Půjčka-průměr platu?Nemocenská

Od: Datum: 06.12.12 09:08 odpovědí: 2 změna: 06.12.12 10:58

Zajímalo by mě, jak to chodí, když chce člověk požádat o půjčku v případě že:Byl na nemocenské, už nastoupil do práce, počítají se do průměru platy za poslední 3 měsíce, ale 2 z toho byly nemocenská a poslední 3.výplata. Jak se to počítá? To počítají průměr i z té nemocenské? nebo průměr z posledních 3 platů z práce prostě? Nebo to snad ani nejde, když byl člověk na nemocenské?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 10:05

Tak já už nějaký ten rok nedělám mzdy, ale dřív jsem nemocenskou do mzdy nepočítala. Banky (či společnosti přes půjčky) chtěli většinou spočítat průměry za předchozí tři měsíce a dvanáct měsíců, počítala jsem bez nemocenské - vyplácela ji OSSZ. Maximálně jsem tak připsala poznámku, že zaměstnanec krom mzdy pobíral i nemocenské dávky a pokuk je banka chtěla doložit, mohl si je vyřídit přímo na OSSZ. Já je připočítat nemohla, protože jsem v ruce neměla jediný podklad o tom, kolik zaměstnanec na nemocenské od OSSZ dostal. Předpokládám, že teď to bude obdobné - do průměru se připočítá náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele (první tři týdny), ale nezapočítá se nemocenská od OSSZ.

Co se období týká, dodržela jsem instrukce v potvrzení - pokud chtěli poslední tři kalendářní měsíce, vyplnila jsem poslední tři kalendářní měsíce, ať už tam příjem byl nebo ne.

Od: ron*
Datum: 06.12.12 10:58

Dobrý den.

Na potvrzení o příjmu se uvádí průměrný čistý měsíční příjem za poslední 3 měsíce (někdy i za delší období, dle požadavku banky).

Vyplacené nemocenské dávky mzdová účetní neuvede, jejich výši nezná. Na potvrzení Vám uvede počet dní nemoci za sledované období.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.