Zrušení otcovství

Od: odpovědí: 9 změna:
Dobrý den,mám takový dotaz. Nevíte náhodou někdo něco o zrušení otcovství u nejvyššího státního zástupce? Jak dlouho to trvá,co se k tomu potřebuje,jak napsat žádost,kolik to stojí,...?
9 odpovědí na otázku

 

 


2x
zákon sice zná popření otcovství za podmínek, kdy uběhne pro rodiče prekluzivní lhůta ovšem pouza a jedině za těchto podmínek
1. jedná se o POPŘENÍ nikoliv zrušení
2. návrh podává nejvyšší státní zástupce
3. vyžaduje-li to zájem dítěte
není-li jediná z těchto podmínek splněna ->*stop*
viz § 62 zák.č.94/1963 Sb., o rodině...

 


0x
to je velmi jednoduchá odpověď - zrušit otcovství nelze, šlo by teoreticky popírat otcovství, ale nejpozději 1/2 roku od narození či od té doby, kdy se"otec"o narození dozví...

bohužel s tím nemůžu souhlasit,jde to kdykoliv-po půl roce se to právě musí vést až k státnímu zástupci-na to jsem se už informovala. Musí se udělat testy DNA.
Ano, otcovství zrušit jde i po oné půl roční lhůtě. Je potřeba obrátit se na státního zástupce. Problém je ten, že státní zástupce bude jednat v zájmu dítěte. Což znamená, že pokud sám biologický otec neprojeví opravdový zájem o svoje dítě, tak "papírový" otec v podstatě nemá naději na zrušení otcovství. Lepší nějaký otec (i kdyby měl jen platit) než žádný.
Viditelně jste nečetl Hawattovu odpověď dole:
"zákon sice zná popření otcovství za podmínek, kdy uběhne pro rodiče prekluzivní lhůta ovšem pouza a jedině za těchto podmínek
1. jedná se o POPŘENÍ nikoliv zrušení
2. návrh podává nejvyšší státní zástupce
3. vyžaduje-li to zájem dítěte
není-li jediná z těchto podmínek splněna -> *stop*
viz § 62 zák.č.94/1963 Sb., o rodině..."

 


0x
Ahoj, tohle řešíme už xx let. zrušit otcovství skoro nejde, žádost o popření musíte podt do 6 měsíců od porodu dítěte, po uplynutí této lhůty už to ani nemá cenu podávat, nejvyšší státní zástupkyně to smete ze stolu s tím, že je to proti zájmům dítěte. Pokud jste v oněch 6 měsících, tak zaplatit pořádného právníka, pokusit se domluvit se s matkou dítěte na krevních testech, ty jediné jsou uznatelné, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že tyto matky nemají zájem přijít o platiče alimentů. takže nemusí s testy souhlasit a není možnost, jak je "donutit". Také pokud otec" předp orodem ěvděl, že dítě není jeho, tak je to přitěžující okolnost.

Mám známé, kteří spolu mají skoro 3 lété dítě. Nedávno se rozešli, protože uvedený otec v rodném listě zjistil, že dítě není jeho. Jelikož nebyli manželé proběhl jenom soud o dítěti. Otec musí nadále platit alimenty, s dítětem se nestýká a požaduje testy DNA , matka je však nechce povolit. Odůvodňuje to tím, že by přišla o alimenty. Vůbec nechápu její přístup a to jsem také žena a svobodná matka. Myslím, že by v této oblasti měly být změněny zákony, protože se mi zdá nesmyslné, že se musí podávat žádost nejdéle do 6 měsíců od narození dítěte a později to nemá smysl. Stavím se na stranu těchto " otců".

Ano tak to bohužel bývá. My s manželem čekáme 3.dítě a neumím si představit, že bych ho takhle trhala, kdybych věděla, že to dítě není jeho. Testy otcosvtví stejně moc k ničemu nejsou, z 99% to prý nejvyšší státní zástupkyně ani nepustí k soudu. Bohužel, taky nechápu tyhle matky, ale asi to jiné nebude. :(

 


0x
Docela přehledně je to popsáno tady rodinausoudu.mujblog.info/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]