(ne)kamaradka - proc to porad resim?

Od: Datum: 03.02.13 18:39 odpovědí: 6 změna: 04.02.13 09:54
Dobrý večer,
mám takovou kamaradku nekamaradku. Dřív jsme jedna bez druhé neudělaly krok ale to se změnilo. Mám dojem ze se na me vždycky pretvarovala a lhala mi do oči, a nejspíš asi proto, ze ji změnilo par lidi se kterými se začala bavit. A změnili ji k nepoznání. Není s ni kloudna rec a zjišťují ze na každém rohu o me roznáší akorát lži a pomluvy. Bohužel je takový člověk kterému všichni věří takže si to všichni preberou jako pravdu. Byla to skvělá holka ale změnila se k nepoznani. A její chování taky. Vim ze to pro me už není žádná kamarádka, takhle se dobre kamarádky nechovají, ale porad se nemůžu zbavit dojmu ze to naše přátelství ještě nějak zachranim. Máme spolu hodně zážitků a já o ni nechci přijít ale jak to vypadá tak se budu muset smířit s tím ze už to není kamarádka a najít si ty prave přátele jinde. Ale trápí me to, protoze o ni nechci přijít. Vim ze ještě bude spousta možnosti nové přátelé najít ale proč se nemůžu zbavit dojmu ze to kamarádství ještě zachranim? Poradite mi prosím co mám dělat nebo jak se zachovat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 18:46
avatar

Když to je těžké. Ty chceš zachránit kamarádství s někým, kdo tě pomlouvá. Za každou cenu se jí vnucovat nebude nejlepší řešení. Spíše možná počkat na jinou dobu. Třebas někdy v budoucnosti se poměry mezi vámi dvěma zlepší. Ber to tak, že jsi bohatší o jednu životní zkušenost - totiž, že i kamarádství může jednou skončit. Pokud však tvoje kamarádka se jednou k tobě takto nehezky zachovala, je pravděpodobné, že to může udělat znovu. Nebude proto lepší dát jí najevo, že nejsi na ní tak příliš závislá a že jsi schopná si najít i jiné přátele než jen ji?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucc
Datum: 03.02.13 18:51
Nebylo to poprvé, co mi něco zlého udělala. Pomlouvaji všichni, i já, to je mi jasné, ale není to vec, která se děje týden. Je to už zhruba 2, 3 roky. Myslím, ze to kamarádství už nemá smysl. Děkuji moc za radu - ukázat ji, ze mám i jiné přátelé, to zní dobře a mohlo by ji to přejít, a to bude dobre, i když už třeba kamaradky nebudeme.
Datum: 03.02.13 19:21
avatar

Možná by nebylo od věci se nad situací zamyslet a uvědomit si, o co skutčně jde. Tvou kamarádku nikdo nezměnil. Zmenu chování a pomluvy si vybrala ona sama. Zřejmě to v ní bylo už dřív, jenom jsi to dříve nevnímala.

Odhaduji, že ti na celé situaci nejvíce vadí to, jak ses v ní mýlila.

O zmíněné zářitky nepřijdeš, vše, co jste spolu prožily, ti zůstane jako pěkné vzpomínky.

doplněno 04.02.13 10:30:

Oprava překlepu: ... zážitky ...

Zkus si vzpomenout, jak se dívka chovala, dokud jste spolu ještě kamarádily. Nepomlouvala už tehdy např. spolužáky? (Myslím si, že to v ní bylo už dřív, takhle o 180° se člověk mění málokdy.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 21:14
avatar

Dobrý večer. Proč chcete zachraňovat kamarádství, které již kamarádstvím delší čas není. Ona Vás pomlouvá, tak co chcete zachraňovat? I na kamarádství musí být nejméně dva. A ona o to Vaše přestala stát a našla si jiné kamarády...Smiřte se s tím, že Vás odsunula stranou a nepotřebuje Vás. Proč byste se jí měla tedy vnucovat? Najděte si jiné kamarády, když ona o Vás nestojí...Ani kamarádství si na nikom nelze vynutit...Udělejte za tím tlustou čáru a najděte si jiné přátele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucc
Datum: 03.02.13 22:03

Myslím, že je opravdu třeba za tím vším udělat tlustou čáru a jít dál. Nemůžu se přece donekonečna trápit něčím, co už stejně asi nezvrátím. Jen mě mrzí že jsem se v ní opravdu tolik mýlila. Myslela jsem si že ji znám ale ne. Aspon mám nějakou životní zkušenost a vím že nemůžu lidem tolik věřit.

Děkuji vám všem.

Od: ivik®
Datum: 04.02.13 09:54
avatar

Přiklonila bych se k názoru od předchozích rádců.Je mi skoro 50 let., o životě a kamarádství vím už taky své.Můžu vám upřímně říct, že se mi nikdy nepoštěstilo mít naprosto perfektní kamarádku, vždycky se ukázalo, že je v tom faleš a přetvářka.Pracuji mezi 30 ženskými a když to pozoruju, tak je mi někdy z těch intrik špatně.Pokud jsem si s někým chtěla probrat problémy a starosti, byli to spíš většinou muži, i oni se mi kolikrát svěřili se starostma v manželství, v době rozvodu apod.Těžko radit, ale já to mám tak, že když mě někdo "zradí", není cesty zpět...Třeba to je chyba, ale radši budu sama bez "kamarádky" než tohle.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.