Jak se zbavit strachu z lidi

Od: Datum: 09.11.10 15:46 odpovědí: 6 změna: 12.11.10 21:29

Dobrý den. Potřeboval bych poradit, moje přítelkyně je už rok bez práce a ted má strach přijít mezi lidi, do společnosti vůbec. Nemáme vyhledat pomoc u nějakého doktora. Před tím byla společenská a zábavná. Ted je pořád zoufalá a často brečí. Předem děkuji ta odpověd. Karel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.10 15:53

Tohle vypadá docela vážně a seriozně... obávám se, že se bez odborníka neobejdete. Tedy pokud to nehodláte lámat přes koleno a nutit přítelkyni mezi lidi násilím, lstí apod. ale to by se nemusel vyplatit.

Budu držet palce, aby se přítelkyně brzy dostala do pohody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kato®
Datum: 09.11.10 16:24
avatar

Nemít rok práci,taky by mi nebylo dvakrát veselo.Dejte ji směr,který ji bude emočně naplňovat.Podnikejte výlety např.do lesa,do hor.Vytáhněte ji na večeři a chvalte ji za každou maličkost ať si zvedá sebevědomí.I ta veliká krize ve 30.letech trvala jen pár let.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.10 22:14
avatar

Promluvte si o tom aspoň s jejím praktickým lékařem. Ten by měl být schopen rozpoznat příznaky deprese nebo fobie a buď jí může předepsat lehké anxiolytikum (uklidňovák) - třeba Defobin, Xanax... nebo ji nasměruje k odborníkovi. Nenechávejte to tak, patrně to samo nepřejde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janourecek*
Datum: 10.11.10 00:38

taky nemohu 2roky sehnat práci pořádnou a mám z toho deprese... tak se vaší přítelkyni ani nedivím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 12.11.10 21:22
avatar

Zřejmě jsou to příznaky deprese. Měla by vyhledat odborníka psychiatra. Může se sama objednat, nemusí to doporučovat praktický lékař. Není to žádná ostuda, chodí tam spousta lidí. Psychiatr to s ní rozebere a zjistí příčinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: durancea*
Datum: 12.11.10 21:29

Souhlasím s výše uvedenými - prodiskutovat třeba s jejím praktickým dr., zná ji a pozná projevy deprese, plus i to malinké zvyšování sebevědomí je dobrý nápad, změna prostředí, výlety. Nebo zkusit oslovit kamarádku, nějaký "babinec", ke komu měla dřív blízko, člověk se někdy odpoutá od svých starostí, když si vyslechne cizí - a tím strachem z lidí nové nepotká, tak ty staré, kterým věří. Nenásilně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.