Nejste přihlášen/a.
Nakoupil jsem zboží přes bazar na internetu, nebylo doručeno takže to skončilo u trestního oznámení ve spolupráci s bazarem a policií, následoval dokonce i soud, kde se pak řešili všichni poškození, v jejich prospěch. Celkově by mě zajímala otázka vymahání prostředků, kterým dotyčná osoba tyto škody způsobila. Jakým způsobem to funguje, co nastává v situaci, kdy už uběhlo již několik let a dlužná částka se mi nevrátila. Veškerý finanční obnos, případne nakoupene movité či nemovité věci jsou pak následně zabaveny aby pak byly ve prospěch poškozených navráceny. Neustále sleduji ve zprávách jak k těmto podvodům dochází a ve výsledku končí pozitivně a majetek se všem vrátí. Já jsem se svých ukradených financí vzdal ale vždy když ve zprávách slyším o tom že se lidem ty peníze vrací, tak by mě zajímalo jestli ze své iniciativy nemám něco udělat.
dcerka si tak koupila telefon ...bohužel až po odeslání peněz se začla zajímat o recenze to ho prodejce..no a bylo to takové že by mu nikdy peníze neposlala-telefon samozřejmě nedošel ..tak na policii a připojila se tak k dlouhé řadě podvedených. jak nám bylo sděleno...kupodivu to policie dotáhla tak že ho dostali před soud-dokonce i ta její platba na tom účtu byla zjištěna-jenže soud zjistil že ten účet nebyl od toho podvodníka ale od někoho úplně jiného udajně cizího člověka který tvrdil že s tím nemá nic společného-taková blbost že?...takže jsme měli vyzvat majitele toho účtu ať nám penize vrátí...no a ten dělal mrtvého brouka...takže znova na policii a pak zase ...a pak to dcerka vzdala a oželela těch 7000Kč-takže vidím že jste dopadl taky zle...podvodníci se tady mají hodně dobře...
Takže kdyby ten telefon stál tisícovku, tak je podvádění v pohodě? Podvodník pak podvede tisíc lidí a má 1 M. Souhlasím, že telefon prodávaný v bazaru za 7k bude nový stát 15k nebo více. Na co takový telefon (resp. počítač v telefonu), to je otázka. Někteří drahý telefon určitě smysluplně využít umějí, každopádně za rok bude cena jinde.
Ale o tom ten dotaz vůbec není, za kolik je optimální kupovat telefon. Dotaz je o tom, co s podvodníky na bazarech, jež si nechají zaplatit a zboží nepošlou. Stopa často končí u bílých koní a policie nemá moc šanci podvodníka chytit.
Co s tím? U dražších věcí preferovat osobní převzetí na veřejném místě, preferovat nákup u těch, co jsou na Sbazaru už několik let (Sbazar to uvádí u prodejců). A zarazit se u podezřele nízké ceny.
A ještě lépe - zbavit se odporné sekty 12 kmenů, sídlící i u nás v ČR.
Na to aby jste vyzvala vlastníka účtu k vrácení peněz nepotřebujete ani policie ani soud, to udělat jednoduše přes banku, banka identifikuje vlastníka a proti vlastníkovi účtu podat žalobu, Přesněji platební rozkaz na vydání bezdůvodného obohacení
Pokud nemáte právní základy tak si je buď nastudujete, nebo zaplatíte advokátovi, určitě lepší pro život pro dcerku než si kupovat telefon za 7000 z bazaru a pak to ještě vzdát. Na to ti podvodníci spolíhá jí, že 80% slabých to vzdala a nedosáhne se tak potřebné výši škody, aby musel jít sedět. Dohledej si kauzu hřebičík
Další rada je ne trávit čas na internetu a věnovat se dceři a trošku něco jí naučit. Jenže to jste měla jít příkladem už v jejich mladších letech, Místo toho asi holka seděla u displejů a konzumovala obsah Nikoliv vzdělávací, ale zábavný, OK OK už mlčím.
Buď to bylo rozhodnuto v trestním řízení o tom, že vám má nahradit, anebo jste byl odkázán na civilní řízení.
Pak by to bylo do 3 let promlčeno pokud byste nepodal žalobu.
Domnívám se že v tom trestním řízení on má pak sám snahu to rychle nahradit tu škodu co byla rozhodnuta v trestním řízení, Už si to moc nepamatuji ale taky jsem to řešil, protože jinak by se mu z podmínky stal trest asi nepodmíněný, chce to chodit na soudy a sledovat to řízení.
Jinak jestliže se poškozený připojí včas v rámci promlčecí doby k náhradě škody z trestného činu a v řízení řádně pokračuje, tak se běh promlčecí doby zastaví a nedošlo li v trestním řízení k uložení povinnosti nahradit poškozenému uplatněnou náhradu škody, tak mám poškozený možnost uplatnit tento nárok na náhradu škody v občanském řízení v promlčecí době, jejíž běh pokračoval po skončení trestního řízení.
Pokud došlo v trestním řízení k uložení povinnosti nahradit poškozenému uplatněnou náhradu škody, tak platí co píšu v prvním odstavci. A teď nevím jestli tam je 10 let nebo jaká je tam lhůta od toho rozsudku, nový jste neupřesnil, jak to bylo.
"Já jsem se svých ukradených financí vzdal"
No pokud jsi se vzdal před tr. soudem nebo jsi neuplatnil nárok, no tak asi nic nedostaneš a ani nemůžeš vymáhat!
Víš co, raději napiš číslo jednací rozsudku a soud kde se to konalo, ať se bavíme konkrétně co je vůbec v rozsudku!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.