Tchán prochází těžkým obdobím. Zemřela mu žena. I pro nás je to těžké. Vyjadřujeme si navzájem podporu při truchlení a tchána i lituji. Položila jsem mu ruku na rameno a pohladila jsem ho. Druhá snacha tchána vzala za ruku a držela ji. Skočila mu do náručí jako mravenec a objala ho. Byla moc kontaktní. Skoro bych řekla až intimní. Vžila se do role utěšitelky ,ale zpětné mi to přijde příliš trapné. Když jsem to viděla. vím že to je těžká věc ,ale tolik dotyku směrem k tchánovi od snachy mě přijde nevhodné a vám?
Když ji neznáme, tak přece nemůžeme vědět, jestli se v této emočně vypjaté situaci takto chovala spontánně, nebo vypočítavě, což by jste si zde zřejmě ráda potvrdila. A možná to neví ani ona sama.
Každý se chová jinak, každý má jinak nastavené hranice, každá máte k tchánovi jiný vztah. Jeho syny také každá utěšujete jinak a nesrovnáváte to, protože to nevíte. Vyrovnávejte se se ztrátou, pomozte příbuzným, jak uznáte za vhodné, nesrovnávejte se s nikým a nehledejte v prkotinách kdo ví co.
Tchánova druhá snacha může být taková odvázanější. A je to otec jejího manžela, tak ho může také podobně vnímat skoro jako svého otce. Tím objetím asi vyjádřila výrazněji svůj smutek a jemu podporu. Pak by takové chování nemělo vyznít nějak trapně. Máte tam velký smutek a jste rodina.
Dobrý den, jedna z Vás by chtěla v budoucnu po tchánovi (možná už nyní po tchyni) dědit pro svou rodinu více, než ta druhá, tak si to citově jistí. Zdravím!
Proč za tím hned vidět konspiraci? Třeba je daná osoba taková normálně (nic o ní nevíme), někteří lidé jsou prostě kontaktnější než jiní a mnohdy si ani neuvědomují, že by to někomu mohlo přijít zvláštní, nebo překročili únosnou míru.
Prostě doba se mění. Nedávno si lidé ani ruku nepodali, a dnes obětí. Holt, přebírame hodně věcí z USA.
fik
To je ale žvást. Nejnechutnější byly v tomto směru soudružské líbačky chlapů (SSSR). V USA není běžné ani líbání na tvář(e), které tady provádí i celkem vzdálení známí/příbuzní (hlavně na Moravě). Američani jsou obecně o hodně zdrženlivější, než my tady v Evropě. Když už si chcete mermomocí plivnout, tak ať to má alespoň reálný základ.
Nejspíše se jedná o protimluv, tak když mu skočí do náruče tak ho přece nemůže obejmout, na to musí stát oběma nohama na zemi!
Kontaktní obejmutí je jistě i psychická terapie. Ne každý toho je schopen, záleží jaké měl dětství Dát ruku na rameno a pohladit ho, no tak to můžu projevit i vůči úplně cizímu člověku i jako chlap, U ženské z blízké rodiny ti nejbližší, by se to dalo popsat jako studený psí čuma k, ale takhle to vyzní vždycky jenom když to s něčím srovnáte...
Pokud mi to bylo první, no tak třeba soutěži telka vás chtěla trumfnout, nebo prostě to tak má od nátury, to už tady bez křišťálově koule nedám.
kdosi
když mu skočí do náruče tak ho přece nemůže obejmout, na to musí stát oběma nohama na zemi!
Co je tohle za výraz, tazatelko? "Skočila mu do náručí jako mravenec a objala ho." Pozoroval jsem mravence dost, ale že by se mravenci nechali nést v naruči, to fakt ne. Ale často nese v kusadle jeden mravenec mravence jinýho, zraněnýho. Takže to bylo možná jinak. Že by držel snachu tchána tchán v zubech a chodil takhle po místnosti, celej nešťastnej? Celý je to podivný...
@lilale - tolik dotyku směrem k tchánovi od snachy mě přijde nevhodné a vám?
Někdo hladí, někdo objímá. Vám "to přijde příliš trapné", tchánovi asi ne - aspoň tedy nepíšete, že by mu to zjevně vadilo, na rozdíl od vás. Proč máte potřebu soudit chování jiných?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.