Zrušení KB účtu - poplatky?

Od: Datum: 07.11.12 20:35 odpovědí: 12 změna: 09.11.12 13:56

Pěkný večer všem, založila jsem účet jinde a v nejbližších dnech se chystám svůj stávající účet u KB zrušit, platí se u zrušení nějaké poplatky?

Děkuji za postřehy*slunce*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: thomas100*
Datum: 07.11.12 21:07

Pokud jsme tam neměla nějaký extra produkt s neobvyklími podmínkami, tak se neplatí nic.

doplněno 07.11.12 21:09:

Ale možná doporučuji (pokud budete mít tuto možnost) využít kodex mobility. osobně s ním mám dobré zkušenosti. V bankách typu Komerčka, Spořka, atd. vás budou pořádně masírovat a přemlouvat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.12 21:14

Děkuji:) Jojo s tím masírováním to je jasné, ale nenechám se. Na různých diskuzích jsem našla, že si účtují prý 150,- kč za jakousi stoplistaci, což ani netuším, co vlastně je, a ve smlouvě takové slovo nikde není.

Na ten kodex mrknu, slyším o něm asi podruhé:)

doplněno 08.11.12 13:04:

Vybrala jsem si Mbank, tak si to zjistím, děkuji:)

Od: thomas100*
Datum: 07.11.12 21:18

To je poplatek za (ve vašem případě) zrušení karty. Ale kamarád rušil účet u Komerčky a nic neplatil. Nevím k jaké bance chcete přecházet, ale například Airbank, která kodex mobility umožňuje proplatí poplatky, které vám naúčtovala předchozí banka, až do výše 500,-Kč.

Od: hop®
Datum: 07.11.12 21:23

Martino, většina bankovních ústavů založí účet zadarmo, aby nalákala klienty, ale za zrušení účtu jsou pěkné pálky...

A zrovna od komerčky bych čekal docela podraz - to ten poplatek nejde najít na netu? Myslím, že KB má infolinku zdarma, tak tam zavolej, zjistíš aktuální info... ;)

Nebo to mám snad zjišťovat za Tebe? *cert**smich*

Datum: 07.11.12 21:28

Na oficiálních stránkách jsem hledala dobrou čtvrthodinu, ale zrušení účtu nikde neuvádějí. Jen v diskuzích se objevuje oněch 150,-kč.

Co mne ale opravdu zarazilo, bylo mnohačetné vyjádření, že banka držela peníze 30 dní po zrušení, což mi přijde opravdu na palici... počkám, až si převedu výplatu na nový účet, a pak tam zajdu raději osobně, snad nebudu muset dělat moc velký randál:D

doplněno 08.11.12 13:02:

Oni právě psali lidé, co si účet byli rušit, že 20 minut podepisovali jeden papír za druhým, a že z nich dělali pěkné blbce..

Od: hop®
Datum: 07.11.12 22:28

Nemusíš dělat randál, tím stejně nic nevyřešíš, akorát se zbytečně nase*eš, vůbec tam nechoď! Jdi do nové banky, kterou sis vybrala, a tam si založ účet, převod veškerých aktivit z původní banky by měli vyřešit sami (převod hotovosti, trvalé příkazy, povolená inkasa - jen nahlásit změnu inkasního účtu)...

Datum: 07.11.12 21:34

Dobrý večer, já jsem nic neplatila za zrušení účtu u KB, ale počítejte s relativně dlouhou dobou, než bude zrušen. Na pobočce musíte podat písemnou žádost a zhruba do měsíce ji banka posoudí a teprve poté účet zruší. Zůstane-li Vám na účtě např. JEDNA koruna, musíte si ji nechat přeposlat na nový účet, nebo si pro ni dojít osobně do určité doby. *zed*Bylo mi tenkrát řečeno, že pokud si korunu nepřevezmu, budou to brát, jako že chci účet používat dál...

Datum: 07.11.12 21:43

Děkuji, jak vidím, čeká mne pěkná komedie...*zed*

doplněno 08.11.12 13:03:

Jojo, čekám, až mi přijde výplata, protože je nesmysl rušit účet teď, a pak převádím...

Datum: 07.11.12 22:07

Já v tom nevidím žádný problém. Poplatky za zrušení účtu si najdeš v ceníku banky. Taky mas určitě nějaký min limit, který nemůžeš vyčerpat. Zbytek stačí přeposlat na novy účet a nechat tam jen tu min částku, pak přijít do banky, účet zrušit a bud to dají nebo ne.

Datum: 08.11.12 20:12

Dobrý večer,

já jsem tedy při odchodu od KB nic neplatil.Účet nemusíte rušit sama,ale v nové bance to stačí oznámit,podepsat jim souhlas a banky si to mezi sebou vypořádají (ve "staré" bance zruší účet,případně převedou peníze na Váš nový účet).Trvá to sice o něco déle,ale o nic se nestaráte.

Datum: 09.11.12 13:19

Děkuji, já bych si to raději vyřešila sama, protože jak je předvánoční doba a kupuji dárky, nerada bych, aby mi někde na 14 dní zamrzly peníze:( Třeba se obávám zbytečně, ale jak říkám, v dikuzích hodně píší, že měli s rušením těch 30 dní, než jim vydali peníze.

Datum: 09.11.12 13:56

Martino nikde ti nic nezamrzne prostě to udělej jak jsem ti psal.ze stareho účtu si jednorázový pokynem prevedes penize na svůj nový účet. Na starém necháš minimalni částku a tu ti dají pri zrušení účtu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.