Pracovní smlouva

Od: Datum: 07.11.12 19:53 odpovědí: 6 změna: 12.11.12 17:01
avatar

Dobrý večer milí rádcové, potřeboval bych urgentně poradit ohledně pracovní smlouvy. Manželka pracuje v jedné nejmenované firmě od 10. 4. 2012 a pracovní smlouvě je uvedeno pracovní poměr se uzavírá na dobu určitou po dobu PN paní XY max do 28. /nora 2013. S paní XY byl rozvázán pracovní poměr 1.9.2012. Nyní si z personálního všimli, že manželka už nemá 2 měsíce nemá smouvu a rozhodli se aby zpětně podepsala od 1.9. 2012 smlouvu na určito na 1 rok. Chci se zeptat zda je nějaký zákon kdy podnik zapomene obnovit smlouvu k datumu, že tato smlouva přechází na dobu neurčitou? Nebo jak by jste se zachovali a dali odkaz na zákon který o tom pojednává. Díky za názory a pomoc.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 19:56
 
avatar

Ano, nepodepisovat. Paragraf 67? musim se podivat. Nedavno jsem resil podonou situaci.

doplněno 07.11.12 20:00:

kapkanadeje jako vzdy *palec*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.12 19:58
 
avatar

Dobrý večer. Viz. Zákoník práce § 65

Skončení pracovního poměru na dobu určitou

(1) Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4. Byla-li doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací, upozorní zaměstnavatel zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň 3 dny předem.

(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou

doplněno 07.11.12 20:02:

Majsterjoe -*hi*

doplněno 07.11.12 20:17:

Není zač, rádo se stalo.:)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.11.12 20:11
 
avatar

Žádnou smlouvu nelze uzavřít "zpětně". Pokud by Vaše manželka na návrh zaměstnavatele přistoupila, podílela by se na jeho podvodu.

Vaše manželka je podle § 65, odst. 2 zákoníku práce zaměstnána na dobu neurčitou. Protože stále platí původně sjednaná pracovní smlouva (změnila se pouze sjednaná doba), nedoporučuji Vaší manželce nic dalšího podepisovat.

___ Zákoník práce, § 65

doplněno 07.11.12 20:27:

Kdyby zaměstnavatel trval na písemné úpravě (což však není nutné), může si manželka vyžádat návrh smlouvy či dodatku domů k prostudování a konzultovat návrh zaměstnavatelem s právníkem - specialistou na pracovní právo.

Ať určitě nepodepisuje nic, čemu by nerozuměla, nebo s čím by nesouhlasila (zaměstnanci nejsou povinni s návrhy zaměstnavatele souhlasit nebo na ně přistoupit).

Pozor hlavně na "novou" pracovní smlouvu s "novou zkušební dobou", během níž by zaměstnavatel mohl pracovní poměr zrušit bez nároku na odstupné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.12 20:15
 
avatar

Holky díky moc jste mi pomohli ,ještě jednou díky za rychlou radu*smich*

Datum: 12.11.12 16:41
 
avatar

prosím ještě o radu dneska dostala žena tu smlouvu nA podepsání se zpětnou platnostíod 1,9. jak jsem výše psal, prosím poraďte jak napsat dopis vedení společnosti, že stím nesouhlasíme, že se jedná trošku o podvod nějak slušně to napsat, žena má strach, že jak to nepodepíše, že ji vyhodí díky

Datum: 12.11.12 17:01
 
avatar

Napsala jsem do vnitřní pošty, přidávám i sem do vlákna:

Vážení , protože Zákoník práce § 65 říká, že pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou, ve vší slušnosti si dovoluji na tuto skutečnost upozornit a odmítnout podepsat novou smlouvu se zpětným datem. Jednalo by se, dle mého soudu, o podvodné jednání kterému bych se chtěla vyhnout s Vaším dovolením. Věřím, že můj důvod pochopíte a nebude mi zazlíván můj poctivý přístup k celé věci. Děkuji mockrát za pochopení.

To je vše, co mne napadá, aby to nevyznělo neslušně a nemohlo to nikoho urazit. Třeba ještě někoho jiného něco napadne.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.