Krev z konečníku

Od: Datum: 06.12.12 19:05 odpovědí: 11 změna: 07.12.12 09:07

Dobrý den.

Posledních pár dní mám trochu psychické problémy. Neudělal jsem jednu důležitou zkoušku ve škole. Do toho ještě zdravotní problémy v rodině (nemoc blízkého člověka). Pár dní trpím průjmy. Není to nic hroznýho, někdy řídké, někdy v normálu. Když jsem byl vykonat potřebu před cca. 1 hodinou, tak se tam objevilo trochu krve.

Nevím jak mám teď reagovat, jestli mám hned ráno okamžitě mazat k lékaři na různá vyšetření a nebo počkat, jestli se to neobjeví znova. Nemůžu říct, že bych se cítil nějak špatně, špíš bych řekl že to byla jenom prasklá cévka nebo žilka z toho průjmu. Nikdy předtím se mi to ještě nestalo. Mám hold teď trochu špatné období.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.12.12 19:12

Rozhodně k doktorovi - sice asi nepůjde o tak akutní stav, abys rovnou od klávesnice musel mazat na pohotovost, ale do střev si nevidíš - může jít jen o mírně poškozenou sliznici, ale také o třeba hemoroidy nebo jiný, vážnější problém... Vyšetření ti dá odpověď...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.12 19:13

Také bych se přikláněla k tomu, že bude sliznice podrážděná z průjmů. Dejte si protiprůjmovou dietu, banány, rýži... Pokud by se ten problém opakoval, mažte k lékaři, ale myslím, že v tomto případě se nemáte čeho bát.

(PS: Pokud byla krev jasně červená (světle), jedná se o poranění u konečníku = hemeroid, prasklá žilka atd... Pokud je krev tmavě červená, jedná se o problém hlouběji ve střevech = okamžitá návštěva lékaře!)

Ohodnoceno: 2x

Od: johny1822
Datum: 06.12.12 19:17

Krev byla hodně světlá.

Datum: 06.12.12 19:16

Viz kolegové přede mnou ;)

Od: ifkali*
Datum: 06.12.12 19:25

Zdravím,
jít k mudr a můžou to být hemeroidy.

Od: geryw
Datum: 06.12.12 19:37

Buď v klidu, když to řeknu lidově, tak máš nejspíš jen odřenou p*del z toho průjmu. Takže pokud bylo krve trošku, byla světlá a ta p*del tě pálí, buď v pohodě a pár dní klidně počkej...

Od: drejdl*
Datum: 06.12.12 20:18

Pri nekolikadennim prujmu je dosti prekrvena sliznice tlusteho streva, tim je citlivejsi a nachylnejsi k drobnemu krvaceni. Svetla krev znamena, ze se tam dostala blizko od ritniho otvoru, typicky z cevnich pleteni, ktere jsou ve dvou "krouzcich" ulozeny nad otvorem. Pokud by se krevni primes objevovala i po normalizaci stolice, zajdete k prktickemu lekari, ceka Vas vystreni per rectum a mozna rektoskopie.

Ohodnoceno: 6x

Od: johny182
Datum: 06.12.12 21:25

Děkuji za odpovědi. Asi si tam stejně zítra pro jistotu skočím, ať mám klid. Celkem mě to vyděsilo, ale teď už jsem víc v klidu. Jó jinak to trochu svědí, tak to asi bude opravdu jenom podrážděná sliznice.

Datum: 06.12.12 21:33

Dobrý den ještě jednou. Doktor Vám dá domů papírek, který strčíte do stolice a on se Vám zbarví a podle toho poznáte, jestli krvácíte nebo ne. Hlavní je, jak to vypadá. Jestli je to krev tmavší, znamená to, že máte problém ve vyšších oddílech trávicí trubice. Třeba žaludeční vředy nebo poranění jícnu či cokoliv jiného. Pokud máte krev jasně viditelnou, je problém níže, tj. v tlustím střevě či v konečníku. Doktor Vám zítra řekne víc ;)

Od: johny1822
Datum: 06.12.12 23:13

Před chvílý jsem byl znova (poprvé od té krvavé lázně) a ani kapka krve. Nebylo to ani řídký, úplně normální. Ještě zkusím ráno a když to bude ok, tak bych to ještě přes víkend zkusil. Dám si dietu (lehký nemastný jídla), abych se zbavil toho průjmu a když se to znova objeví, tak hned pomažu k lékaři. Uvidím podle rána. Bolesti nemám, akorát trochu svědí konečník. Předtím ta krev byla hodně světlá a řídká, jako když se řízne do prstu, taková čerstvá.

Datum: 07.12.12 09:07

v té dietě rýži rozvařenou. Možná bych zkusil Smektu (k dostání v lékárně).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.