Často kupuji různé věci pro moji nemocnou matku, za její penize, které mi posílá na můj účet. Ročně jde o částky v celkovém objemu kolem 200 000 Kč. Napadlo mě v souvislosti s tím, jestli nemohu mít nějaký problém s finančním úřadem, který by se mohl domnívat, že je to můj nezdaněný příjem. Já z toho žádný užitek nemám, protože to je na její věci. Hrozí mi za to nějaký postih?
Snad ještě nejsme tak daleko, aby něco takového bylo možné ze strany státu postihovat. Peníze na jiný účet posílám celkem běžně, třeba i proto, že majitel účtu jede kolem bankomatu a vybere pro mě hotové peníze.
Problematická je ta část "posílá mi je na účet", peníze se tak smíchají s vašimi a je nutné vést evidenci do haléře. Doporučuju to dělat jednodušeji a názorněji, věci kupovat za své peníze a AŽ POTOM, si nechat věc zpětně v přesné výši proplatit s poznámkou pro příjemce popisující účel. Takhle bude snadno doložitelné, že není vytvářen prostor pro bezdůvodné obohacování.
200.000kč? To má mamka nějakých 17.000 důchodu. Někdo se diví, že mamka má takový majetek a rozmařile utrácí. Chtěla bych mu připomenout, že nějakých cca 9.000 nechá za Sipo + mobil. Nějaké hygienické potřeby, nějaké jídlo, nějaké léky. I když bude nakupovat oblečení a obuv u Vietnamců žije z ruky do pusy. A má co dělat, aby vyšla. Takže o utrácení nemůže být vůbec řeč. A o vašem obohacování už vůbec!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.