Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Státní dluhopisy?

Od: petrkelner odpovědí: 10 změna:
Vyplatí se investovat do dluhopisů? Přijde mi to jako velké riziko. Případně u které společnosti?

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

nerentier
hodnocení

4x

Řekl bych, že nevyplatí a pod vládou pětikolky už vůbec ne. Extrémní inflace, nízké úroky, mizerné vyhlídky...nešel bych do toho. *stop*

petrkelner
hodnocení

To je všeobecně, nemusí to být jen státní.

 

smode2
hodnocení

0x

Obecně je dobrá doba pro dluhopisy, neboť akcie na tom nyní nejsou nijak extra dobře a jak známo, klesají-li obecně akcie, dluhopisy rostou a naopak. Ovšem akciové trhy se postupně mátoří a vypadá to, že se vrátí ke svým maximům a budou nadále růst. Použil bych zde obecnou poučku "chytrých" ekonomů: dluhopisy budou růst, pakliže ovšem nebudou klesat :) aneb je úplně jedno do čeho investujete, riziko je tu vždy a bez konkrétního obchodního plánu (strategie) je prakticky neomezené. Nedávno jsem četl o pánovi, co dal po mnoha letech dohromady milion (dával na obchodní účet měsíčně po 20 tisících co mu vždy zbyly - byl ženat, děti), kupoval akcie a moc se těšil, jak rostou. Za kovidu mu to účet spláchlo na 300 000. Typický příklad nepřipraveného investora bez jakéhokoliv obchodního plánu. A těchto je většina.

 

hodnocení

0x
avatar bruno2

Vlastnil jsem řadu dluhopisů, vždy bez problémů. Nyní mám několik dluhopisů od Creditasu s úrokem 7%. Najdete-li něco lepšího, směle do toho.

oficak

A smím vědět, co vás vede k tomu dávat své peníze do něčeho, co je pouze o 0,9% výnosnější než spořící účet, přitom to má tyto rizika A jaká je tam likvidita? Pokud tam není sekundární trh, tak to máte zabetonované peníze a za těch 0,9% navíc to stojí?

------- creditas:

Informace a materiály obsažené v této části webových stránek i na všech dalších webových stránkách k nim připojených týkající se investičních nástrojů, jsou určeny výhradně investorům, kteří splňují následující vlastnosti a předpoklady:

mají dostatečné odborné znalosti a zkušenosti ve vztahu k nelikvidním korporátním dluhopisům a investičním nástrojům fondů kolektivního investování(podílové listy a investiční akcie), což zahrnuje zejména znalost vlastností těchto investičních nástrojů, rizik s nimi spojených a dřívější vlastní praktické zkušenosti s investováním do těchto investičních nástrojů (v posledních 5 letech ve vztahu k uvedeným investičním nástrojům provedli aspoň jeden obchod, přičemž celkový objem takových obchodů přesáhl částku 100 000 Kč),

mají dostatečné finanční zázemí k tomu, že by případná 100% ztráta zamýšlené investované částky neměla na tuto osobu podstatný dopad co se týče její finanční stability,

zamýšlí investovat peněžní prostředky do investičního nástroje nejméně na dobu 7 let,

očekávají vyšší zhodnocení investovaných peněžních prostředků (než na klasických vkladových produktech), i když existuje riziko ztráty celé investované částky a

jsou si vědomi toho, že hodnota investice může v čase kolísat, přičemž můžou přijít o celou svou investici, že historické výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů, a že na investice do uvedených investičních nástrojů se nevztahuje systém pojištění vkladů.

lll
Taky Bruno nechápu, riskovat kvůli jednomu procentu?

S každou investicí je spojeno určité riziko, otázkou je, jak je vysoké. Před koupí dluhopisů u Creditasu jsem prošel krátkým testem, který zjišťuje, zda je investor seznámen s případnými riziky, Testem jsem prošel. Tři moje dluhopisy mají splatnost 3 roky, ne tedy 7 let, jak píšete. Oproti výnosu u spořicího účtu získám přes 5000 Kč, to na ulici nenajdu. Svoje portfolio mám dostatečně diverzifikované, takže nižší likvidita mě nijak netrápí. Výnosy z mých dluhopisů jsou pevně dané, nějaké kolísání hodnot se jich netýká.

 

oficak
hodnocení

0x

To je zase Trollí otázka, viz to jméno. Tazatel už se nám tady zase neukáže.

A ještě provokativně nasadí topic: STÁTNÍ dluhopisy :))

ty jediné co se vyplatili, proti inflační, tak samozřejmě už jsou stopnuté :) dluhopisy jsou hedge, ale ty komerční se pro vysoké riziko drtivě "nevyplatí" laikům, existují stejně výnosné metody(10%) poměrně lépe zajištěné.

Ale pro aktivního investora v dnešní době je 10%, prakticky mrtvé peníze.

zas na druhou stranu skutečný investor toho zainvestuje 10 či víc projektů a z toho vyjde jeden, no ale ten viděla mnoho mnoho násobky. Skutečně investor totiž jede na množství a trefu.

Skutečný investor má krachy. Ostatně první byznys paní majitelky zásilkovny, co má dnes aktiva 3 000 000 000 osobních, tržby na 7 miliard, krachnul :)

Úspěšný člověk se od průměrného liší jen tím, že po pádu se zvedne a jede znova, třeba 55x po sobě, než přijde úspěch :) Školy, vzdělání, nehraje podstatnou roli. Jen vůle stačí. Protože, jednou to vyjít musí. Ale narozdíl od rulety nemusíte pokaždé zdvojnásobit vklad.

 

hodnocení

0x
avatar stir
Se divím, že se ptáš, vždyť tvoje banka nabízí dluhopisy za osm procent, tak rizika určitě znáš. A spolu s Tykačem a J&T máte přes 50%, takže většinu. To už je riziko samo sobě.
petrkernel
@stir je to kampaň.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]