Nechci chodit do práce a z práce jako ovce!

Od: Datum: 14.11.10 10:55 odpovědí: 51 změna: 26.06.17 08:27

Nevím, ale poslední dobou (no už je to dost dlouho) mám prý divné myšlenky a názory. Nemůžu si pomoct. Štve mě (no to je celkem slabý slovo) celý tento systém, který je úplně postavený na hlavu. Štve mě, jak budu muset chodit do práce. Né že bych byl nějak lenivý, možná, ale prostě fakt se mi nelíbí, že se člověk musí poslušně zařadit a rodí se jen jako otrok aby pak od narození do smrti dřel. Celé dny v práci a jen ubohých pár dní volna. Chtěl bych žít normální pěkný, svobodný život a dělat co mě baví, přece jen je člověk na světě jen jednou a né žít jak otrok. Každý den chodit do práce, dřít tam s nechutí x hodin, dělat co mě fakt s*re, zničit si zdraví a to vše jen za pár ubohých korun. Jako ovce, jen platit daně, aby ti nahoře nemusely nic dělat a žít si jak prasata v žitě?

Celé je to ubohé a směšné...

Jak otrok dřít a stejně z toho nic nemít a žít od výplaty do výplaty, v chudobě, jen splácet půjčky na byt atd... Jak ovce v stádě, chodit poslušně do práce, platit daně, jednou za čas jít na ty směšné a zbytečné volby a to jen proto že je to "správné" protože si to nějaký chytrák tak určil.

Prý svoboda? Nikde ji nějak nevidím... Celá mi to přijde ubohé a nechutné...

Prý jsem jen lenivý a nejraději bych nic nedělal a jen seděl doma. Nevím, ale takto to není. Jen bych rád dělal to, co mě baví ne jen dřít za pár korun. Užil si ten krátký život a né jen dřel. Prý s takovým přístupem skončím akorát někde na ulici. Nevím, je mi jasné že bude třeba tuto hru podstoupit a dělat aspoň abych přežil, ale fakt mě to s*re.

Právě mě celkem zajímá, jestli jsem s takovými myšlenkami normální. Nerad bych fakt skončil někde na ulici jako žebrák.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 14.11.10 11:08

Otázka zní: Co uděláš pro to, aby jsi se měl dobře?
Budeš sedět doma a bečet jaký je život? Pak se nenarodit, skončit to ...Najdi si někoho, kdo tě bude dobře živit a ten ščastný život ti zajistí (ale co za to protislužbou?). Di do politiky.
Podívej se kolem sebe, proč jsou někteří lidé úspěšní, v práci, životě - je to sport, soutěž, boj. Kdo sportuje aby prohrál? Prostuduj si životopisy úspěšných lidí. Od děcka za něčím šli.
Nesvádět svou situaci na jiné, nečekat kdo co dá pro ten svobodný život, nedá.

Je třeba něco znát, umět, chtít dosáhnlout, s tímto myšlením co máš můžeš tak akorát pod ten most.

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 14.11.10 11:11
avatar

Přesně! To je to, co odlišuje lidi od živočichů. buss, zaregistruj se, dám ti bod! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.10 11:11
avatar

Chápu Vás, občas mám podobné myšlenky. Zřejmě jediné, co by Vám přineslo klid, bude najít si takovou práci, která by Vás bavila a naplnila Vaše představy. Pak byste ji nepovažoval za dřinu, byl by to současně Váš koníček a nebylo by Vám líto času stráveného touto prací. A navíc byste za ni ještě dostával zaplaceno, což by byl příjemný bonus.

Otázka je, co Vás baví a co umíte a jestli je to něco, čím se i uživíte. To ovšem máte ve svých rukách.

Mého syna například baví kreslit, dokonce kvůli tomu nechal vysoké školy a šel za svým snem. Zatím ho kreslení neuživí, takže si našel práci na zkrácený úvazek, aby byl schopen zaplatit si bydlení a jídlo, a celý zbytek času kreslí. Je šťastný a tu chvilku, kterou stráví v práci, chápe jako nutnost přechodného charakteru (přeju mu, aby to tak bylo).

Problém by nastal, kdyby nic takového, co by Vás bavilo, neexistovalo. Potom bych doporučila konzultaci s psychologem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 14.11.10 11:40

Ahoj, doufám, že Ti nevadí to tykání. Mě je padesát a uznávám naprostou svobodu. Práci dělej takovou, která Tě bude bavit a kterou budeš dělat tak rád, že ani nebudeš chtít přestat. Peněz si vydělej tolik kolik budeš potřebovat a cíle si dávej nekonečný. Pěstuj si představy jak se budeš krásně mít a začni s tím hned tak, že na tom budeš dělat. Nikomu nic neříkej a pusť se do toho. Zjistíš co všechno budeš muset umět, abys toho cíle dosáhl. Tak se toho hlavně neboj a ber to sportovně. Hlavně zvedni své pozadí a bav se a pracuj. Přeji Ti nádherný život!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clandestino
Datum: 14.11.10 11:54

Máš svobodu volby - buď svobodomyslně pracovat nebudeš, přes léto se budeš pást a když se na zimu nenaučíš žrát seno, tak umřeš hlady. Nebo bude "otrocky dřít", zcela všedně a stádně se oženíš, budeš mít děti a něco po sobě zanecháš. Je to na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: as*
Datum: 14.11.10 12:05

Myslím si, že nejsi divný. Za pár let budu mít Kristova léta a taktéž jsem měl po škole takovéto myšlení. Avšak našel jsem jsi koníček, motorový paragliding, který mě dostane do oblak a někdy i nad oblaka a tam si vyčistím -vždy- hlavu. Koníček mi umožňuje dívat se na svět z ptačí perspektivy, začal mě učit nenucenou formou o přírodě, a takovým stylem, že dálkově studuji geologii (profesně jsem chemik, tedy je zde i příbuznost oboru).

Tedy jsem jsi našel koníček, který mě posouvá ve znalostech a zážitcích, v brzké době mi umožní práci spjatou s koníčkem a následně mi umožní si vydělat i nějakou korunu na živobytí.

Moje rada je, najdi si nějaký koníček, propadni mu a zbytek přijde sám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: medourek
Datum: 14.11.10 12:15

Připadáš mi jako ten hloupej Honza z pohádky. Ten taky mudroval za pecí nad nesmrtelností chrousta až ho vyhnali do světa a ukaž co umíš! Jsi dospělý, postav se na vlastní nohy, ukaž co v tobě je! Možná, že budeš překvapenej co všechno dokážeš.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.11.10 17:17

Joo, pokud není dospělý, tak by ho rodiče měli nakoupnout do světa, ať se otrká a pokud ano, tak tím spíše.
A vojna předlistopadová takovým chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkazhane
Datum: 14.11.10 17:35

S tou vojnou mě to napadlo také. Byla to velká chyba, že základní vojenská služba byla zrušena. Ne proto, že si tam pár kluků hrálo na vojáčky, ale proto, že se z vojny vraceli chlapi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kmik
Datum: 15.11.10 14:53

No čekal jsem takové "výchovné" názory. Ještě vojnu, to tak. Zrovna toto je věc kterou nemusím. Vojna, války a podobné politické nesmysly se mi hnusí a jsem proti tomu. Ještě povinně...

Datum: 14.11.10 12:24
avatar

Vsaď si sportku jiné řešení není a já ti budu držet palce at vyhraješ. to co píšeš jsme si říkali všichni ,ale jak se říká kdyby po mě nikdo nechtěl peníze tak já je taky nebudu chtít:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 14.11.10 19:11
avatar

"kmik", asi záleží v jakém žiješ regionu a zda je tam práce na výběr. Podívej v práci strávíš průměrně 81/2 hod. a ostatní čas je tvůj. Určitě máš nějaké zájmy, které dělej ve volném čase, pokus se dát svůj čas, kde by to lidé přivítali, nějakou formou pomoci. Myslím si, že jen peníze člověka neuspokojí, když pořád zůstává v srdci prázdné místo. A to asi prožíváš nyní. Až se tvé srdce naplní radostí, z činnosti, která tě baví. Nepřemýšlej, že skončíš, jako žebrák, ale mysli na to, jak prožiješ radost a třeba i úspěch. Máš tady pár rad a návodů, tak si vyber, podle toho, co je ti blízké. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.10 19:22
avatar

Když jsem byla mladá a byla v šíleném fofru, uživit a vychovat dvě děti, mým toužebným přáním bylo, mít chvíli pokoj, nebýt v takovém zápřahu, s takovou zodpovědností. Byla jsem unavená někdy až do vyčerpání. *kafe* Dnes mě to nicnedělání pěkně sejří. Bez nějaké smysluplné činnosti je život bez cíle, bez smyslu, naprd. *sok* Musíš si najít takovou práci, takovou obživu, která tě bude bavit a budeš se na ni těšit. A pak žádná dřina nebude. Jaký si to uděláš, takový to budeš mít.*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kmik
Datum: 15.11.10 14:51

Nejde o nic nedělání, ale jde o to, že bych chtěl dělat to, co mě baví. Né jen nějakou nesmyslnou práci pro peníze.

Problém je ale v případě, kdy asi není na světě nic co by mě bavilo. Nemůžu si pomoct, ale vůbec nevím co by mě bavilo. Něco čemu bych se mohl věnovat, v něčem se zdokonalovat, makat na sobě a pak se tím i nejlépe živit.

Jinak děkuji za názory.

Od: nu*
Datum: 23.11.10 11:02

tak zkus souložit za peníze

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.10 11:10

Nu. To že Tobě tato činnost vynáší, nemusí znamenat, že to každý chce dělat. Tuto radu už tu dáváš kolikátému tazateli. Jestli nemáš jiný nápad, tak radši mlč. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.10 11:02
avatar

každý se dřív nebo později najde, mě dřív nic moc nebavilo a teď bych samým zájmem potřeboval nafukovací den. Chce to rozšířit si obzory, potkávat se s ostatními atd. Něco chytne každého!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 12:29

No, to je sice hezká hypotetická otázka a i Tvůj postoj se dá pochopit, ale... oni ani ti zemědělci to nedělají proto, že by je to extra bavilo. Uhlí též nikdo nerube proto, že je to jeho životní náplní.. tak se k tomu postavíme stejně jako Ty a po týdnu chcípneme hlady a v zimě umrzneme. A o tom to je. Rozumnému člověku docvaknou souvislosti, víc není třeba psát. Jinak, mně by se taky líbilo vstávat kdy se mi zachce, pařit do rána, nekoukat na stav konta... jenže tak trochu... děti chtějí jíst a bez peněz je nenakrmíš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.10 10:59
avatar

také bych nejraději pásl ovce a odpoledne dělal ovčí sýr a zbytek dne bych se kochal krajinou... ale k tomu potřebuji pozemek, nějaký dům, ovce a také zařízení... kde na to vzít? vydělat si, jinak se můžu poflakovat po Václaváku a žít po lavičkách - každý si zvolí co chce.

Nikdo nemusí žít jak ovce, ale i ovce může žít jak chce! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 23.11.10 11:53

Chceš-li být svým pánem, pak zkus být řemeslníkem na volné noze- živnostníkem.Budeš volný ve svých rozhodnutích. Ale předem upozorňuji: Sám sobě je člověk nejpřísnějším šéfem! To je jediná cesta k úspěchu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andre158*
Datum: 23.11.10 15:58

Tak špatné to s tebou asi není. Problém bude někde jinde , pracovat chceš, to je dobře. Je vidět, že když tě něco chytí tak budeš mít elánu nadbytek. Inteligence se ti nedá ubrat, to bys sem nepsal. Možná trochu trpělivosti a trochu vic komunikace. Problém je od toho aby se řešil nebo s někým rozebral a začal na tom pracovat. Do práce chodit nemusíš. Jsi svobodný člověk. Ale i svobodný člověk se musí najíst a vyspat, nic víc, nic míň. To ale splňuješ. Málo sebevědomí? Strach z toho co by se stalo, kdybych začal něco jiného? Rada nad zlato. Sedni s rodiči, dnes, zitra, kdykoliv a rozeber tuto situaci. A neříkej, že tě nic nebaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.10 18:10

Mě moje práce baví. To je základ. Pokud by mě bavit přestala, snažil bych se vymyslet něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amlim*
Datum: 23.11.10 18:33

No, já myslím, že je dobře, že o tom přemýšlíte...polemizujete, víte co nechcete, to je lehké, ale můžete napsat co byste opravdu chtěl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kmik
Datum: 28.12.10 08:45

Co bych chtěl?

hmmm...

Chtěl bych žít jednou konečně šťastný život. Dělat co mě baví a být spokojený. Je asi potřeba nějak vydělat peníze aby bylo na jídlo, bydlení atd., pak by člověk nemohl být spokojený...

Nechci ale dělat jen pro peníze a jen proto že musím. Rád bych dělal něco co mě bude bavit a zároveň živit.

Taky je asi pravda to, že je to jen na mě.

Jde o to, že bych chtěl být někdy konečně šťastný a spokojený, ale to není možné pokud budu celý den dělat to, co mě ani trochu nebaví...

Ale nijak nemůžu najít co mě baví a na co mám talent. Ani to co dělám, nevím proč to dělám a jestli mě to vůbec baví.

Možná je to naivní, přece jen je spousta lidí co chodí do práce jen kvůli penězům a to i přes to, že je nebaví. Ale proč bych měl být jeden z nich?

Netoužím ani po žádných velkých penězích, to mě šťastným neudělá, jen abych se měl jak uživit a něco málo navíc.

Od: patronka*
Datum: 28.12.10 10:33

Dobrý den, přečetla jsem si Vaši otázku dnes poprvé, takže mi nemohlo uniknout, že začátek a konec této debaty je téměř totožný. Už přede mnou se Vás většina rádců ptala, co by Vás udělalo šťastným a spokojeným, ale pořád dokola opakujete to stejné a za 6 týdnů jste se nikam neposunul. Tak se Vás znovu ptám - jak vypadá z Vašeho pohledu štěstí? Pracovala jsem celý život, ale nikdy jsem si nepřipadala jako ovce, nebo jako otrok. Když už se mi práce začínala zdát stereotypní, našla jsem si jinou, třeba i v úpně jiném oboru.To mne nutilo stále si zvyšovat kvalifikaci, ale něco z minula se vždycky podařilo uplatnit. Tak jsem si nasbírala "materiál", který teď v důchodu využívám, ale učit jsem se nepřestala. Znalosti se nutně nemusí prodávat, ale slouží i k obohacení vlastní duše. Skutečný pocit štěstí může mít člověk i z maličkostí, jen se musí naučit je vnímat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.14 12:33

Nu a to je právě to - základní podmínka pro to živit se tím, co Tě baví je VĚDĚT, co Tě baví (a samozřejmě to musí být něco, co je schopné Tě uživit - sledováním televize se neuživí nikdo - příklad, bez urážky). Pokud to nevíš (nebo zatím nevíš), nezbyde Ti nic jiného než dělat to, co Tě uživí bez ohledu na zábavu. Ten nadhled snad přijde časem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondranoel*
Datum: 28.12.10 18:14

Dobdé jméno krmik se u nás říkalo prasátku na výkrm a na porážku. Také je legrační představa že by ovce (ty skutečné) chodily z práce do práce.
Ale vážněji. S tou spoustou lidí co chodí do práce jen kvůli penězům, přesto že je to nebaví je to tak, že je to nejčastěji jenom kec a řeč k zakrytí pocitu vlastní méněcennosti a pocitu neschopnosti. Ty pocity přitom nemusí být vůbec podle pravdy to znamená že oni to tak cítí ale pravda to není. Každý má nějaké schopnosti a každý má svou cenu. Je potřeba své schopnosti a svou cenu hledat a najít. Někdo má schopnosti v hlavě, někdo ve svalech, někdo ve společenské mrštnosti, někdo ve vytrvalosti. Nikdo není lepší než druhý tím, že má schopnosti jinde než druhý. A štěstí není muška zlatá, ale jen a pouze využití schopností. Např. los který vyhrává je využití jeho schopnosti a to je štěstí. A tak je to sevším. Je třeba hledat, uvažovat, v sobě, v okolí a dál ...
Štěstí není ležet na krovkách ledaže by šlo o uplatnění schopnosti vlastní regenerace. Nauč se říkat chci místo nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.12.10 18:41

To není nutné, chovat se jako ovce, stačí zajít na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.10 21:56

Rád bych věděl, kolik je ti let. Soudím, že jsi hodně mladý a v životě jsi toho moc nenapracoval. A bez tak tě ještě živí rodiče... Mě je 40 roků, letos poprvé v životě jsem byl na pracáku, půl roku. Připadal jsem si jako žebrák na tom pracáku. Rozhodně jsem si nepřipadal, že žiju svobodný život, ba naopak. Jistě mi všichni, kdo tohle zažili, dají za pravdu. Rozhodně jsem však nesložil ruce do klína a šel si za svým snem. Udělal jsem si rekvalifikační kurz. Našel jsem si dobrou práci, která mě baví a je dobře placená. Jsem spokojený člověk a nepřipadám si jako ovce, která chodí do práce a z práce. Zkus to udělat jako já. Uč se něčemu novému.Aby jsi našel lepší práci, která tě bude bavit a vsaď se, že podobné myšlenky budou pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.10 20:36

dekujte panu bohu, ze nemusite zit za bolsevika, jako jsem to zazil ja. to byste musel pracovat az byste potil krev a nic byste za to nedostal. to dnes mate svobodu, muzete si soukromym aerotaxi odletet na floridu a tam relaxovat a uzivat si zivota plymi dousky. prace,at uz fyzycka ci dusevni je urcena jen pro menecenne jedince, jako ve velkem rime blahe pameti pro otroky. tak hlavu vzhuru, nas humanisto a demokrate a neposkvrnte svoji dusi jakoukoliv praci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.03.11 23:42

nevzpomínám, že bychom se přetrhli, za ty prachy... dělali jsme na sebe, na stát co nám něco pohodil, nechal relativně levně nakupovat, staral se o nás, bez starostí s obživou, povinnost chodit do práce, nedělat ne na soukromníka... jen tak nešlo vyhodit z práce, no pohoda...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pete*
Datum: 26.01.11 21:40

Zdravim, niektore "vacsina" komentare tu rady su k nezaplateniu, chcem len podakovat radcom pomohli aj mne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: re®
Datum: 26.01.11 21:49

Chlape, já mám úplně stejný problém jako ty. Vidím že v tom nejsem sám. Já uvažuju o tom že přestanu pracovat, zruším net, televizi taky nepotřebuju, pořídím si menší bydlení, atd... Budu si užívat život (výlet do přírody, apod...), ale to realizuju už asi rok a stále nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olusa
Datum: 07.02.11 16:01

Máš úplnou pravdu, akorát ti to skoro nikdo neschválí, všichni musíme jako ty včeličky...nedávno jsem viděla dokumentární film o

Kapverdských ostrovech. Lidi tam loví tuňáky, zpracovávají je do nzerv a taky se jimi živí. Lidé chodí bosí, vypadají zdravě, děti si místo počítačů hrají s podomácku vyrobenými hračkami a cáchají se v moři. Tak bych chtěla žít, a ne se ve tmě a zimě hnát na tramvaj a v práci šéfka, kterou bych bez skrupulí zabila. Teď jsem nezaměstnaná a místo zoufalství poslouchám blažený pocit v mé hlavě. -To víš, že jsi normální, jsme skutečně otroci. ahoj Oluša

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gotcha1
Datum: 06.03.11 23:23
To olusa: mluvíš mi z duše. Napadlo mě proč tady o tom jen diskutovat a rovnou se na ten ostrov nevydat? Zrovna nedávno jsem koukal na film modrá laguna a jen jsem tiše záviděl. Tak se přestaňme nechávat buzerovat od šéfů a pojďme vstříc za lepšími zítřky. Rozhodnutí je jen na nás!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: interes
Datum: 28.05.11 15:33

Mě taky srala práce za mizernej plat. Vždycky když jsem si přečet výplatnici rozbrečel jsem se a bušil jsem hlavou do zdi tak dlouho až jsem se z toho pozvracel. Jednou jsem se ozval na inzerát, udělal jsem kástynk a dnes jsem PORNOHEREC. Je to práce která nejenom že mně opravdu baví, ale taky mně i skvěle živý a přitom je to úplně promrdaný čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.11 17:19
avatar

Do práce jezdím na kole!

doplněno 29.05.11 12:31:

Z práce jezdím na kole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nadne
Datum: 28.05.11 23:38

Domnívám se, že jste ještě osobou v učebním poměru nebo studentem. Nemusíte mít strach, že budete jen "dřít a dřít a chodit do práce jako ovce". Na 98 % Vás spíše čeká osud nezaměstnaného, kterému se o té "dřině" může mnoho roků jen zdát, jako o nedosažitelném štěstí. Takže se připravte a) že na to, co byste dělal rád, nebudete mít finanční prostředky, b) k tomu, abyste denně v pravidelném trvalém zaměstnání "dřel", Vás nikdo nepustí, c) "budete se mít jako myš bez žita", tedy sotva přežijete, pokud Vás z finančního srabu nějakým zázrakem nevytáhne nějaký bohatý sponzor.

Ještě byste měl možnost dát se na politiku, stát se lídrem větší strany, a pak už by možná i "nějaké to prase na Vás ze žita zamrkalo" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin7
Datum: 17.03.14 23:43

Zdravím Vás, mám to do detailu stejné jako Vy. Už pět let dělám jednu a tutéž činnost deně ve fabrice, už mě pomalu netěší ani víkendy ani konce směn, protože vím, že tam budu muset zítra znovu a budu dělat zase tu samou operaci celou směnu...
Nevím jak je to u Vás, ale mě ve vysněné práci, což začalo armádou, potom policií atd.. Všude jsem byl zdravotně nezpůsobylý kvůli částečné ztrátě sluchu a s čímž jsem se dodnes nesmířil. Nevidím východisko z této situace a to je to nejhorší. Musím podotknout, že jsem pro to dělal maximum, ale jednoho dne mi to došlo, že je prostě konec a své vysněné práce se nikdy nedočkám. Přeju at je lépe!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 07:32
avatar

Od otázky kmika uběhly skoro 4 roky. Tak si přemýšlím, co se u něho změnilo, jak dospěl, jak se mu daří, co dokázal ve svém životě změnit,jak žije a s čím si láme hlavu dnes. Docela ráda bych to věděla. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erika*
Datum: 30.10.14 11:15

... tak jsem se tady do toho tak začetla... a také by mě zajímalo, jak kmik žije.. zda se mu povedlo se odprostit od stáda..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 14:32
avatar

V práci nedřu jako otrok, vybrala jsem si profesi, která je mi blízká a u které se člověk leckdy pobaví, i když je z ní někdy na nervy. Nežiju od výplaty k výplatě, můj život mi nepřipadá ubohý a ti nahoře jsou mi ganz egal.

Všechno je to v hlavě. Když budeš sám sebe přesvědčovat, jaký to máš hrozný, jaký jsi nesvéprávný otrok a jak tě všechno sere, tak to potom skutečně tak bude.

Pokud nechceš dřít za pár korun, udělej si školy a pracuj v oboru, kde je lidí nedostatek. Každý má na výběr.

doplněno 18.03.14 14:32:

Asi bych se měla začít dívat na rok pložení otázky...*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erika*
Datum: 30.10.14 11:13

... toto téma bude stále "živé"... takže rok sem, rok tam.. to nevadí.. ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.10.14 11:22

A co jsi pro sebe udělal, aby ses tak necítil, jaké máš vzdělání, co umíš? Ještě jsi se mohl narodil jako cigán, byl by jsi svobodný, nedělal a my tě živili. Nebo se dej na bezdomovectví a neskuhrej tady, je to na tobě! Běž do politiky, podnikej, pokud na to ovšem máš! V tom je ta svoboda, nemusíš pracovat, za komuny by jsi seděl. Možnost zisků je neomezená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 12:55

Takový člověk může být klidně mrtvej ušetří za byt, za jídlo a žádný šéf a prachy se již nepotřebují,takže klídek,,,,nějak bylo nějak bude,,,,,,,,,,,každý je strůjce svého osudu,,,,jaké si to uděláš takový to máš.Takových lidí půl republiky tak to by byla představ a ch jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiristastni
Datum: 09.01.16 15:59

Zdar,

Až na některá slovní spojení má slova!

Dodávám, že na sociálce jsou nepřející svině, mladé krafky, které o životě a nesnázích

spojených s finančním nedostatkem vůbec nic netuší.

Snažím se přividělávat si hudebními interpretacemi, avšak asi budu muset do zahraničí,

poňevadž se v česku mimo turistický ruch netočí dost financí.

Zatím neznám spolehlivé řešení :(

S pozdravem Jířek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 20:02

přečti si knihu Gerard Depardieu Ukradene dopisy,kapitolu Prace

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: tamara*
Datum: 25.06.17 22:53
Uplne ti rozumim. Citim to naprosto stejne. Clovek zije kratce a ma z toho hlavne stres, vstavani za tmy, arogantniho debila v praci co vidi casteji nez vlastni rodinu. Od vyplaty k vyplate, bez hypotéky ci uveru sen splnit ani nejde, jedine snad, ze by clovek mel bohate predky.Takze pracovat ciste pro to, aby clovek mel aspon trochu ze zivota, nezil v kralikarne, mohl utlumit bolest tim ze ma na leky a co jist a mozna obcas zabavu trochu. Roky leti a radeji ani nevzpominat kdy bylo hur, kdy nejhur a kdy fajn, celkove to stoji za hovno. A marnost je vse, umeni je se radovat i pres to vsechno s malickosti. A o to se snazim. Po nas a pred nami tu budou dalsi otroci, tak aspon nekdy se usmat a snazit si vsugerovat ze dovolena je vecna apod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.17 06:29

stres, vstavani za tmy, arogantniho debila v praci
Snadná pomoc - změňte zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 26.06.17 07:30

Toto by se měl každý dozvědět od rodičů, když chodí do školy a nechce se mu na sobě pracovat. Aby věděl, že později na pracovním trhu bude mít na výběr méně zajímavé možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.17 08:27
avatar

hodně stará debata, nic neřešící. jen informuje, že jsou mezi námi i hlupáci, kteří svojí hloupost svádějí na jiné. Páč jen hlupák nadává na lepší časy a lidi, nežli aby se sám přičinil o to, aby se měl lépe.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.