Zkušenosti s pojišťovnou DAS?

Od: Datum: 11.10.10 10:41 odpovědí: 10 změna: 13.06.14 21:44

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s právním pojištěním u spol. DAS. Jde mi o to, že když se vrátím do minulosti, kolik peněz jsem vyházela oknem, jen proto, že jsem neznala promlčecí lhůty, pozdě jsem se odvolala apod., tak bych měla to pojištění předplacené na hodně dlouho dopředu. Neumím si vůbec představit, jak to u nich funguje. *hi*

Děkuji za odpovědi a zkušenosti. *placni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.10 10:52

Mařenko. Poradím Ti lepší a levnější. A určitě se toto pojištění vyplatí, Kamarád nedávno přehlédl stopku a způsobil dopr. nehodu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Obě auta jsou ale odepsaná. A problemy - ta paní z druhého auta - hrála to na úraz ( kamarád to vyhrál). Měl dostat pokutu a body dolů ( právník to uhrál). Pokuta ani body se nekonaly. Pravda je, že tohle si můžeš oběhat i bez pojištění, ale pro mnoho lidí tu je problem - právníka musíš nejdíve zaplatit. Kolikrát ani nevíš, jak se vlastně vůbec bránit. Někdy si myslíš, že Ti ani nikdo nepomůže.

A já když jsem podnikala, tak jejich služby jsem využívala neustále. Pa

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marenka*
Datum: 11.10.10 11:24

Sebi, děkuju, ale koho jsi služby neustále využívala? *modla* Klidně do VP *pusa* Děkuju.

Od: ondrasek*
Datum: 11.10.10 13:50

no mě by zase zajímalo koli kto pojištění stojí a hlavně jak se to řeší když jsou obě strany pojištěny u DAS . Podle toho co vím z doslechu mají své nasmlouvané právníky... takže jako kdo třeba dostane toho nejlepšího ...a jiný ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: millan
Datum: 12.11.10 11:39

DAS je příšerná společnost s praktikami bývalého telecomu , peníze inkasovat chtějí, ale když ponich chcete kvalitní službu, máte smůlu.

Mě soused šikanuje neoprávněnými štíznostmi na hluk, dokonce mi zařídil pokutu 500,- od magistrátu za údajný přestupek paragrafu 49 proti občanskému soužití, když jsem požádal o pomoc DAS, napsali že mi nepomůžou, protože jsem prý jednal úmyslně a nevstahují se na to podmínky krytí.

nyní jsem vše postoupil přeskumu, jelikož jsem se nedopustil žádného vědomého porušení nařízení občanského soužití, čekám, jestli se chytí v DAS za nos, automaticky předjímají mou vinu, aniž by mě někdo kontaktoval a zjistil jak to bylo, hlavně by měli stát za mnou, jakožto pojištěncem, který řádně platí ...

pak dám vědět , jak jsem dopadl :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 12.11.10 11:43

Díky, budu čekat. ;) A držet palce. *modla*

Od: millan
Datum: 15.11.10 13:48

Tak , dnes mi přišel email od pana Miroslava Ježka, prý netvrdí že jsem jednal vědomě, po telefenu mi řek , že jelikož jsem obviněn z úmyslného činu, tak mě zastupovat nebudou, protože jim to dovolují podmínky smlouvy ( čekám až mi to potrvdí ještě písemně ) - jinýmy slovy:
obviní Vás z vraždy, kterou jste samozřejmě nespáchal, ale DAS vás zatupovat nebude, protože jste obviněn z činu, který je úmyslný, a můžete dělat co chcete, DAS je jedno že jste nevinný, prostě jim podmínky ve smlouvě umožnují se zříci plnění pojistné smlouvy vůči vám ...
co člověk mohl čekat, vždy slovo " pojištovna " mají ve svém názvu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.10 12:45
avatar

špatne, špatne , špatne, jsou to vyčuraní šmějdi. uff to jsem si ulevil. Za 8000 ročně pojistku, mi nikdy nepomohli a to jsem jim volal celkem často o radu. Tam kde jsem si byl dopředu jist svým nazorem, a že mam pravdu, tam se mi snažili pomoct, ale nebylo třeba, neboť na to stačí laický rozum. Tam kde bylo potřeba víc rady už tvrdili, že se to nevstahuje na smlouvu s DAS, a tam kde jsme chtěli reklamovat boty v ceně 3500 nám řekli, že do sporu s obchodem pujdou, ale za předpokladu, že si sám na své náklady nechám u soudního znalce udělat posudek, že závada nevznikla používaním, ale je výrobní. Tož do dupy, až ten posudek budu mít tak už nepotřebuji žadny DAS. prostě za 3 roky pojištěni mi NIKDY nepomohli, a žádal jsem je asi o 12 pomocí. Nedokázali ani pomoct s radou jak to je když mají v 1. třídě ředitelské volno, zda si na to může vzít rodič paragraf, aby se o dítě mohl postarat. Napřed půl hodiny si předavali telefon pravnici, a pak řekli, že tenhle problém není zahrnut ve smlouvě pravní ochrany klienta. Tak na co jsem si to pojištění daval, na to aby mi odpověděli, že za mě nic řešit nebudou. Každy jiný právník by mi odpověď dal za 500 korun. Tedy 500 korun x12 rad je 6000 za tři roky, ale mě pojistka stála 8000 x 3 tedy 24.000 . Je to společnost , kde mi nepomohli. A hlavně si nemyslete, že je to jako v cizich filmech, kde za vás hledají kličky, abyste se jako pravem obviněný z něčeho vysekal. Jak mi bylo řečeno, jdou do případu pouze takových, kde dopředu vědí, že 100% vyhrají a protistrana jim zaplatí výlohy.

Taky nezapomínejte na malou poznamku pod čarou napsanou drobným písmem. DAS nebude klienta zastupovat, pokud je odpurce nebo žalobce také klientem DAS. Protože pak by náklady hradilo vždy DAS a na tom by nevydělali :) Takže se nabouráte, ten kdo to zavinil je klient DAS a vy máte smulu...

doplněno 12.11.10 12:46:

teď čtu co píše kolega nade mnou, a musím jen potvrdit! *jasne**palec*

Autor: millan
Datum: dnes 11:39
Předmět: RE: zkušenosti s pojišťovnou DAS?
doplněno 12.11.10 12:48:

a pozor výpověd ze služby musíte dát jako za komunismu hodně dopředu, jinak vám naběhne další rok a jsou schopni vám vyhrožovat exekutorem, pokud neuhradíte další rok, a protože se s právnikem NIKDO dohadovat nebude, tak dáte dalších 8000 za rok s hovno službama .

p.s. 8000 bylo za komplet pojištění všeho, majetku, rodiny, dětí, auta, práce atd ...

doplněno 12.11.10 12:49:

nejblběji investované peníze za můj život ... .. . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 21.04.14 18:29

Ano, předchozí příspěvky jsou bohužel pravdivé.V každé části PP/O,R,PV,U.../201X, jsou uvedeny tzv. výluky většinou ve Článku 4., cca 6 až 16 bodů, čímž je pomoc značně omezená a před podpisem smlouvy bych si dovolil doporučit potencionálnímu pojištěnému seznámení s jejich obsahem.
Pojišťovna si tedy vyhrazuje právní posouzení události s výhledem na úspěšnost a podle (i chybného) posouzení nemusí krytí poskytnout.Pojistitel může při nesouhlasu vyvolat expertní řízení a musí mít právníka. Takže vystupujete proti svému fiktivnímu ochránci, při dalším neúspěchu řízení zaplatí.

Uzavřel jsem pojistnou smlouvu na základě klamavé reklamy, "propustili Vás ze zaměstnání a dali Vám jen tužku? Pojistěte se u nás, vymůžeme Vám víc"!
Tak jsem se pojistil, dostal jsem knihu od ředitele a pojišťovna mi oznámila, že čekací doba je tříměsíční, takže jsem se soudil bez krytí a utratil jsem 14 000 Kč, protože doporučený právník mi neodpověděl včas a měl jsem jiného "z ulice" po známých..

Je proti mě uplatňován nárok na úrok z prodlení, který měl vzniknout za dobu od okamžiku, kdy mi zaměstnavatel vyplatil odstupné, do okamžiku, kdy jsem odstupné vrátil. Moje povinnost vrátit odstupné by však vznikla až poté, kdy soud určil, že výpověď, kterou jsem dostal, je neplatná, a zároveň bych byl vyzván k vrácení odstupného, protože teprve na základě této výzvy se stává splatným nárok na vydání bezdůvodného obohacení. To se však dříve nestalo. Aktuální výzva zaměstnavatele na zaplacení úroku je tedy bezdůvodná. Pojistná událost vznikla teprve v okamžiku, kdy se na mě zaměstnavatel s tímto nárokem obrátil, tj. na základě jeho dopisu z 24. 3. 2014. Bohužel Mgr. Balihar, vedoucí oddělení likvidace škod a ředitel úseku klientského servisu Mgr.Miroslav Ježek se ohání výlukou: Dle čl. 3 odst. 7 pojistných podmínek se za jednu pojistnou událost považuje i dlouhodobé, opakované nebo několikanásobné porušování povinností či předpisů, jestliže mezi prvním a dalšími porušeními existuje příčinná souvislost.

Ačkoliv je požadavek zaměstnavatele absurdní, právně nevymahatelný, DAS prostřednictvím svých zástupců jen zvyšuje odpor a pohrdání pojišťovnou.

Na adrese https://www.das.cz/cs/forum vzniklo forum, které by mělo být zřejmě "výkladní" skříní úspěchů a rad pojišťovny právní ochrany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janncaannca
Datum: 13.06.14 21:43

Je to stara otazka ale nekomu treba pomuze. Setkala jsem se s obchodnim zastupcem a sdelila mu svuj pozadavek. Objednala jsem rodina max se vsim za cca 6000 kc za rok. Platim ho tri roky. Obch. zastupce mi sdelil, ze toto plati i kdyz me treba nekdo okrade pres internet a bude to amazon.com atd...ze DAS mluvi mnoha jazyky a zastoupi me i v zahranici, proste kdekoliv budu atd... no a tak se stalo ze jsem potrebovala pomoc a ted mi prisla odpoved:

------V souvislosti s Vaší žádostí o poskytnutí právní ochrany jsme nuceni Vám připomenout, že podle článku 3 pojistných podmínek ZPP/ROD/2012 se v oblasti závazkově právních vztahů právní ochrana poskytuje pouze v řízení probíhajícím v České republice podle práva České republiky. Ve sporu se zahraičním prodejcem Vám tak, bohužel, právo na poskytnutí právní ochrany nevzniká.----------------------------------

Proc kazdy dopr. v te ceske rep. lze? DAS nedoporucuju protoze ja jako laik verim obchodnimu zastupci DASu a proto mam DAS aby me pravne ochranila a jsem pojistena, ale jak jsem se opet spálila, vzdy si najdou nejaky doplnek, ktery ani nemam v podminkach a vzdy si najdou nejakou vymluvu proc mi nepomoci.

Mam si jako objednat pravnika na to az pujdu zase s nejakym pravnikem podepsat dohodu? To uz je opravdu hnus fialovej. To je absurdni !

Obrazek si udelejte samy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janncaannca
Datum: 13.06.14 21:44

ano, mnozi mi rikaji proc jsem necetla cele obchodni podminky, ale proto mam prave DAS aby mi pomohla a zastoupila a jak me mohlo napadnou ze mi sama DAS poda skrze obchodnika lzive informace?

jak je mozne ze jim to stale prochazi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.