Povinné poplatky v nezaměstnanosti

Od: odpovědí: 2 změna:
Zdravím, poraďte mi prosím. Když je přítel nezaměstnaný a nechce být vedený na úřadu práce, tak si musí povinně platit sociální nebo zdravotní? A nevíte někdo jaká to je částka? Děkuji moc.
2 odpovědi na otázku

 

 


0x

Musí si platit jak sociální, tak zdravotní daň jako samoplátce. Částky najdeš na stránkách OSSZ a příslušné zdravotní pojišťovny.

Nesouhlas. Není to tak jak píšeš, pokud tazatelčin přítel nevykonává žádnou výdělečnou činnost (zaměstnání ani podnikání), není povinen se registrovat na správě sociálního zabezpečení ani platit pojistné na sociální zabezpečení. Za následek to má ale to, že dobu po kterou nebude důchodově pojištěn (tedy dobu, za kterou neplatí pojistné), nebude možné hodnotit pro nárok na důchod. Co za povinnnost má - je placení zdravotního pojištění. To činí pro osobu bez zdanitelných příjmů v současné době 1080 Kč.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]