Podpora vs. chybějící odpracovaný den

Od: odpovědí: 3 změna:
Dobry den, me pribuzne se stala takova vec, ze ze po ukonceni pracovniho vztahu, ji na pracovnim urade bylo sdeleno, ze ji chybi jeden den k tomu, aby dostala podporu do doby, nez si najde znovu praci. Chtela bych se zeptat, jestli existuje nejaka moznost - napriklad doplatit ten jeden den(a kdyz ano, tak kde) nebo cokoliv jineho, protoze momentalne ani nemuze nastoupit ze zdravotnich duvodu.
Predem moc dekuji a budu vdecna za pomocnou radu, nikde jsem nic na toto tema nedohledala...
3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Domnívám se, že tvé známé není pomoci. Kdysi se mi stalo něco podobného a také jsem s ničím neuspěl.

 


0x
Nárok na podporu má ten kdo za poslední 3roky odpracoval aspoň 12měsíců.

 


0x
Nepleť si podmínky pro získání nároku na podporu v nezaměstnanosti s důchodovým pojištěním. V případě Tvé známé neexistuje žádná možnost. Jestliže jí bylo řečeno, že jí chybí jeden den, který neodpracovala, má smůlu. Nárok na podporu v nezaměstnanosti ji nevzniká, zákon je v tomto velmi striktní. V jejím případě doporučuji informovat se na soc. odboru obec. úřadu - pokud nemá žádný příjem ani majetek, ani nikoho, kdo by jí živil, může žádat o dávky pomoci v hmotné nouzi. Úlohu bude možná hrát i její zdravotní stav. Pokud jde o něco vážného a ne jen o běžnou nemoc, mohou existovat další možnosti.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]