Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, objevily jsme poměrně rozsáhlou plíseň na zdi v pokoji, kde spal můj příbuzný, který má nyní plicní problémy. Nevíte o tom, že by šlo plíseň odebrat z té zdi a přesně zjistit, co je to za druh? Dělají to nějaké laboratoře? Díky.
To se ptejte na hygieně. Ale i kdyby Vám zjistili o jaký druh plísně z těch tisíců to je, tak stejně budete dělat jedna a ta stejná opatření. Aktuálně co nejvíc větrat, hlavně v mrazivých dnech, víc topit a opatřit si kvalitní čističku vzduchu. Pak hledat příčinu. Možná válčit chemií, nebo nějaké větráky? To musí vidět odborník. jsou na to firmy. Někdy stačí zateplit starý barák polystyrenem a máte ho jak v pláštěnce. Někdy najdou zatékání až o patra níž.
Jde o to zjistit toho původce problému příbuzného. Lékaři ho léčili na bakteriální zápal plic, léčba ale nezabírá – jde pravděpodobně o mykotickou infekci. Byl o jen nápad. Prakticky nevím, jestli by to mohlo situaci osvětlit.
A lékaři co ho léčí neví, že spal v plísní zamořené místnosti? Domnívám se, že není nutno přesně specifikovat druh plísně, tento typ patogenu se léčí stejně, pomocí antimykotik. Je potřeba probrat to s lékařem, případně jít k jinému.
Tohle se kolikrát sčítá. Člověk /jeho plíce/ oslabený prostředím plným plísňových spór pak snadno napadne jiný patogen. Jen je třeba o tom s lékařem komunikovat. Protože plísně jsou častými alergeny. Pak se na sliznicích dýchacích cest zvýší hladinka ochranného hlenu a když je ho moc, tak pohyb vzduchu i brviček, které tekutinu posouvají v průdušinkách stagnuje, a v takovém prostředí se patogeny snáze množí.
Lékaři vědí, že v té místnosti byla plíseň. Byla v rozích oken. Nemocný je hospitalizovaný. Teď jsme objevili, že té plísně je tam více... i za skříní. Než ji odstraníme, tak mě zajímalo, zda by nepomohl nějaký rozbor přímo té plísně.
tak mě zajímalo, zda by nepomohl nějaký rozbor přímo té plísně
. . .
Tohle byste měl konzultovat s lékařem a ne s námi. Osobně pro to nevidím žádný důvod, ale pokud budete mít lepší pocit, tak před začátkem sanace odškrábejte kousek omítky s plísní do lahvičky s dobrým uzávěrem, lahvičku omyjte saponátem a nechte někde v chladnu. Tam by mohla plíseň zůstat na živu pár dní, pro případ, že by to někdo chtěl zkoumat.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.