Bolestné za pracovní úraz

Od: Datum: 08.12.12 09:54 odpovědí: 4 změna: 08.12.12 16:24

Dobrý den, potřeboval bych, prosím, poradit . Mám pracovni úraz,ale doma jsem zůstat nemohl,protože se musí zakázka stihnout do konce roku. Chodím do práce U lékaře je to vedeno jako pracovní úraz. Mám nárok na bolestné? Jak mám postupovat? Můj šéf mi řekl, jestli nejsem padlej na hlavu, že chci bolestné. Jak byste to řešili Vy? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.12 10:04
avatar

Pokud je to vedeno jako pracovní úraz a jsou splněny všechny náležitosti jako třeba zapsání v knize úrazů, tak na bolestné máte nárok. Zaměstnavatel by měl být na takové případy pojištěn, výše bolestného je počet bodů, které určí lékař v závislosti na povaze a vážnosti úrazu x 120Kč.

doplněno 08.12.12 10:16:

Jen doplním, že pokud byste marodil tak by vám náležela i náhrada za ušlý zisk.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.12.12 10:36

Dobrý den, vzhledem k tomu že jsem jeden pracovní úraz absolvoval, dovolím si vám poradit.

Každý zaměstnavatel musí být ze zákona pojištěný u Kooperativy.

Proto si na konci léčení vyžádejte zprávu od ošetřujícího lékaře

(poplatek co dáte za její vystavení vám bude taktéž proplacen pojišťovnou)

Posléze tuto zprávu předejte mzdové účetní- vzhledem k tomu, že ji může někde omylem založit, udělejte si cestu do kooperativy a předejte jim tam alespoň kopii zprávy od lékaře.

O víc už se postará pojišťovna.

Hlavně není čeho se obávat. Při nedávém školení bezpečnosti práce zaměstnavatelem jsme byli několikrát ujištěni že zaměstnavatele toto nebude stát nic navíc.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.12.12 12:51

Ještě doplňuji, že úrazové pojištění zaměstnanců může být uzavřeno vedle Kooperativy i u České pojišťovny, což zjistíte v účtárně. .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 08.12.12 16:24

Souhlasím s ostatními. Pro odškodnění bolestného není rozhodující, zda máte pracovní praz s pracovní neschopností či bez ní.

Po ukončení léčení si nechte u ošetřujícího lékaře vyplnit formulář hodnocení bolestného. Formulář obdržíte u mzdové účetní zaměstnavatele. Za jeden bod bolestného dostanete 120 Kč. Máte nárok i na náhradu za vystavení lékařského posudku. Obě tyto náhrady Vám nebudou zdaněny. Vyplněný formulář odevzdejte mzdové účetní zaměstnaatele.

Váš zaměstnavatel by měl být rád, že neste v pracovní neschopnosti a díky Vám stihne zakázku odevzdat do konce roku. A ne se divit, že uplatňujete něco, na co máte ze zákona nárok a co ho nebude stát ani korunu. Plnění Vám v plné výši poskytne pojišťovna, u které je zaměstnavatel ze zákona pojištěn.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.