Měření zraku v optice

Od: Datum: 04.11.12 09:47 odpovědí: 5 změna: 04.11.12 18:07

Ahoj, hůře vidím (již brýle mám, ale je asi zapotřebí zvětčit dioptrie).

Myslíte si, že je dobrý nápad a postačí si nechat změřit zrak jen v optice? K oční u nás jsou objednávky měsíc dopředu a ještě k tomu je to taková arogantní koza, tak k ní moc nechci.

Díky za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 04.11.12 09:53

Ocni doktor ji krome zmereni dioptrii vysetri i oko, tj, podiva se, jestli se ti nezhorsuje zrak kvuli nejake zacinajici nemoci (zakal, rohovka, ...) Rozhodne bych si ten mesic pockal a tech par minut vysetreni "protrpel".

Nmeuzes se objednat k jinemu ocari?

Od: mowla*
Datum: 04.11.12 09:55

Možná jak kde - já mám s optikami mnohem lepší zkušenost, než s ophtalmology/žkami... V podstatě je doktor potřeba (co se brýlí týče), jen pokud chceš využít nějaký ten příspěvek na brýle...

doplněno 04.11.12 12:13:

To Luke237: Optik v ´butiku´ má stejné vybavení, jako ten doktor - a pokud svou práci umí (a takové jsem zatím potkal), je schopen změřit totéž, co doktor... Ano - doktor je schopen udělat i jiná vyšetření, ale pokud jde "jen o brýle", netřeba doktora...

Od: luke237
Datum: 04.11.12 10:52

Jestli mas nejakou jinou vadu oka nez jen kratko/dalekozrakost, tak ocni doktor ti muze predepsat i specialni bryle, ktere tu vadu nejak koriguji. Optometr ti jen promeri lupy v primem smeru.

Alespon v takovem domneni ziji. Jestli se ale optometri vyhoupli vyse na potrevinovem retezci nebo oftamologove propadli nize, tak bych to rad vedel, nez se zacnu priste shanet po novych brylich.

Datum: 04.11.12 18:07

Tak já mám s brýlemi zkušenost naposledy asi před patnácti lety. Mezitím co očaři - lékaři mi vždycky jenom navyšovali dioptrie, protože jsem písmena na tabuli "viděla rozmazaně", tak po vyšetření v optice mi naopak dioptrií ubylo, zato jsem dostala speciální skla kvůli špatnému zakřivení rohovky *palec*A mohu říct, že v optice se mi tehdy věnovali podstatně víc, než očař v ordinaci, měli přístroj, jaký jsem v ordinaci ani okem nezahlídla a fakt zkoušeli všechno možné, dokud jsem nezajásala, že TOHLE je fakt ono. Ovšem přiznávám, že od té doby jsem s brýlemi spokojená, takže vyšetřit jsem se nenechala ani u doktora, ani v optice *hi* (no, zaměstnaná matka tří dětí, jsem ráda, když všemožné prevntivky pohlídám alespoň u nich).

Datum: 04.11.12 11:37

Tu arogantní kozu, jak píšete, vyměňte za fajn doktorku a zajděte k ní. Je potřeba změřit tlak v oku, kouknout se na změny v na očním pozadí, na stav tepen na sítnici. Jak roky běží, pomalu, bez povšimnutí, přicházejí změny. Které začneme vnímat až tehdy, když blbě začínáme vidět. Je potřeba občas k očnímu, na pořádné vyšetření zajít a fatální změny zastavit a vyléčit. Zvláště pak, když v rodině byla jednou cukrovka a my můžeme mít zvýšený cukr a ani o tom nevíme. Cukrovka velmi likviduje oční pozadí. A také, jsou-li v rodině cévní problémy *jasne*

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.