Jako laik nerozumím tvrzení", že oběh hotovosti je nákladný". (Jde asi o zjednodušené tvrzeníú Co je na tom nákladné? Asi se do toho nepočítá výroba, protože to není oběh
Kolik asi stojí provoz firmy, vybavené pancéřovými vozy, která fyzicky přemisťuje pytle s hotovostí z marketu do banky a p.? Jen první nápad, přidají se další - třídění a kontrola bankovek, balení, počítání tržeb... Počítám, že provoz nul a jedniček je ekonomičtější (a líp kontrolovatelný /ať si pod tím představíte cokoliv/).
Je to absurdní, že? Že nějaké papírky s vodoznakem jsou chráněny jak duše v těle. A proč? Protože je náš druh sice pokrokový, ale pořád 1000let za opicema.
Toto tvrzení je jen součást propagandy. Pomalu a jistě se připravují digitální peníze centrálních bank. Také jedna opoziční strana prosazuje bezhotovostní platbu, protože platba hotovostí okrádá stát na daních. Zájemců o zrušeni hotovosti je hodně, s podobnými výroky se budem setkávat častěji. Pro běžného občana to nebude výhodné ani nebude mít menší daně, ale stát bude mít plnou kontrolu nad jeho penězi a může a bude ovlivňovat hodnotu peněz.
Kdyby byly peníze decentralizované, nebyl by digitální svět žádný problém, nýbrž pomoc.
jaj*
Tak převážení peněz do banky, hlídání peněz, počítání peněz to zase zabere čas, může se tam stát u toho chyba. Ale kdysi jsem byla v obchodě a chtěla jsem platit kartou a nešlo to, vypli elektriku, s hotovosti se to stát nemůže
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.