Potvrzení o ubytování pro cizince

Od: Datum: 18.10.10 08:40 odpovědí: 5 změna: 18.03.15 09:56

Pokud pronajímatel vystaví nájemníkovi v podnájmu Potvrzení o ubytování pro cizineckou policii,

co to obnáší? Potvrzení bude např. na rok , nájemník přestane platit , dostane

proto výpověd´,nemůže se pak ohánět tím potvrzením? Máte s tím zkušenosti

někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sipek
Datum: 18.10.10 09:35

Mám s tím špatnou zkušenost. I když moje zkušenost je už 5 let stará, ráda se o ní podělím. Smlouva o nájmu byla podepsána na 1 rok, takže i na dobu 1 roku byl zřízen nájemníkovi - cizinci pobyt /teď si už nevzpomínám jestli trvalý nebo přechodný/. Nájemník byl problémový, takže se musel odstěhovat po 4 měsících, ale pobyt mu zrušen nebyl, protože to samozřejmě ve svém zájmu nikde nenahlásil. Protože mi nevrátil klíče od bytu, nechala jsem vyměnit zámek. Tento člověk, už vystěhovaný, zřejmě protože neměl kde bydlet, si zavolal zámečnickou firmu, ukázal jim doklad, kde měl napsané bydliště v mém bytě, řekl jim že ztratil klíče a byt mu bez problémů otevřeli. Prostě se tam tzv. naboural. Tak jsme řešili nový problém, ale to už je o něčem jiném. Než pronajmout byt cizinci, resp. někomu, kdo se tam chce přihlásit k pobytu, raději byt nechám prázdný, protože ty problémy které z toho můžou být, mi nestojí zato.

Ohodnoceno: 0x

Od: biba
Datum: 18.10.10 12:23

Moc děkuji za odpověd´, potvrdilo mi to mé obavy, taky si myslím, že dnes není radno něco jen tak podepsat.

Uvítám zkušenosti od dalších lidí.

Od: jirkap
Datum: 18.03.15 09:56

Tak já mám zatím s ubytováním cizinců vysokoškolských studentů velmi dobré zkušenosti. Platí pravidelně, chovají se řádně a v noci neruší, dodržují noční klid. Bohužel, tohle neplatí u některých českých nájemníků. Ti, poučeni Standou Křečkem, se chovají podstatně jinak.

J. P.

Ohodnoceno: 0x

Od: lube
Datum: 21.10.14 18:01

Dobrý den,

já mám zase jinou zkušenost - právě kvůli strachu z podobného nekorektního jednání dělají lidé problémy s přihlašováním i slušných cizinců.-Připadáte si pak jako kriminální živel jenom proto, že jste cizinec. - Současné zákony jsou na tom tak, že stačí když ten, co potvrzení o ubytování cizinci dal a chce ho zrušit, - napíše na pracoviště cizinecké policie které přísluší té adrese - a do 30 dnů si ten nájemník musí k nim přinést nové potvrzení že tedy bydlí někde jinde. - nemůže se z toho vykroutit. - Něco jiného je samozřejmě nezodpovědné jednání zámečnických firem a některých cizinců...

Ale prosím, neházejte všechny do jednoho pytle - představte si, jaké by to bylo, kdyby vy jste jednou museli být cizincem v nějaké zemi a takto tam s vámi jednali... Prostě je potřeba posuzovat případ od případu... Nestigmatizovat...

Ohodnoceno: 1x

Od: rozinka*
Datum: 10.12.10 17:25

V Irsku a Anglii cizincům majitel nedá ani jméno na schránku a posílá je si pronajmout adresu k někomu jako je MailBoxes Etc., u nás www.pobox24.cz a dají si to i do nájemní smlouvy, aby jim tam pošta chodila jinam. je to z různých důvodů - sousedi, budoucí problémy se zásilkami, atp.

co se týká pobytu pro cizince - majitel může nahlásit na cizineckou policii nesoulad, že cizinec z adresy zmizel a že nepřebírá žádnou odpovědnost?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.