Finanční poradce z OVB

Od: Datum: 08.11.12 11:16 odpovědí: 8 změna: 09.11.12 23:54
avatar

Zdravím, měl bych dotaz ohledně finančního poradenství. Jsem trochu lempl co se týká spoření, důchodů, pojištění a podobně. Nemám na tohle vůbec mozek. Již dlouho si říkám, že by bylo fajn, kdybych mohl dát někomu zainteresovanému všechny svoje papíry, on se na ně podívá a řekně, co mám špatně a co bych mohl mít případně lepší. A nedávno se mi taková příležitost naskytla.

Přes doporučení od známého jsem přijal nabídku nezávazného poradenství od jakési poradkyně. Pár známých mi řeklo, že by raději dali na rady někoho staršího, zkušenějšího, než nějaké mladé holce. A také mi říkali, abych nedával nic z ruky, žádné smlouvy a tak.

Včera u mne byla, bavili jsme se asi hodinu. Ukázal jsem jí, jaký v tom všem mám (opravdu hrozný) binec. Nabídla mi, že ve 4 krocích to dáme dohromady. Nejprve analýza současného stavu, pak nabídka případně něčeho lepšího, aktuálního. Pozor, u stávajících institutů! Čili že mi nebude vnucovat něco jiného, lepšího a zázračného. Že se zkrátka podívá na aktuální nabídku těch mých institutů a vybere pár variant. S tím souhlasím, to potřebuji. Takže jsem jí upozornil, že k dalšímu kroku možná nedojde. Že nebudu mít zájem o přechod k jiným bankám a že investici mých úspor si pořádně rozmyslím.

Trochu ze mě tahala na co si chci našetřit, kolik, jak rychle a pod. Ale opravdu nezávazně. Nemusím nic z toho příjmout.

No ukázal jsem jí svoje dokumenty a zhrozila se, mám v tom fakt binec. Tak jsme se domluvili, že dnes jí vyrobím kopie těchto dokumentů, aby na to mohla přes víkend mrknout a pak mi řekne stav.

Co si o tom myslíte? Je to nějak nebezpečné, není to nějaká bouda na lidi zase? Já tomuhle moc nerozumím už jen proto, že mě tyhle věci nesmírně štvou (nevyžádané emaily, nabídky, telefonáty, otravné lidi v kvádrech na nádraží a podobně).

Každopádně pořádek v tom chci mít určitě. A tak jsem jí to i podal. "Prostě mi v tom uděláte pořádek, zadarmo a nezávazně a jestli pak dál budeme něco řešit, to se teprve uvidí".

Máte zkušenosti s tímto?

Děkuji za názor, radu, varování a prosím vyvarujte se příspěvků typu "na to skočí jen blbec,", "další trouba" apod.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.12 11:35

Je to jako ve všem podnikání. Záleží, na koho narazíte. Opravdu dobrý poradce chce dělat svoji práci hodně let a mít své spokojené klienty. Proto nehledí jen a jen na provize. Špatný poradce, většinou rychlokvaška, kouká jen na to, aby za Vás dostal co nejvíce na provizích. To, že Vám zruší i smlouvy pro Vás výhodné je mu šumafuk.

Radím Vám, dejte smlouvy opět nezávisle , posoudit ještě někomu. A pak teprve vybírejte..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 12:13
avatar

To asi taky udělám, že to ukážu ještě někomu dalšímu. A je to nejspíš tak, je to o lidech.

Tak díky.

Od: christoph
Datum: 08.11.12 11:52

OVB? Dejte od nich ruce pryč, posílaj za lidma mladý ucha, co právě udělali maturitu a potřebujou si vydělat ubohý peníze. OVB není žádné finanční poradenství, ale vysávačka prachů. Pracujou pro finanční instituce a taky hlavně pro sebe. Zákazník je u nich až na třetím místě. Samozřejmě, že se tváří, že vám pomůžou, ale nepomůžou. Zajděte si raději do nějaké kamenné provozovny nějakého finančního poradce, který se financím věnuje celý život. OVB se akorát vnucujou, protože potřebujou mít vetší a větší zisky. A osobně si myslím, že nějaké finanční poradenství je blbost. Průměrně inteligentní člověk zvládne své finance spravovat sám. Stačí to trochu sledovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 12:00
avatar

Poradkyně co přišla není po maturitě, je jí do třiceti a nevypadala, že mě chce obrat ...

A jak jsem psal, tak jsem asi podprůměrný, tyhle věci jdou mimo mě a nerad bych na to zbytečně doplatil.

Datum: 08.11.12 23:17
avatar

Michale, dříve, než "poradkyni z OVB" svěříte jakékoliv kopie, si dobře proklepněte OVB i ji.

Dokud nebudou klienti platit finančním poradcům za poradenství, budou "poradci" hodnoceni provizemi ze sjednaných produktů. Od toho se bohužel odvíjejí rady většiny poradců.

___ OVB (doporučuji věnovat pozornost především kauzám Helvag a Štork)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.12 18:18

Dobrý večer,

naprosto souhlasím s christophem.Pokud má člověk všech pět pohromadě,finančního poradce nepotřebuje.A nemáte-li skutečně čas věnovat se svým finančním záležitostem,tak zkuste těch poradců alespoň více.Má první zkušenost (a taky poslední) právě s OVB byla,že si mě paní pozvala k sobě do kanceláře,už to,že v ní seděli další dva její kolegové,kteří zrovna neměli co na práci,to byla první věc,co už mi signalizovala,že jsem tam naposled.A po půlhodinové přednášce mi řekla,že si příště mám rovnou přinést veškeré smlouvy na pojistky apod.No a bylo po akci.Řekl jsem sbohem a že nemám zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 07:11
avatar

Chápu, naprosto :) Já jsem včera odpoledne při tvorbě kopií pořádně do těch mých papírů koukal a zjistil jsem, že platím penzijko, životko, stavebko mi taky běží. Nějaké smlouvy co jsem tam měl, že jsou dávno neplatné. Nakonec jsem si to zkrátka prohlédl sám a nezjistil jsem vadu. Tak jsem jí to napsal v SMS, že se mi zdá, že další schůzka by asi nebyla nutná. Myslím tu část, kdy by přišla a měla by nějakou nabídku. A že financovat nakonec taky nebudu. Tak mi volala, ale byl jsem mimo kancelář a pak už mi to nebarala. V 9 večer se pro papíry nestavila, ani nenapsala. Tak počkám co dnes, ale myslím si, že ani nezavolá, bude asi trochu naštvaná, že se mnou ztratila čas a nic z toho.

Ale je mi to jedno. Tyhle praktiky fakt ne. Kapitalismus debilní. Kdyby raději lidi pracovali "normálně" ... Všichni se honěj za penězma, honem honem, ať jich mam co nejvíc a co nejdřív! Hnus.

Už jednou jsem vypekl nějakou takovou nabízečku super nabídky. Už si mnula ruce, jak bude mít provize a když jsem jí měl dát už jen nějaké iniciále, tak jsem jí zavolal, že jsem si to rozmyslel (na což přece mám zcela právo podle ní) a ona se naštvala a třískla mi s telefonem :D Je z toho všeho krásně vidět, že zas tak sladkej med, jak nám ho mažou kolem huby, to nebude ...

Od: karjala*
Datum: 09.11.12 23:54

v řešení budete mít každopádně investiční životní pojištění, protože za to jsou nejvyšší provize. Vysvětlí to jako zajištění na stáří, daňově výhodný produkt a možná i výborný investiční produkt. Už vám neřekne, že pojistné za první 2 roky jsou na provize (tj. při měsíční daňové optilamalizaci 1000 Kč zaplatíte 24 tis na provize).

Pak bych tipla penzijní připojištění, stavebko a nějaký fondy.

A podstatný je, že pani bude mít kontakt do příštího roku, až vybuchne penzijní reforma.

A ona to zadarmo nedělá. Bude za to chtít kontakty na další lidi, kterým vy budete vyprávět, jak ona byla dobrá.

Oběhněte si 3 banky, ať vám poradí. Nechte si to vysvětlit a to, co vám poradí všude, si udělejte. S relativně dobrým poradenstvím jsem se setkala v Raifce nebo ING. Čím netrvdím nutně pořizovat jejich produkty. Ale mají plánování systematické.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.