Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Emisní povolenky

Od: slavo® odpovědí: 15 změna:

Co jsou to emisní povolenky je mi jasné.

Ale ti kteří si je musí kupovat tak mají na každém "komínu" nějaký měřič CO2 který měří množství vypuštěného CO2 do ovzduší a pokud má překročit vypouštěné množství nakoupené povolení tak si musí povolení dokoupit?

Jak ta firma dopředu ví kolik toho za rok vypustí?

A to překročení jim někdo kontroluje?

A dostalo mě emisní povolenky na pohonné hmoty.

Vozidlo které nemá katalyzátor a vozidlo splňující euro 6 budou platit stejně za vypouštění CO2 - sice to druhé může mít nižší spotřebu

Aby jsme jednou neplatili za to když si ulevíme a na pozadí budeme nosit měřič vypouštěných plynů.

 

 

15 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

8x
Především si musíte uvědomit že emisní povolenky není nic jiného než daň.
To co jde změřit a vypočítat to jde zdanit.
Přesně tak. Nazvat to daní tak by mnoho lidí řvalo. Když se tomu dá nějaký jiný název, nejlépe nějak šmrncnutý ekologií, hned se na to mnoho lidí dívá úplně jinak.
Asi by mě vůbec nevadilo to platit, kdyby všechny peníze z toho šly na ekologii a podobně. Ovšem člověka nepotěší, když se z toho lepí díry státního rozpočtu. Stejně jako třeba dálniční známky a mýto. Taky nejde zdaleka všechno na rozvoj silniční sítě.
Ale na dotace, nesmyslný dávky se ty peníze někde musí sehnat.
Z těch daní skončí jen malá část na snížení emisí co2. Docela podstatná část přijde vniveč přerozdělováním. Nezanedbatelná část peněz dokonce vede v globálu je zvyšování produkce co2.
hodnocení

Co já vím, tak stromy "vdechují" CO2 a "vydechují 02.

Nebylo by tedy jednodušší místo kácení stromů a vymýšlení emisních povolenek stromy vysazovat?

A ty emisní povolenky jsou pouze u nás ( EU ) a nebo to platí na celém světě?

@slavo U emisních povolenek nejde o ekologii, jak už zde bylo zmíněno. to jste doufám pochopil, takže diskuze o vysazování stromů je irelevantní a dosti naivní. Protože nedává smysl snižovat skleníkové plyny jen v Evropě, když ostatní svět na to kašle. A opravdu ne, neplatí na celém světě, je to záležitost jen té evropské verbeže v Bruselu a jejich přikyvovačů.

cs.wikipedia.org/...

Tak ono se především vůbec neví, jaký skutečný vliv "lidské" CO2 na podnebí má a co se bude dít. kdyby se produkce "lidského" CO2 zázračně ze dne na den zastavila, nebo naopak vůbec neomezila. Snaha o nulové emise CO2 je jako by se blecha v psím kožichu obviňovala z náhlého oteplenï, přitom jen čokl popošel na slunko. Ovšem blecha začne zavádět opatření proti zvýšení teploty, které "nepochybně zavinila".
Já myslím, že dost z nás tu pamatuje opačné strašení dobou ledovou kvůli emisím..
jendad

Tak samozřejmě jde ukládat uhlík do stromu. Vysazovat je a tak pomáhat přírodě . Stromy nejen ukládají uhlík , ale především zadržují vodu a vytvářejí tak celý ekosystém nasycený vodou . A voda je obrovský akumulant energie. Tedy přes den se ohřívá a sráží tak teplotu okolí a naopak v noci ji vydává .

Jsou dokonce i programy na sázení stromu v africe okolo sahary (miliony stromu) . I čína zalesnuje blog.idnes.cz/...

Evropa má svoje emienky (daň) , USA také a čína také . Jen nevím zda toje takový systém jako u nás . Tedy spekulace , kdy čím méně , tak se draží a spekuluje. Spíše předpokládám klasickou daň , kterou určují vlády. Proto tam je taková symetrie s ekonomikou . EU není stát a nemá vztah k ekonomikám státu a proto v principu jde o diktaturu ideologie , kdy šlechta je odtržená od reality a vyhlašuje takové bláboly .

Znova a jasně - emisenky nemají pod palcem jednotlivé státy , ale EU a ta má naprosto jiné zájmy než státy které musí implementovat rozhodování směrnic EU .

Tomk kdyby se produkce CO2 zastavila, tak se nestane nic, protože CO2 v atmosféře má životnost sto let. Je tedy jisté, že za sto let tady minimálně polovina CO2 bude- v atmosféře. A ta doba ledová s tím úplně souvisí. Nejprve budou velmi vysoko teploty v oblasti rovníku, kde může být vlhkost vzduchu sto procent, tedy prakticky nemožné podmínky pro přežití - tedy migrace na sever a poté až se zastaví Golfský proud vlivem tání Grónského ledovce, n Aš stane doba ledová v našich zeměpisných šířkách. Podmínky pro přežití se tedy podstatně zůží do oblastí Španělska, Itálie atd . A tato plocha nebude 8mld lidí stačit a už vůbec ne, je uživit.

@stir Víš kolik procent je CO2 v atmosféře? 0,04%. Není to překlep, nula, nula čtyři. Takže pokud ti klimafašisti budou tlouct do hlavy, že se za posledních sto let koncentrace zvýšila o nevímkolik procent, tak to bude asi jistě dost brutální číslo a všichni umřeme. Proto musíme přestat žrát krávy.

Tvor pociťuje nevolnost někde kolem 5%, chcípá při 20% koncentraci CO2.

" kdyby se produkce CO2 zastavila, tak se nestane nic, protože CO2 v atmosféře má životnost sto let."

Stane. CO₂ potřebují rostliny pro fotosyntézu, kdy z CO₂ a vody vzniká kyslík, cukry a zbytková voda.

Nejnižší koncentrace, při níž začíná fotosyntéza, je 0,008–0,010 %. Při zvyšování koncentrace se rychlost fotosyntézy zvyšuje. Místo, kde je příjem a výdej CO2vyrovnán, se nazývá kompenzační bod.

Fotosyntéza se dále zvyšuje až do nasycení, kdy se stálí (0,06–0,4 %). Zvyšováním za hranici 2–5 % CO2ve vzduchu fotosyntéza ustane.

A ano, CO2 je v atmosféře 0,04 hmotnostních procent (% hm.)

Ernie "Atlas měnící se země" dnes na prima zoom 19:00 hod

 

hodnocení

1x
Pokud budeme někdy platit CO2 na osobu. tak to nebude za prdy, ale za vydechovaný vzduch, který obsahuje zvýšený obsah CO2.
Kolik CO2 kdo vyprodukuje, je celkem jasně dané tím, kolik paliva spálí, katalyzátor s tím nesouvisí, ten má snížit množství nespálených uhlovodíků a oxidů dusíku (které přeměňuje právě na CO2 a vodu, ale je to nevýznamné množství).
Druhou věcí je smysluplnost klima CO2 náboženství a velmi výdělečných spekulací s povolenkami.

 

hodnocení

0x
avatar stir
Koho by to zajímalo. - hlavní téma od cca 1:19hod

doplněno 28.08.24 22:43:
doplněno 28.08.24 22:44:
Nejde vložit odkaz
doplněno 29.08.24 09:30:
doplněno 29.08.24 16:43: Ernie není důležité při kolika CO2 omdlíš, ale jestli zvládneš žít při 40stupnich a stoprocentní vlhkosti někde v oblasti rovníku nebo zde v ČR kde bude trvale mínus 20. Nikde, protože plocha pro pěstování rostlin bude výrazně omezená. Je to o teplotě , CO2 tu teplotu zvyšuje prokazatelně. Za posledních 800 000 let nebyla koncentrace nikdy vyšší, byla v rovnováze a tuto narušilo spalování fosilních paliv, protože jde o jednosměrný tok. A na to stačilo pouhých pár desítek let. A to co spálíme dnes, bude v atmosféře dalších sto let. Takže od začátku průmyslové revoluce tento stav jenom roste.
doplněno 30.08.24 00:12: Rostliny, voda a atmosféra mají svůj uzavřený systém, obousměrný tok, který byl vždy v rovnováze. To co rostliny vydechnou v noci, to přes den zase vdechnou a mění se to i v průběhu roku. Jaro léto žerou CO2, v zimě zase roste vlivem odumírání. Fosilní paliva mají pouze jednosměrný tok, který zvedá hkadinu v atmosféře a vodě. Kdyby biosféra potřebovala CO2 navíc, tak by se koncentrace nezvyšovala. Rostliny tu byly dávno před fosilní revolucí, nyní vlivem vysokých teplot a nízkých srážek jejich stav klesá. Stejně jako ubývá hmyzu vlivem jedovatého ovzduší a pesticidů v zemědělství. Jak řekl Edison, lidstvo přežije včely o čtyři roky.
28.08.24 22:39

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]