Chápu správně význam outsourcingu?

Od: Datum: 15.08.10 04:50 odpovědí: 8 změna: 24.03.14 22:19

Nechám si udělat webové stránky u podnikatele A a ten to předá podnikateli B, a aby to bylo ještě složitější ten to předa podnikateli C, D a E (zakázku jaksi rozdělní podnikatel C udělá grafický návrch webu, podnikatel D udělá nakódování do kaskádových stylů a podnikatel E naprogramuje PHP skripty).

Je tento postup legální, když si podnikatel na práci na kterou má živnost najímá dalšího podnikatele a on sám pouze přijímá zakázky a peníze?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radi®
Datum: 15.08.10 09:17

Ano, je to legální, ale lépe než outsorcing bych v tomto případě použil subdodávka... outsorcing zajišťuje většinou chod vlastní firmy zapomocí někoho dalšího, například úklid, ostrahu, údrzžbu, školení... tohle je spolupráce na díle... atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: outsourcing
Datum: 15.08.10 10:56

Já jsem myslel, to, že pouze podnikatel A vydává faktury a příjímá zakázky, předá to podnikateli B, který taky nic nedělá, pouze to přerozdělí mezi podnikatele C,D,E a přijme od nich faktury, které předá podnikateli A a ten podnikatel A předá faktury zákazníkovi a samozřejmě i dílo.

Od: radi®
Datum: 15.08.10 11:16

Ano, je to legální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alf®
Datum: 15.08.10 11:29
avatar

no pokud to dobře chápu tak B je buď dobrák nebo zaměstnanec A nebo CDE. Proč by jen tak chodil někomu někam pro faktury? Nebo A či CDE by s ním jeli na procenta.

Vztah A-CDE i A-B-CDE vidíš téměř každý den kolem sebe na ulici, ovšem ne tak jak ho popisuješ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: outsourcing
Datum: 15.08.10 11:37

Podnikatelé A, B podnikají v oblasti které nerozumějí tak si na to někoho najmou a nebo nemůžou (řemeslná živnost, koncese).

Od: radi®
Datum: 17.08.10 06:51

Alfe, B = jako Bílý kůň!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 17.08.10 09:40
avatar

Je tento postup legální, když si podnikatel na práci na kterou má živnost najímá dalšího podnikatele a on sám pouze přijímá zakázky a peníze?...

Viz obchodni zakonik, 513/1991 Sb.,

dil IX, smlouva o dilo

oddil 2, provedeni dila

paragraf 537, odstavec 3

Při provádění díla postupuje zhotovitel samostatně a není při určení způsobu provedení díla vázán pokyny objednatele, ledaže se k jejich plnění výslovně zavázal.

a paragraf 538

Zhotovitel díla může pověřit jeho provedením jinou osobu, jestliže ze smlouvy nebo z povahy díla nevyplývá nic jiného. Při provádění díla jinou osobou má zhotovitel odpovědnost, jako by dílo prováděl sám.

Z toho jasne plyne, ze pokud ve smluve o dilo neni jednoznacne uvedeno kdo a jak ma dilo provest, je toto plne v kompetenci zhotovitele.

U propracovanych obchodnich smluv (u dulezitych dodavek, kde se to samozrejme vyplati) byva obvykle uveden i dodavatelsky system. Tedy kteri dodavatele jsou v primem vztahu k objednavateli (tzv. generalni dodavatel) nebo k jinym dodavatelum a co a jakym zpusobem dodavaji.

Tento smlouvou dany system pak samozrejme nejde bez predchozi zmeny smlouvy ci dodatku nijak porusit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moncuskr
Datum: 24.03.14 22:19

Zdravím, prosím o pomoc při vyplnění dotazníku na téma Outsourcing. Po vyhodnocení se můžete dočíst jaké jsou výsledky. Děkuji a pardon http://www.vyplnto.cz/databaz…/outsourcing-a-vas-pohled-na/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.