Ukončená smlouva

Od: Datum: 08.01.13 00:27 odpovědí: 2 změna: 08.01.13 16:32

Dobrý den měl jsem uzavřenou životní pojistku od 1. 10. 2012 ale v průběhu měsíce jsem se rozhodl že ji nechci a proto jsem na pojišťovnu poslal žádost o ukončení pojistné smlouvy (5. 11. 2012) .Na dotaz na infolince jsem se jen informoval, jestli výpověď dorazila ANO dorazila. Já se ptám k jakému dni bude pojistná smlouva ukončena?Někde jsem četl že pojišťovně plyne 7 denní lhůta od doručení pro ukončení této smlouvy, která byla sepsána v 2 měsíční lhůtě na odstoupení.

Jeto už měsíc a ještě mi nedorazila žádná informace kde je přesný datum přijetí žádosti a datum ukončení smlouvy.

Co mě hlavně zajímá kolik Kč mám doplatit k datu ukončení smlouvy.

Když pošlu žádost na informace kdy byla přesně ukončená pojistná smlouva a jaký zůstatek mám doplatit do doby než se smlouva ukončila do kdy mi pojišťovna odpoví?Jen se chci krýt aby mě potom nedošla nějaká nemilá upomínka že mám zaplatit zbytek pojitného +úrok za prodlení této částky.Děkuji za reakce a omluvte mou češťinu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 08.01.13 01:16

Záleží na smlouvě tam je popsáno jakým způsobem se ukončuje a jaká je výpovědní lhůta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 16:32

Smlouvu můžete dle zákona ukončit do dvou měsíců od uzavření bez udání důvodu. Výpovědní lhůta je 8 dnú a začíná běžet od doručení výpovědi na pojišťovnu.Pojistné se platí do dne ukončení a výši doplatku musí sdělit pojišťovna. Od listopadu by se už mohli vyjádřit. Zavolejte znovu na infolinku a poptejte se, zda byla smlouva ukončena a kdy zašlou vyúčtování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.