Nejste přihlášen/a.
dá se to zdědit zvláště vidí li dítě matku jak nic nedělá a nic ho neni schopna naučit pak má přítel či manžel spoustu práce aby to změnil
i když můj názor je takový že je jednoduší takovou babu kopnout v rit
Je to spíše výchova, případně silněji pak pocit náležitosti ke skupině, kde je takové chování považováno za správné.
Bylo už hodněkrát ukázáno, že jsme tací, jak jsme byli vychováni a to zahrnuje i to, co jsme kolem sebe při dospívání okoukali.
Jen vlastním učením a chtěním můžeme být jiní a změnit se. Těžké je ale poznat, že něco, co běžně děláme a vždy jsme tak dělali, je vlastně špatně a vyžaduje to od nás změnu. Bortí nám to naše pochopení, jak funguje svět kolem nás a naše místo v něm.
Dědí se temperament, jeho 4 druhy. Tedy převažující typ nervové soustavy /co do dráždivosti a síly reakce/. Tak už od samého začátku máme k některému temperamentu blíže. Buď budeme vznětliví a silně reagující cholerici nebo pomalí a lehce lhostejní flegmatici, nebo extrovertní a trochu lehkomyslní sangvinici, případně spíš introvertní odpovědní melancholici.
K tomu se přidají zkušenosti a postoje zažité a odpozorované v původní rodině. Pak je otázka, jakou má ona osoba motivaci a vůli ke změně.
@tomkk Vědecké studie vždy uvádějí, jaká rasa byla sledována a jaké rozdíly se zjistily. Europoidní, mongoloidní, negroidní, australoidní a kapoidní, případně konkrétní národy - to je v odborné studii vždy dokonale popsáno.
Takže ne, žádné tabu. Naopak musí být vysvětleny všechny přesné podmínky, jinak by výsledky nemohly být směrodatné.
První věta v textu anglicky: "Black women have been experiencing induced abortions at a rate nearly 4 times that of White women"
Věta česky: "Černé ženy zažívají umělé potraty téměř 4krát rychleji než bílé ženy"
Vadí zde někomu jasné označení černé ženy? Ne, protože studie přesně pojmenovává konkétní rasu, aby byla dostatečně jednoznačná. A takových Vám vycucnu za minutu milion.
Celkem pěknou a uspokojivou odpověď vyplivla umělá inteligence (nicméně já jako živá inteligence bych lenochy a bordeláře kopal do zadnic)
"Ano, lenost může mít genetickou složku. Výzkumy naznačují, že genetika může ovlivnit různé aspekty našeho chování a motivace, včetně sklonu k fyzické aktivitě nebo naopak k lenosti.
Studie na zvířatech i lidech ukazují, že určité genetické varianty mohou ovlivnit hladiny neurotransmiterů, jako je dopamin, který hraje klíčovou roli v motivaci a odměňování. Například lidé s určitými variantami genů, které ovlivňují dopaminový systém, mohou mít vyšší nebo nižší tendenci k fyzické aktivitě a obecně k motivačnímu chování.
Kromě genetických faktorů hrají roli i environmentální faktory, jako je výchova, životní styl, sociální okolí a osobní zkušenosti. Tyto faktory mohou výrazně ovlivnit to, jak se genetické predispozice projevují.
Je tedy pravděpodobné, že lenost, stejně jako mnoho jiných aspektů lidského chování, je výsledkem složité interakce mezi genetikou a prostředím."
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.