vám za správnost a bude Vás u soudu zastupovat. Což Vám všechno usnadní situaci. Bude jednat ve Vašem zájmu. Vzory jsou nějaké dostupné na netu, ale advokát zde není od věci. Přeji vám, ať jste ve sporu plně úspěšní. Pak by náklady vašeho advokáta uhradila druhá strana.

doplněno 10.12.12 19:07:

Ještě si dovolím doplnit info, proč doporučuji advokáta. Pokud se na něho obrátíte a dáte mu plnou moc za Vás v této věci jednat, nemusí nutně k soudnímu sporu ani dojít. Bývá zvykem většiny advokátů zaslat dlužníkovi nejprve výzvu před podáním žalobního návrhu. Advokát určí lhůtu k zaplacení a upozorní na možné navýšení výdajů v případě, že dojde k soudnímu sporu. Někteří dlužníci zvolí raději smírnou, mimosoudní domluvu a cestu, než aby riskovali náklady řízení v plné výši ke svému dosavadnímu dluhu. Dokument s hlavičkou advokátní kanceláře a podpisem advokáta někdy opravdu zabere i na notorické neplatiče. Proto radím zvolit cestu přes advokáta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.12 21:39

advokáta si vezměte, pokud chcete, aby žalovaná připlatila za náklady řízení, jinak je návrh na platební rozkaz zcela prostý..

označíte žalobce (sebe), žalovaného (podnájemnici), napíšete, že dáváte návrh na platební rozkaz, určíte částku, z jakého důvodu vznikla, od kdy je po splatnosti, a že podnájemnice nic neuhradila... k tomu přiložíte listinné důkazy (předpokládám nájemní smlouvu, její ukončení, a uznání dluhu)...na takovou věc bude vzorů spousta..ani jej nepotřebujete...

návrh podáte k okresnímu soudu v místě bydliště expodnájemnice...

dle vámi popsané situce, kdy ani po urgencích neplatí, ji těžko přesvědčí dopis od advokáta...

(pokud by dlužnici rozkaz nedoručili, nebo si podala odpor, nebo by jste nárok nedostatečně doložila, tak bude soudem automoaticky nařízeno standardní jednání a na jeho konci rozhodnuto rozsudkem)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.12.12 01:52

Myslím, že od nového roku bude platit, že věřitel bude muset dlužníka upomenout předžalobní upomínkou, pokud bude chtít u soudu nárokovat úhradu za právní zastoupení.

Připomenu také nutnost při podání návrhu uhradit soudní poplatek (na žádosti v kolcích popř. na výzvu soudu převodem). Za upomínku a zpracování návrhu běžným advokátem zaplatíte podle mého názoru 1500 - 2000 Kč.

Na notorické neplatiče nezabere nic, ti si dneska z advokátů, soudů a exekutorů dělají kašpárky.

doplněno 11.12.12 01:56:

Ještě pro upřesnění, tu částku jsem myslel jako minimum za zpracování, nikoliv za právní zastupování.

doplněno 11.12.12 03:30:

Částka bez DPH.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.12.12 20:15
avatar
Platební rozkaz může jen soud, vám stačí podat žalobu na výše uvedenou částku s příslušenstvím, tj. Náklady řízení, soudní poplatek, úroky z prodlení od data atd. Tohle si můžete napsat sám, je to relativně jednoduché, pokud uznala svůj dluh, výhra je jistá a promlčecí lhůta deset let. Pokud necháte napsat dopis pro ní advokátem, počítejte cca 1800kc,tohle si ale do nákladů dat nemůžete. Dopis pro soud Uz vyžaduje podepsání plné moci s advokátem a tohle Uz budou uznatelne náklady. Ale jak říkám, pokud uznala dluh, advokáta nepotřebujete. Soud vydá rozhodnutí bez vás a pokud se neodvola do 15 dnů nebo nezaplatí ve stanovené lhůtě, můžete oslovit nějakou exekutordkou kancelář. Popřípadě volit přímo soudního exekutora.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.