Nejste přihlášen/a.
Zkuste postulně sladé pochutiny nahrazovat skořicí, mrkev nastrouhaná s jablkem . Mrkev dokáže se zánětlivými procesy slušn zatočit.
Kalcifikáty způsobuje přemíra majonézových produktů. Někomu majonéza vyloženě škodí.Neznáme zde váš životní řežim a stravovací návyky takto se rádí složitě.
Již jste zde tuším stejný dotaz uváděla nedávno. NNic se od té doby nezměnilo? Od stoma ošetření?
Podle velikostí zoubků, se jevíte jako celkem drobná štíhlá osůbka. Trpíte na různá nachlazení? Sežente si na intu nebo v lékárně Benu Silicea AKH pomúže vám od nachlazení a podivných srůstů. Užívání rozpusti v ústech 2-2-2 nebo 2--2 jak budete zvládat aplikovat. Neznám vaše pracovní možnosti.
Z RTG obrazu je jasně vidět na horní čelisti máte krásnou sklovinu, ten světlý obrys kolem zubů. Snažte si udržet. Dole už v takové kondici nejsou. Je patrné zhojení po extrakci 8.
A ta bolestivost je jak dlouho? Co se dělo před, cokoliv nějaká změna. Je znát, že stav máte zájem řešit, ale není se kde chytit. Uveďte jak se stravujete, nebudu vás zde kárat. Jen pro rozklíčování diagnozy. Pokud máte chuť zkusit homeopatickou radu. Může to být klidně i vrozené a po anestézii se otevřelo. Někdo anestézii vyloženě nesnáší. Co vám dali Supracain nebo jste si hradila šetrnější?
Prostě cokoliv, co vás napadne v souvislosti ač třeba banalita uveďte...
Jak vidíím, chlad vám vyloženě nedělá dobře. No uf, užila jste si tedy značně. Býváte unavená? Můžete udat věk? Vyskytlo se nějaké infekční nemoc, během toho roku bez stoma?
Zatím akupunkturu nezkoušejte, jste velmi citlivá a některým takovým lidem nepomůže , naopak zhorší.
Použila jste co jsem se dívala samé ,,úrazové homeopatika,,. Ja bych to viděla na úplně jiné.
Když jmenujete ty zuby, tak všechno je na "drahách" trávicího traktu. Tam bude zakopaný pes. Jestli si o tom chcete přečíst víc, tak Igor Bukovský: (Za)chraňte své střevo. Povedená, přehledná a užitečná kniha. A podpořila bych pohybem, ať se tělo prokysličí. Pila bych více. Ráno nalačno sklenici ohřáté vody se lžicí jablečného octa. Stejně tak mezi jídly. / ohřáté, né z teplého kohoutku. Taky bych to vzala do vlastních rukou. Vironal a Regalen bych nasadila. Možná Dračí krev. Teď ještě věk, jestli máte nějaké jiné potíže, nemoci a zda berete léky. Ta psychika určitě hraje roli. Strava mi připadá dost nevyvážená. Zrovna kuře, tuňák, těstoviny, sladké jogurty a oplatky - všechno nic moc. Jakou máte krevní skupinu? Kafujete?
Ještě k té psychosomatice. Vztek na sebe a výčitky Vás sužují a vlastně tím uvnitř zužují. Takže svírají cévní zásobování, i kyslíkem, tam někde v břiše, kde máme "slabší" místa. Vnitřní orgány pak prostřednictvím zubů varují. Tím nabádají ke změně: Odpouštěj sobě i jiným. Smiř se s kvalitou jednání jiných a kontroluj sama sebe. Změňte tedy postoj, a to i ke svému stravování.
Stručně řečeno, máte tam tři věci, které by bylo dobré hodně omezit, jelikož vadí střevu: mléko, cukr, bílá mouka. Naopak máte velmi málo vlákniny /zelenina, cereálie,.../, minerálů /ořechy, panens. oleje, melasa,.../ a vitamínů. Pak řešit nedostatek pohybu, který by prokrvil tělo, prokysličil orgány a odboural stres. Atopik si často nese už z dětství nesouhlas s atmosférou doma, probírá pak dokola nedorozumění, cítí se pod tlakem toho, co nechce..
Pájam, na přihlouplé narážky někoho, kdo vůbec netuší, že se mimo mandibulárku nemůže vyskytovat založený zub, vůbec nemusíte reagovat. Je to zde takový folklor od od ONV.
Jeho problém to není, jen zde chodí a porýpává, oni už ho zde všichni znají. Holt znalosti v tomto oboru, skutečně nemá a hrozně jej to štve. Jeho parketa je politka.
Tipuji zduřenou, zapouzdřenou uzlinu. Múže se jednat i o kalcifikát, někteří lidé maji k nim sklony.
Na RTG nic znát nebylo? Nějaký světlý stín pod čelistí?
Zkuste na doktora zatlačit, že máte podezření na Leukoplakii, měl by začít fungovat.
Jste kuřačka?
Zdá se, že v ústech bude nějaký chronický zánět. Možná v něm spolupůsobí kvasinky. Je to v místech, kam se promítá žaludek. Jestliže existují spojitosti mezi zuby a orgány, tak oblast 5. zubu dole právě s ním souvisí. /To vychází z embryonálního vývoje trávicí trubice./ Masírovala bych tu prohlubeň zespoda dolní čelisti. Je zhruba v polovině, spíš blíže k uchu. Však poznáte i podle toho, kde přítlak nejvíc bolí. Tam se zaměřit. K tomu bych začala stravou. Vyloučila, nebo aspoň omezila vše, co tělo zatěžuje a místo v ústech dráždí. Cukr, mléko, bílá mouka, a potraviny, obsahující různé konzervanty, stabilizátory, barviva, ocet..A zařadila do jídelníčku vše, co zvyšuje imunitu. Ta sídlí převážně ve střevě. Půjčte si knížku David Frej: Stravou proti zánětu. Podstatný text je jen 90 stránek s obrázky a hlavně tabulkami. Druhá půlka knížky jsou recepty. Je to hodně o zelenině, cereáliích, panenských olejích, rybách, ořeších... Ale s ohledem na žaludek... Jinak potírat místo Herbadentem, kloktat šalvějí, nebo ústní vodou s propolisem /pokud nejste alergická na včely/.
Herbadent, nedoporučuji jž dávno neodpovídá jeho složení normám. Jinak s vyloučením sládkého v potrvě naprosto souhlasím. Dále mne napadá měl někdo v rodině diabetes?
Přeji dobrý den. Tak stejný nález v dutině ústní jsem v listopadu objevila i já, pouze nahoře vlevo. Když jsem kontaktovala svou zubní lékařku, bylo mi řečeno, ať zavolám tehdy, bude-li mě to bolet či nateču. Nebyli ochotni se ani na to podívat. Jinak datum objednání je na únor. Tak jen čekám, co se z toho vyklube.
Pokud se rozhodnete pro Vironal a po jeho dobrání Regalen, obojí užívejte v nejméně polovičních dávkách. Třeba jen 3 kapky ráno, 3 večer. Jestliže problém je dlouhodobý, o to menší dávky vyžaduje. Pokud byste si nasadila plné dávkování, pak by zpravidla mohla po několika dnech nastat silná odléčovací reakce. Všechny Vaše bolístky by se změnily v bolesti, drobná vyrážka ve výrazný svědivý ekzém, boulička v puse by se silně zvětšila a rozbolela. Sice by to znamenalo, že přípravek zabírá, jen byste s tím asi utíkala k lékaři a on by to zazdil antibiotiky, což nechceme. Proto dávky nízké a přesně dodržet způsob užívání. K odléčení dojde, ale bez dramatických krizí. Pokud si nevíte rady se stravou, možná u Vás najdete dobrého nutričního poradce, který poradí s protizánětlivou stravou. Ta absence vlákniny je fakt problém. Myslím, že řešením problému v ústech potlačíte i atopické jevy. Mají nejspíš podobný základ.
Na jedno musím upozornit. Je to buď a nebo. Buď ty "moje" produkty Vironal a Regalen, nebo Okolíkovu homeopatii. Zároveň ne. Nejenže pak nevíš, co zabralo, ale mohou se účinky rušit, možná i sčítat. Jestli vyzkoušet obojí, tak postupně za sebou a to se potáhne třeba půl roku. Každopádně změnu stravy. Svoji krevní skupinu víte?
Pajam, nasadila bych vzhledem k současným okolnostem Silcea AKH a na ty alergie Apis melifica AKH 2-2-2
Jak zváldáte odběry krve a lokální anestezii, mám na mysli vpich jehly? Nějaký pocit máte, snášíte pohled na jehlu dobře?
Co to mléko, nemáte po něm nějaké obtíže, nadýmání apod.
Nebojte, někde je to detektivka.
Ne neurologii bych vás nehnala, obyčejně tam doktoři posílaj, když neví kudy kam.
Pájo,
děkuji za info ptala jsem se cíleně na jehlu, abych se ujistila v obrazu Silicea, ta je tedy potvrzena. Silicea mívá obtíže v dutině ústní se zuby a rovněž různé zduřeninky, srůsty a podobně. Zároveň uvádíte v létě bez obtíží.Tak si někde uložte, že se horšíte nástupem podzimu, zimy. Může se vám někdy do budoucna hodit.Vlhké a lezavé počasí vadí. Existují letní a zimní léky. To jen na vysvětlenou.Silicea vám pomůže i s nachlazením.
Ta lokálka anestézie šla vpichem k té 5?
Klidně bych Siliceu zkusila a uvidíme co se bude dít. At´vás to zatím moc nerujnuje finančně.
Na Tinitus také existují homeopatika. Tak postoupíme později pokud bude třeba.
U toho celozrného pečiva bývají semínka?
Pájo zkuste se po nějaký čas vyhýbat zrnkům, semínkám a slupkám. Bolesti břicha by neměly nastat. Pokud vám nedělá problém ovesná kaše, asi bez kravského mléka dobře zasytí nějaké ovoce do ní. Dá se zhotovit i slaná verze, nevím přesně postup, ale bylo to velice chutné s česnekem a volským okem. Najděte někde na intu. Navíc teplá snídaně vás ráno zahřeje. Zázvorový čaj do termosky vás prohřeje.
Ještě zítra mrknu na ty druhy bolestí. Jak bylo uvedeno výše, také nechci kombinovat, abychom zjistili co zabere. Konstitučně i symtomaticky jste Silicea ovšem v průběhu měsíce se žena mění existuje termín - cyklická žena. Takže je ve vás i část Apisu.
Capsicum je na pálivé bolesti.
Jestli jste 0 masožravec, tak bude nejvíc vadit pšenice! Těstoviny, rohlíky, oplatky nahradit něčím jiným. K tomu masu, které je pro vás vhodné, si dávejte rýži, případně jáhly, pohanku. Když si koupíte pečivo bezlepkové, jedině dobře. Z rýže a uvedených se dělají vafle, což by bylo místo těch oplatek. Ani brambory nejsou u této krev. skupiny dobře. Pokud zeleninu, tak listovou zelenou, ideálně zelenou petržel, kedluben, brokolici, kapustu, červenou papriku, pórek. Kafe ano, ale to mléko je další zbytečnost. To ubrat
. Ještě se k podrobnému výběru potravin pro Vás vrátím. Kupte si probiotika a berte po jídle. Dobré jsou PROBIO-FIX IMU, co doporučuje MUDr Bukovský. Tady je problém, že i renomovaní výživáři neberou v úvahu krevní skupiny. Tak o nich nenajdete ani ve výše uvedených publikacích. Škoda.
Píšete, že chcete nápravu rychle. Ale rychle tělo nepřenastavíte.Skokové změny jsou chyba.
Homeopatika zkuste první. To je jednodušší a snažší cesta. I přesto, že by zafungovala, po čase bych pak dala ten Regalen, aby se podmínky v trávicím traktu / i na kůži/ zlepšily a problém se nevracel. Tady to bude o malých dávkách a na delší dobu. Zmíněný Vironal je na zánět. Ten možná s homeopatiky a změnou stravy zvládnete.
Pájo, jen takový test zkuste na chvíli v ústech podržet studenou vodu, zda dojde k úlevě od bolesti.
Ať se budete léčit jakkoliv, situaci bude pořád ovládat přílišný cukr, mouka a mléko. Střevo z nich není dlouhodobě v pořádku a to se projevuje na sliznicích - v ústech, plicích, výstelkách všech orgánů i na pokožce. Částečně pomohou probiotika. Nastartují změnu. Měsíc dva užívat denně a pak několikrát týdně dlouhodobě. Pokud si budete kupovat, tak rovnou velké balení. A víc pijte neslazené nápoje, ideálně čistou vodu, max. s trochou citronu. Nebo bylinný čaj podle krev. skupiny.
Píšete ovoce. To jezte samotné a mezi jídly. Takže né hned po obědě, ani po svačině. Často ty kombinace syrové ovoce + mouka, cukr...komplikují trávení.
Ty potraviny pro Vás příznivé a nepříznivé si můžete najít pod hesly výživa /strava/ podle krevních skupin.
@liska : Strava podla krvnych skupin je dalsia nicim neoverena teoria. Na tom celom je strasne zabavne, ako najprv musi veda nieco objavit (krvne skupiny), vysvetlit princip ich fungovania a nasledne nabehnu sarlatani, aby na tom zalozili nejake pochybne teorie bez merani, dokazov, statistiky ...
Jak jste na to přišel, že se to nezkoumá? Výzkumy jedou desítky let. Nejvíc v Americe, výzkumný tým lékařů v NY. Jsou zaměřeny na individuální genetické, imunologické a biochemické odlišnosti oněch čtyř krevních skupin. Postupně dalších podskupin. Právě trávicí systém přichází do přímého styku s potravinou od pravěku. Za desítky tisíc let vývoje člověka se postupně vlivem této interakce vyvinuly typy, které se od sebe liší. Liší tím, jak dobře a rychle stráví určitou potravinu. Jak na ni reaguje imunitní systém. K prapůvodní krevní skupině 0 lovců před asi 25 tis. lety se postupně se změnami /¨přechod k pěstování, klimatické změny, přesuny a mísení obyvatel, atd/ postupně vznikaly skupiny další, z nichž poslední AB vznikla zhruba před 1000 až 1500 lety a sdružuje charakteistiky obou skupin. Určité látky bílkovinné povahy v potravě zvané lektiny se totiž velmi podobají specifickým imunitním látkám krevních skupin. Pokud lektiny určitého produktu /např. nějakého ovoce, nějaké ryby/ neodpovídají naší krevní skupině, reaguje náš organismus, naše imunita, jako by vnikl do těla vetřelec. Zajímavé je, že ony krevní skupiny, jak se vyvíjely desítky tisíc let, tak v tom pokračují. Tak při dlouhodobé interakci dochází k jistému přizpůsobování, ovšem v průběhu více generací a ne u všeho stejně. Jde o molekulární genetický výzkum, který nejde jednoduše popsat. Jsou tu ještě další dělení, pro něž platí určitá specifika. A nejsou jen příznivé a nepříznivé potraviny pro určitou skupinu. Je velké množství neutrálních. Pak je také zajímavé sledovat, v jakých oblastech Země která skupina převládá.
Pájo, odpovídá bolest trošku vloženému popisu?
V popisu příznaků souvisejících s lékem Phytolacca najdeme, že nemocný má pocit cizího tělesa v krku, což jej nutí neustále polykat. Bolesti v krku jsou tak intenzivní, že nemocný díky nim nechce ani jíst. Zánět hrdla je často doprovázen také zduřením lymfatických uzlin pod čelistí. I celkově je nemocný schvácený, bolí jej celé tělo, bolesti jsou tupé a nutí ho neustále se hýbat, což je podobné jako u léku Rhus toxicodendron.
Ještě doporučuji vyhledat na základě info od vás. Přes den,,studený pult,, stránky co se týkají kalcifikace a stravy nevím přesně název, prostě hledejte.
Vím, že na tvorbu kalcifikátů mají vliv maliny, meruňka, majonéza a je toho více, toto je jen namátkou.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.