Stavební spoření Liška vs. Modrá Pyramida

Od: Datum: 28.07.10 20:16 odpovědí: 7 změna: 09.04.14 19:53

Dobrý den, před rokem jsem si založila stavební spoření u Modré Pyramidy. Nyní bychom chtěli založit stavební spoření na mého manžela a na mého otce. Vlastníme nemovitost v hodnotě 1 300 000, ale rádi bychom do budoucna (otázka pěti, šesti let) koupili starší domek nebo pozemek a začali stavět. K tomu bychom chtěli využít finanční prostředky z naší nemovitosti + finance ze stavebního spoření. Zajímalo by mě, jak to funguje, když já jsem u Modré Pyramidy a manžel i otec by si stavební spoření založili u Lišky, protože všude čtu, že je mnohem lepší než MP. Je možné, aby poté můj táta nám "věnoval" svoje stavební spoření na naši nemovitost, i když já budu mít své spoření u jiné společnosti? Nebo je možné moje stavební spoření přetáhnout do Lišky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vosikac*
Datum: 28.07.10 20:41

*jasne*Ono hlavně, pokud by chtěl otec použít překlenovací úvěr na nemovitost, musel by nejspíš i figurovat jako její, i kdyby podílový, vlastník.Ale pokud by nežádal o překlenovací úvěr, tak Vám naspořenou částku jen dá.

Co se týče převodu od MP k ČMSS.Nevidím problém, po ukončení stav. spoř. u MP, vybrané prostředky investovat do stav. spoř. u ČMSS a zažádat o překlenovací úvěr.Pokud spoření u MP zrušíte před vypršením 5, resp. 6 let, přijdete o státní podporu, což by byla škoda;)

Každopádně bude nejlepší, aby jste Vy a manžel měli spoření u jedné spořitelny, při případné žádosti s obou smluv o překlenovací úvěr na jednu nemovitost, z důvodu zástavy a dost dobře si nedokážu představit, jak by bylo složité zastavit část nem. pro MP a ČMSS...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.10 21:02

Vy svoje spoření nemůžete nikam přetáhnout. Je výhodné, aby ste ve Vašem případě měli všichni st,spoření u JEDNÉ spořitelny. Můžete tak dosáhnout na lepší podmínky úvěru. Jinak podmínky u MP a Lišky jsou srovnatelné. Občas má každá spoř, nějakou akci, aby nalákala klienty- nižší poplatek za uzavření smlouvy, peněžní bonus apod. Chce to si toto pohlídat,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 28.07.10 21:12

Jde o to, budou-li všichni žádat o překlenovací úvěr.Nemyslím,pokud tedy nebudou stavět hrad, aby žádali všichni tři;) Ale pokud ano, tak si udělejte všichni spoření u jedné spořitelny!

Podmínky pro pozdější investici do nemovitosti, co se týče spoření otce, na to se zeptejte zástupce ČMSS.Ale nemyslím, že by otec mohl žádat o překlenovací úvěr na nemovitost, které nebude vlastníkem (třeba podílovým).Ale možná se pletu*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.10 21:53
avatar

Jelikož tato problematika je poněkud obsáhlejší, nabízím Vám možnost probrání tohoto tématu na vnitřní poště. Stačí se pouze zde zaregistrovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 29.07.10 15:32

*jasne*Nevím, co je na tom tak složitého, aby dotyčné zodpověděl její dotazy kterýkoli zástupce,jakékoli stav.spořitelny *sok*

To, že při zrušení stávajícího st,spoř. přijde o st.dotaci je jasné, ale za ten rok co spoří to nebude zas tak drastické;).

To že bude zapotřebí mít minimálně s manželem stav.spoř. u jedné spořitelny je také jasné.

Jde čistě jen o to, budou-li žádat na otcovu smlouvu o překl.úvěr.Pokud ne a použíjí jeho smlouvu pouze pro spoření a získání státní podpory, tak je jedno, u koho otec bude smlouvu mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 29.07.10 16:30

Pri zalozeni stavebniho sporeni je treba v prvni rade vedet, na co sporeni chci pouzit. Pokud pouze jako formu sporeni, pak se podivam po produktu, ktery nabizi nejvyssi urok a cilovou castku nedam nijak vysokou, rekneme ze staci 300 000. Nejvyssi urok nabizi momentalne Wustenrot 2,2% rocne. Pokud chci vyuzit stavebni sporeni jako financovani bytu nebo domu, pak musim vedet, kolik priblizne budu potrebovat penez a na tolik penez si nastavim cilovou castku, abych mohla do teto vyse zadat o uver ze stavebniho sporeni, ktery je mnohem vyhodnejsi nez hypoteka. Uver ze stavebniho sporeni chci aby byl co nejnizsi, protoze o tolik % preplatim cilovou castku pri cerpani uveru. Velmi nizky uver nabizi Raiffeisen 3,5% z uveru. Zjistete si, jaky tarif vami vybrane sporitelny nabizeji a podle toho vybirejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bassmartin
Datum: 09.04.14 19:53

Přeji dobrý den,

rád bych se s vámi podělil o vlastní nepěknou zkušenost s Modrou pyramidou (dále MP). Před pěti lety jsem si vzal úvěr na 2,1 mil., úroková sazba nebyla na tehdejší poměry nejhorší - 4,64%. Vzhledem k současným sazbám jsem se logicky rozhodl úvěr refinancovat.

Arogantní přístup zaměstnankyň MP na přepážkách pražské centrály a dámy pracující na úsměvně nazvaném útvaru "Péče o zákazníky", s nimiž jsem žádost o předčasné splacení úvěru vyřizoval, by se ještě dal přejít. Chápal jsem, že MP jde (pouze) o vlastní zisk. Když jsem si zpětně spočítal, že na úrocích jsem za pět let zaplatil cca 470 tisíc, udělalo se mi upřímně zle. Jsem si dobře vědom, že podepsáním smlouvy jsem s danými podmínkami souhlasil, vždyť si to také nyní vyčítám. Poslední políček od MP přišel v podobě penále za předčasné splacení úvěru a to ve výši 40 tisíc, což je tedy téměř maximální možná výše (2% z cílové částky). S ohledem na neuvěřitelnou částku, kterou jsem za oněch pět let zaplatil jen na úrocích (další poplatky nepočítaje), není výše vyčísleného penále dle mého ani trochu morální. Přijde mi to celé spíše tragikomické. Případným zájemcům o úvěr od MP připomenu, že penále je u nově sjednaných smluv možné udělit až do výše 3%, nejspíše proto, aby nikoho refinancování ani nenapadlo.

Pořizoval jsem si tehdy svůj první byt, ke všemu celkem ve spěchu, tudíž jsem situaci zjevně podcenil, mohu si za to pouze sám. Pokud opravdu zvažujete úvěr od MP, neudělejte podobnou chybu, zjistěte si co nejvíce nabídek a pečlivě pročtěte úvěrové podmínky. Za sebe tedy Modrou Pyramidu nikomu rozhodně nedoporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.