Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, začal jsem se učit Angličtinu před 17 lety. Mnoho let jsem v kontaktu s lidmi z celého světa (chat rooms nebo DM – Discord, Telegram,...). Setkával jsem se loni se skupinou lidí jako já, na pokročilé úrovni, na konverzaci v angličtině. Tohle vše mě posunulo. Ale stejně vidím, že to není skutečná angličtina, a denně při komunikaci s nativními mluvčími jasně vidím, že oni vyjadřují některé myšlenky velmi jinak než my v češtině. A tohle mě trápí, protože jsem angličtině už tolik věnoval, a pořád není slušná. A nevidím možnost jak v ČR ji výrazně zlepšit.
Nikdy jsem nebyl v zahraničí, abych se naučil skutečnou angličtinu. (Špořil jsem na bydlení.) Teď toho lituji. Mít o 10 let míň, tak bych tam jel na 2 roky. Chci se usadit – mít ženu a rodinu. Za několik let mi bude 40... Ale před tím bych měl zájem ještě vyrazit na jazykový pobyt.
Prosím vás, chci od vás poradit, z vašich zkušeností a znalostí možností, ohledně toho, jestli existuje ještě nějaká možnost pro mě, jet do anglicky mluvící země, abych se efektivně naučil jazyk. Pobyt třeba na 3 měsíce nebo maximálně půl roku. A jestli by to mělo vůbec nějaký efekt? (na tuto dobu) Rád bych se přiučil hlavně autentickému vyjadřování se v angličtině. (Myslet anglicky). A ‘okoukat’ vyjadřování v běžném životě, při praxi. Zajímá mě takový pobyt, kde budu moct mluvit s nativy. Idálně hodně. Potřebuji praxi.
V minulosti jsem někde četl pár článků – zkušeností lidí z takovýchto pobytů a matně si pamatuji, že tam byl třeba kluk v Irsku na jazykovém work holiday, trhal ovoce někde v sadu... a byla to bouda – nativní mluvčí tam nebyli a místo angličtiny se tam naučil řadu nových polských nadávek. Pak si také pamatuji jeden článek o holce, co dělala někde au pair, a že rodina (ortodoxní židé) s ní zacházela příšerně. Potřebuji tedy ‚správně vybrat‘. : )
Případně pokud existuje nějaká stránka (třeba na facebooku), kde se lidé radí o takovýchto jazykových pobytech – napište mi prosím odkaz.
Děkuji moc za rady.
V tomto věku je to už trochu jiné než v mládí.
Manželka má takhle domluvenou hodinu konverzace s rodilou mluvčí jednou týdně, zaměstnavatel jí to i platí, a mluví tam o všem možném, podle toho, jak se zlepšuje tak o stále komplikovanějších věcech. Je to nějaká jazyková škola, ale ono jich je spousta, dá se to dělat jak osobně, tak po internetu (Skype a tak podobně) a funguje jí to skvěle.
(A jste v teple a bezpečí domova, nikdo vás nemůže trápit.)
Ono už stačí jen to samotné cestování. Jen ne přes cestovky, ale po vlastní ose. Jednak budeš donucen si vše zařídit sám a vše domluvit, zároveň něco zažiješ. Navíc je to skvělá motivace pro to učení samotné. Já se letos začal samovzděláváním učit Španělsky a za rok bych rád na dva týdny do Peru a procestovat jeho jižní část. A to mi je už přes 40.
Jenom OT (už jsem jako Liška..): V češtině bych raději řekl "rodilý mluvčí", v angličtině "nativ". Dohromady bych to nekombinoval. Abychom nedopadli jako naši předkové, kteří míchali němčinu s češtinou, obrozenci by mohli vyprávět. Nevyšlo z toho ani to, ani to (hauzírmajstr pucuje na konku šláfrok atd.)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.