Nejste přihlášen/a.
Jestli jste stavěli během manželství, tak nejen půlka zahrady, ale i půl té novostavby je jeho. Možná pomůže mít od všeho doklady, paragony, ale vše v manželství koupené je společné a po rozvodu se dělí napůl.
Možná mi to někdo vyvrátí, ale u nás to tak bylo. Koupilo se auto, platil ho on ze svého účtu, ale bylo nás obou. Po rozvodu si ho nechal a vyplatil mi půlku.
Chtělo by to lépe popsat vaši ekonomickou a rodinnou situaci. Na základě čeho jsou vaše peníze, za které stavíte dům? Z čeho vás mohl manžel vyplatit. Vy máte zúžené SJM? Kdo by půjčil zadlužené samoživitelce? Z čeho budete splácet dluhy v případě výpadku příjmu? Z čeho budete hradit provoz domu? Jak jsou staré děti? Při rozvodu soud za stanovený poplatek o majetkových poměrech nerozhoduje. Pouze potvrdí dohodu.
Vkládání svých peněz do nerovného vztahu nebylo rozumné. Vytvořila jste něco, co není spravedlivě dělitelné. Pozdě ale bycha honit. Představa o soužití ve svém domě s pracovitým partnerem je jen hezká iluze. Takový chlap má svůj dům se svou rodinou. O cizí děti a cizí stavbu se starat nebude. Jak píšete, tak nespokojená jste hlavně vy. Zkuste zvážit vztahového poradce, zda by se nenanašla cesta, jak dětem nerozbíjet rodinu kvůli domu, který celý využijete jen pár let, co vylétnou z hnízda a pak bude zbytečně velký. .
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.