Magnetická rezonance - na co se připravit?

Od: Datum: 07.01.13 21:20 odpovědí: 5 změna: 07.01.13 21:42

Zdravím Vás, čeká mě příští týden vyšetření Magnetickou rezonanci. Na co se mám připravit atd? vubec nevím co od toho mam čekat... děkuji za Vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 21:22

Co si máte připravit? Špunty do uší, dělá to značný rambajz. Ale jinak je to neinvazivní,vůbec se není čeho bát, ležíte a popojíždíte takovým tunýlkem. Kdyby nebyly horší vyšetření, to by bylo fajn...

Ohodnoceno: 1x

Od: mike®
Datum: 07.01.13 21:23

jak dlouho si tam asi tak poležím?

Datum: 07.01.13 21:30

Je to cca 20-30minut. Jak píše Promon, pouze špunty do uší, ty Vám dají, protože to dělá hluk nepříjemný. Potom sundat všechny šperky, protože kov se v magnetické rezonanci (MRI) zahřívá. To je právě důvod, proč nesmějí tetovaní do tunelu. Nic to není, jen se nesmíte hýbat. Držím palce, nic to není ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.01.13 21:33

Takže Franz na magnetickou rezonanci nemůže :D.

Jinak bych se nebál, pokud netrpíte klaustrofobií.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.01.13 21:42

Vyšetření kolena trvalo 15 minut a naštěstí mi hlava zůstala venku,mimo tunel.

Dostanete zvonek,pokud budete mít nějaký problém,zmáčknete a vyšetření se přeruší.

Nejhorší je,že se nesmíte pohnout,pokud trpíte na bolesti zad,bude to trošku utrpení.

Ale přežít se to dá bez problémů.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.