Můžou rodiče vydědit syna?

Od: odpovědí: 1 změna:
Dobrý den,měla bych dotaz chodím s přítelem a jeho rodiče ho chcou vydědit,aby mu nemusely vyplatit peníze z přepisu domu na mladší sestru můžou to?jak se proti tomu bránit děkuji za radu
1 odpověď na otázku

 

 


0x

vydědit může podle § 469a obč.zák.
(1) Zůstavitel může vydědit potomka, jestliže
a) v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech,

b) o zůstavitele trvale neprojevuje opravdový zájem, který by jako potomek projevovat měl,

c) byl odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku,

d) trvale vede nezřízený život.

co se týče vyplacení peníza za přepis domu - trochu jsem z dotazu nepochopil z jakého titulu by to mělo být (jestli byl přítel spolumajitel, pak mu peníze musí vyplatit i kdyby ho vydědili stokrát)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]