Nejste přihlášen/a.
jak kde. v zásadě je asi jednodušší dostat se k elektronické dokumentaci, tam záleží na nastavení práv (každá nemocnice může dát jiný rozsah přístupu), ale vcelku se dá dostat i k některým informacím o pacientech, které neošetřuji. na druhou stranu žádný zdravotník nesmí slídit po informacích, které se netýkají péče o jeho pacienta a už vůbec si nesmí jakékoli zjištěné informace roznášet dál. přístup k elektronické dokumentaci bývá dokumentován a při stížnosti se dá pohledem do programu zjistit, kdo všechno do dokumentace nahlížel. u papírové dokumentace je to složitější. dostanu se k dokumentaci pacientů, které mám teď aktuálně v péči (nebo v kartotéce), ale pokud jsou z jiného oddělení (jiné ambulance), už k dokumentaci volný přístup nemám. ne, že by se info nedalo zjistit, pokud by jiná sestra spolupracovala, ale nesmí se to. do cizích pacientů mi z hlediska zákona nic není.
pokud máte pocit, že se někdo cizí hrabe ve vaší dokumentaci a info roznáší dál, stěžujte si. pokud má zdravotnické zařízení svého ombudsmana, šla bych si stěžovat asi k němu. nevím, jestli se tím něco vyřeší, ale minimálně by díky vyšetřování stížnosti nadřízení měli zatlačit na zaměstnance a připoumenout jim, jak nakládat s informacemi o pacientech.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.