Nejste přihlášen/a.
V případě, že někdo "vypadne" ze směny a potřebují nutně náhradu, tak to může být vážný provozní důvod. Nicméně - pro přesčasy platí určitá omezení a zásady daná Zákoníkem práce, která si nastudujte. Pokud by docházelo k porušování těchto pravidel, může si zavolat na pomoc Inspektorát práce.
Nicméně - pokud vám tento režim práce nevyhovuje a váš vedoucí je kretén, tak se dá situace řešit nejlépe výpovědí.
jestli ti tohle pomůže... diverzita.cz/...
" že o vážné provozní důvody se jedná tehdy, pokud by byl znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz zaměstnavatele. "
Takže to, že někdo vypadne není právně podložitelný důvod, protože na jednom člověku asi ta firma nestojí...nehledě na to, jsou tam i jistá omezení co se pracovní doby týká...pokud se to nějak nezměnilo tak platí pravidlo...kolik hodin jsi v práci tolik hodin MUSÍŠ MÍT MINIMÁLNĚ volno před další směnou..a dále...že max. za rok ti může nařídit 150hod přesčasů
Celá firma na jednom člověku nestojí, ale to v podstatě nikdy. To není vůbec podstatné. Pokud například pracovník dělá na dispečinku dálkového vytápění a drží tam pohotovost v noci sám, tak to JE vážný provozní důvod. Stejně tak když vám vypadnou lidi, co pracují na termínované zakázce a díky tomu by se termín nestihnul, tak i v tomto případě lze nařídit přesčas. A ani v jednom z těch dvou příkladů nestojí celá firma na jednom člověku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.