Nachlazené vaječníky?

Od: Datum: 08.12.12 20:13 odpovědí: 17 změna: 09.12.12 22:37

Dobrý večer,

Dnes mě tak pobolívá v podbříšku, není to ostrá bolest spíše tlumená, taková jako při menstruaci,menstruaci ale nemám. Napadlo mě jestli to nemůžou být nachlazené vaječníky. A co když to tak bude? Jak bude probíhat vyšetření u doktorky? Na gynekologii jsem ještě nebyla,protože je mi 15 a mám z toho vcelku strach. Je praktická lékařka schopna mi na to dát antibiotika nebo něco?

Děkuji za odpovědi a rady

doplněno 09.12.12 12:43:

Spíše bych chtěla vědět jestli stačí návštěva u praktické doktorky nebo budu muset jít na gynekologii. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.12 21:21
avatar

Jaké nosíš džíny? Jsou to ty bokovky, kde máš ledviny naprosto odkryté? Tak to se nediv. A také si všimni, že budeš nabírat kila v oblasti pasu a boků. Ledviny se brání přirozenou cestou, a to tím, že si vytvářejí tukové polštáře. Třeba to vůbec nejsou vaječníky, ale ledviny a posléze samozřejmě trpí i vaječníky. Já vidím kolem sebe osmdesát procent mladých děvčat se zdeformovanou postavou, tlusté pneumatiky kolem pasu, ale hlavně, že mají bokové kalhoty, které jim navíc vůbec nesluší, protože jim přetéká sádlo přes opasky...Hrůza. Nemusí to být zrovna Tvůj případ, to netvrdím. A praktická lékařka by měla být schopna rozeznat příčiny a nebo Tě poslat k jinému odborníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunnyj*
Datum: 08.12.12 21:32

Nenosím úplně bokovky, a jelikož jsem citlivá na zimu a rychle prochladnu snažím se oblékat hodně a nosím delší mikiny :) Taky se nad těmi dívkami vždy pozastavím a já se snažím oblékat tak aby mi nikdy nic nelezlo,obzvláště v zimě chodím zababušená jako lední medvěd.Takže je to možné ,děkuji :) Zjistí to jen prohmatem,nevíte? Každopádně vám děkuji za odpověď

Datum: 08.12.12 21:54
avatar

To já nevím jestli lékař zjistí jen prohmatem co Ti chybí a kde je problém. Ale v každém případě si za ním zajdi. Hlavu Ti neutrhne. A bokovky vyřaď ze šatníku. A pak, už dávno nejsou moderní...:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.12 22:01
avatar

Praktický lékař pohmatem najde místo bolesti a podle toho vás pravděpodobně pošle na odborné vyšetření.

doplněno 08.12.12 23:23:

Noste po doma stále ponožky, nesmí vám být chladno. Dostanete - li teplotu, stačí i zvýšená, tak vyhledejte lékaře. Někdy ta bolest vaječníků po několika dnech přejde, ale po prvním větším prochlazení se to vrátí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sunnyj*
Datum: 09.12.12 10:37

Odborné vyšetření- takže ke gynekologovi? A po kolika dnech to asi přejde?

Datum: 09.12.12 10:44

sunny. Kolik Ti je? Děláš si z nás tady pr...? Po kolika dnech přejde chřipka? U někoho za dendva, u jiného za měsíc. Nikdo z nás tady neví, zda jsi nachlazená, nebo jestli sis tu bolavou část třeba namohla (ano, vaječníky můžou bolet, když se to přežene s prací či sportem). Počti si rady tady a zařiď se podle toho - teplo (hlavně od nohou), nenamáhat oblast podbříšku, brusinky, při větší bolesti prášek na ztlumení či raději hned na pohotovost. Jen s tím teplým obkladem na podbříško buď opatrná. Mohl by i uškodit. Jedná-li se o zánět, tak teplé není zrovna dobrá volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunnyj*
Datum: 09.12.12 11:02

Nedělám, jenom o tom nic nevím a snažím se něco zjistit, tak se omlouvám,že vás zatěžuji otázkami,ale nemusíte na ně odpovídat.

Datum: 08.12.12 22:11
avatar

Zatím doporučuji TEPLO, TEPLO, TEPLO, tj. pokud nemáš elektrickou dečku, tak termofor nebo alespoń nahřát ručníky a bříško zahřívat...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.12 23:04

no a když Tě obvoďák pošle na gyndu, tak počítej s prohlídkou "zevnitř". Na to ses asi ptala, viď?

doplněno 08.12.12 23:06:

Na Tvém místě bych praktického lékaře vynechala a šla rovnou na gyndu. A kup si v lekárně brusinky - ty zabírají "naspodek" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunnyj*
Datum: 08.12.12 23:07

No...Jenom to né, asi by to nešlo bez toho... :-/ :(

doplněno 08.12.12 23:09:

Je možné, že to budou ledviny nebo močový měchýř? Nebo to vypadá na vaječníky?

Datum: 08.12.12 23:12

sunny. Jestli to jsou opravdu vaječníky (a vypadá to na ně), tak se to bez takové prohlídky nejspíš neobejde. *nevi*. Ale když ze strachu nikam nepůjdeš, tak nakonec můžeš skončit i ve špitále a užít si svoje. Takže strach nech doma a hupkyšupky k doktorovi. *bezim*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunnyj*
Datum: 08.12.12 23:17

Ale skoro všude na internetu čtu, že k zánětu dochází špatnou hygienou nebo pohlavním stykem-ani jedno se mne netýká.Jediné co přichází v úvahu je prochladnutí... A jestli se mohu zeptat co taková prohlídka "obnáší" nebo jak probíhá?

Datum: 08.12.12 23:24

To je hloupost s tou hygienou a pohlavním stykem. V týhle zimě prochladneš od nohou ...a máš zánět na vaječníkách. A jak probíhá prohlídka. Lehneš si na lehátko, lékař Ti prohmatá bříško zvenčí, potom zevnitř a jeto Předepíše léky a jdeš domů. Opravdu se nemáš čeho bát. Nemůžeš o tomhle promluvit s mamkou nebo s kamarádkou? No, radši s mamkou. Holky v Tvém věku mají někdy velké oči a líčení jejich zážitku z gyndy je horor *ee*.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: sunnyj*
Datum: 08.12.12 23:54

Děkuju moc :) Mamce sem to ještě neřekla,řeknu jí to zítra a k doktorce stejně půjdeme až v pondělí. Protože bude neděle a to se neordinuje.

Datum: 08.12.12 23:15

když by to byl močový měchýř, tak by Tě nejspíš pálilo při čůrání. A taky bys asi pořád běhala na záchod. A moč by mohla mít tmavší barvu. No a ledviny to nejspíš nebudou. Opravdu to vypadá na "něco" ženského.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 13:27
avatar

Nejsem sice lékař a o těchto "ženských problémech"nevím nic.Ale díky zkušenosti sestry doporučuji ihned k lékaři a i když se Ti nechce,tak raději hned k ženskému!Setra tyk takto prochladla,pak se k tomu druhý či třetí den? přidala i chřipajzna a díky tomu měla extra velké problémy-nakonec tedy má vlastní dítě ,díky asi X tisícům za umělé oplodnění a několika pokusům o toto!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 22:37
avatar

Tak mě jen tak napadlo, co když má zánět slepého střeva? Tak to by teplé obklady byly přímo smrtelné. Copak jsme doktoři, abychom tady mohli takto radit? A pak, opravdový doktor by se určitě do této debaty neangažoval a poslal ji striktně na vyšetření k lékaři. Já už se od tohohle distancuji. Tady končí veškerá "legrace". Buďto si z nás dělá dotyčná srandu, nebo něco není v pořádku. Má přece rodinu, matku. Tak proč se neobrátí na ni?

doplněno 09.12.12 22:41:

Ještě jednou jsem si přečetla otázku. Takže jí napadlo, nás napadá zese něco jiného a nikdo z nás přece nic neví. Jedná se o zdraví a ne o to, jestli si koupila malé boty a tlačí ji palce...

Nebo to je jenom žert.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.