Kam s použitými a zachovalými hračkami?

Od: Datum: 05.12.12 12:05 odpovědí: 10 změna: 06.12.12 06:23

Mám brášku v předškoním věku. Má hodně hraček a s většinou už si nehraje, tak je mi líto, aby to všechno šlo na skládku, když vím, že někde hračky schází. Moc ráda bych vás požádala jesti nevíte někdo o nějakém zařízení, rodině blízko Šumperka nebo Zábřeha, které by se to hodilo?

V zhledem k tomu, že se blíží Vánoce si myslím, že je to dobrá příležitost udělat dobrý skutek.

Předem moc děkuji za radu (odpověď) :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: geryw
Datum: 05.12.12 12:06

My to vždycky věnujeme školce, do který náš malej chodil...

Datum: 05.12.12 12:06

Simono, určitě bude v Šumperku někde pobočka červeného kříže. Tam tyto věci sbírají a pak dávají přímo rodinám, nebo do dětských domovů.

Ohodnoceno: 1x

Od: askmenow*
Datum: 05.12.12 12:13

Jen doplňuji: http://www.cervenykriz.eu/cz/intermapa.aspx - zkuste si zavolat do nejbližšího a zeptat se, zda by měli zájem a jak by proběhlo předání.

doplněno 05.12.12 13:42:

Jak je dole psáno, některé hračky se dají schovat pro další generace, ale mám k tomu pár poznámek, co jsme v rodině odpozorovali:

- dobře se dají skladovat (a baví i po hodně letech) stavebnice, deskové hry, autíčka, figurky apod.

- špatně se naopak skladují plyšáci a panenky - plyšákům se často, i když jsou vhodně uložení, rozpadne vycpávka a pak ztratí tvar, navíc se z nich ta výpň pak jakoby práší... někteří začnou stářím pelichat... panenkám zase často vypadají všechny vlasy

- problém bývá i s některými věcmi z gumy, ztvrdnou a pak už nejdou znovu používat tak, jak by jít měly

- moc se nevyplácí nechávat hračky napodobující současnou techniku a jiné věci z každodenního života, tohle se hrozně rychle mění a už po pár letech to malým dětem nic neříká (např. hračka ve tvaru mobilu, kterému se vyklápěla krytka přes tlačítka, byl obří, měl mini display a vytahovací anténu - nás malý člen rodiny vůbec nechápe, že má jít o mobil, protože už od dospělých ve svém okolí zná jen veliké placaté dotykáče)

+ samozřejmě pro někoho může být skladování nežádoucí z důvodu velmi mála prostoru

Od: buss®
Datum: 05.12.12 12:09

Otázka jaké, jsou i sběratelé hraček, nafotit a inzerovat. Jinak darovat školce, charitě...

Datum: 05.12.12 12:20

Ještě je tahle možnost s Českým rozhlasem

Datum: 05.12.12 13:31

a proc by mely hracky byt na 1 pouziti a pak rozdat, ja si hral napr. s anglicakama apod po otci ;) a mam je doted...

Datum: 05.12.12 13:42

My jsme obdarovali dětské oddělení místní nemocnice. Ale berou jen hračky, které je možné dezinfikovat (takže ne třeba plyšáky).

Datum: 05.12.12 15:34

Položit do čekárny sociálního odboru na vašem úřadě a rychle odejít. Vlastně teď je to Úřad práce. Takhle to dělávám s dětským oblečením. :D

Datum: 05.12.12 19:29

Zdravim ma dcera a jeji kamaradky-matky hracky pouzite-ciste-funkci vozi do detskeho domova,tak mi to rikala

Datum: 06.12.12 06:23

Hračky po vnoučatech jsem dala do mateřské školy. Vzali si je ochotně.

Moje paní zubařka má v čekárně velice hezký koutek pro děti - stolek, židličky, pastelky a papíry, hračky v koši. I tam jsem tašku donesla. Povídala, že je ráda, občas prý se malí pacienti s něčím nemohou rozloučit a tak si to odnesou. Te´d prý díky nám zase bude mít něco do foroty.

Dětský domov - nevím. Dcera byla velice nepříjemně překvapená, když tam nesla po dětech pytel opravdu pěkného a čistého oblečení. Vnoučata mají samé pěkné věci a ze všeho rychle vyrostla. Dcera si myslela, že jim to v DD trochu pomůže a udělá radost. Dost ji překvapilo, když se do ní ředitelka pustila ne právě vybíravě a oznámila jí, že přijímá pouze úplně nové věci, nošené že nechce. Přitom to byly věci jako nové a ta cikáňata, kterých je tam většina by to v pohodě unosila.

Dceři to bylo tak líto, že hned před DD nacpala pytel s oblečením do popelnice a tvrdě se zařekla, že už nikdy...*bzum*

Ale nejsou všude takové ředitelky, je to o lidech a o domluvě. U vás třeba tímto dárkem naopak způsobíte hodně radosti. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.