Nejste přihlášen/a.
Výklad: Jestliže se vám zdá o tom, že jste došli na vrchol kopce nebo nějaké hory, značí to, že jste ve svém životě došli k bodu, kdy si můžete říct, že jste duševně vyspělí. Jedná se o vyzrálost jak v citové oblasti, sociální, intelektuální, tak i sexuální.
Byl by duševně vyspělí člověk nejistý v tom, co se mu v noci zdá a proč?
Já si spíš myslím, že je to trauma. Mozek pak může skládat myšlenky o konci. I to může být cíl cesty. Té poslední.
I to patří k životu.
Může to být také strach z budoucnosti, strach z řešení problémů, strach z nejistoty, spousta věcí. Prakticky cokoliv. To bych paní musel vyšetřit, bohužel nepracuju zadarmo.
Jsem, jako asi většina lidí v tomto státě a v mém věku vychován jako materialista. Jsou tedy věci, do kterých nevidím a pokud možno se nepletu, ale mnohdy je to marné.
Podobná scéna, sen mojí mámy, cca 1980. Dá se to vykládat jako práce podvědomí, nebo za tím může být i víc. Umřela babička, tedy matka mojí mámy. Poslední přání babičky bylo, aby jí nepřipojovali na přístroje, ale nechali jí se důstojně rozloučit s rodinou a pak odejít. Ovšem situace ve zravotnictví v té době nebyla jaksi nakloněna přání pacienta a tak babičku proti její vůli zaintubovali. V noci se pak mámě zdál onen sen. Šla po cestě za nějakou ženou. Té nebylo vidět do tváře, ale máma tak nějak věděla, že je to babička. Šly za sebou do kopce a máma babičku ne a ne dohnat. Na vrcholu kopce se babička otočila, usmála se a odcházela z kopce dolů. Máma chtěla jít za ní, ale dál už to nešlo. Takhle se přišla babička rozloučit, když už jí to nebylo umožněno normálně.
Pokud přistoupíte na výklad, že vrchol je jakýmsi bodem zlomu, z uvedeného si můžete vybrat buď "nic" nebo to, že máte ještě čas. Kolik? To je další otázka, na kterou nikdo nezná odpověď.
Pokud jde o snáře, tak ten od V. Kubištové-Škochové je kompilát několika jiných, jak je vidět z chyb v abecedním řazení.
Hora: ... Sestupovat z ní - velké příkoří. Též - smrt, blízkého člověka.
Ve vašem případě zřejmě podvědomá obava z těchto okolností. Budoucnost ale není neměnná. Doporučil bych začít pracovat na spirituální dimenzi života, zvláště pokud je 1946 rokem vašeho narození.
Vrchol může představovat dosažení určitého cíle nebo životního bodu, kdy se cítíš "na vrcholu", ale zároveň nevíš, co dál. Bojíš se udělat další krok – sejít dolů – protože to může znamenat ztrátu jistoty nebo pokles. Může to být i stav nejistoty, kdy máš pocit, že ses dostala tam, kde to dál nejde – a chybí jasná cesta vpřed.
Dobrý den , očekávejte velkou výhru nebo malé zadlužení či nový/vrcholový vztah . Ovšem, to hlavní je, že si Váš mozek jen během noci ulevil, protože přesouval myšlenky a podněty z okamžité/přední paměti do té dlouhodobé/zadní ("ajťák" by to přirovnal k defragmentaci HDD v PC). Zdravím!
bear - jasně. Chtěl jsem tím naznačit, že výklady snů jsou jen ptákoviny pro hloupé a snadno ovlivnitelné lidi.
Když bych vám dal výklad byla by to moje projekce, ne Vaše. Takže napište co si o tom snu myslíte vy?
Stejně může odpovědět ajťák, automechanik, doktor atd., když za nimi přijdete se svým problémem. A jste tam, kde jste byli.
Ano, stejně odpoví i doktor, pokud neproběhne hlubší DIALOG.
Bolí mě koleno, co to je?
Od rakoviny po naražení několik možností.
Takže je důležité ptát se na souvislosti, co by daný problém upřesnilo. Tazatelka ovšem nechce sdělovat své trable posledních let života, takže nemůže čekat jiné odpovědi.
Pokud ovšem nečeká jen "šarlatánské odpovědi" na nějaké sny.
nechce sdělovat své trable: To nelze ze stručného dotazu posoudit. Opakující se sny nechávají málokoho netečným, jak vidno i z dotazu.
"šarlatánské odpovědi": Jestli myslíte snáře, tak ty existují už odedávna, což by asi v případě nesmyslů nebylo možné. Představa o primitivnosti starověku je snad už minulostí.
To jo. Primitivnost starověku. Takže jsme pro obnovu upalování zkutečných čarodějnic a lidí, kteří si myslí, že je Země placatá.
nechce sdělovat své trable: To nelze ze stručného dotazu posoudit.
Lze, když neprobíhá dialog a reakce na odpovědi.
: Upalování... lidí, kteří si myslí, že je Země placatá
Kde se to dělo nebo děje? Asi jste myslel "kulatá".
Třeba mechanismus z Antikythery vytvořili primitivové?
:nechce sdělovat své trable: To nelze ze stručného dotazu posoudit.
:Lze, když neprobíhá dialog a reakce na odpovědi.
Jen se tu neobjevila. Nebo v jiných tématech ano?
Narážím na představu o primitivním starověku, který dle mě primitivní byl, když si lidé mysleli, že Slunce se otáčí kolem Země a Země je placka adalší ptákoviny včetně výkladů snů od pravěku dinosourů.
Reakce se neobjevila doposud od 9. do 13. dnešního dne. Divné, ne? Místo toho se tu dohadujeme my o starověku
Jen se tu neobjevila.... budeme čekat na dialog měsíc či rok?
Pojetí sluneční soustavy v historii je rozsáhlé téma, složitější, než je běžně známo. Např. v Indii existovaly minimálně dvě verze, z nichž jedna se prakticky shodovala s tou moderní. Zde je to ale OT.
Prohlásit něco za ptákovinu je snadné. Výklad snů ale braly staré civilizace dost vážně a to, že se tento obor dochoval dodnes, svědčí o tom, že nejde o nesmysl. Samozřejmě vždy byli, jsou a budou lidé s jiným názorem.
S čím se mohu ztotožnit je teorie, že tu někdo byl ještě před námi.
Proč by jinak po celém světe byly velice podobné motivy kreseb ve skalách a stavbách.
Velikonoční ostrov, Máyové, Egypt, atd...
Přitom tenkrát nějaká doprava či mobilní komunikace mezi lidmi na různých částech světa neexistovala.
Ale jak říkáte, každý máme jiné názory.
Každopádně u obou by pomohla upřesňující reakce tazatelky na svůj dotaz a reakce v diskuzi. Jinak je to jen jednosměrný výstřel do tmy. Žádný dialog, žádné hlubší pochopení. Ten příměr s doktorem byl perfektní, kdy bolest v kolene může býti cokoliv, ale nenadálý úraz po pádu na schodech či dlouhodobý problém a možnost rakoviny vyvrací jednu diagnózu druhou. A jen díky upřesňujícímu dialogu a dalšímu rozebrání problému pro určení diagnózy.
Bez dialogu to prostě nefunguje u ničeho a nikdy.
Na tom se snad shodnem.
S tou neexistující dopravou a komunikací to není tak jisté. Viz připojený článek z již nefunkčního odkazu www.ias.ac.in/currsci/jan252008/248.pdf
![]() |
Pokharia-2008.pdf | 555.63 kB |
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.