Zrušená pokuta při dokazování - proč?

Od: Datum: 07.01.13 20:03 odpovědí: 3 změna: 08.01.13 01:10

Dnes nás stavěla silniční kontrola. Jejím závěrem byla pokuta ve výši 200 Kč. Protože se mi oprávněnost pokuty nezdála, tak jsem po příslušníkovi požadovala napsat do bloku k pokutě i důvod proč byla udělena. Nastalo dohadování, že za tyto závady se dává pokuta 2000 Kč a že je vlastně ještě moc hodný, když chce jenom 200 Kč. Trvala jsem s dvěma stovkama v ruce stále na napsání důvodu proč je pokuta udělena a výsledek našeho dohadování byl abychom odjeli (nic jsme neplatili), což mě překvapilo. Co si o tomto mám myslet? Nejde mi o ty dvě stokoruny, ale o jednání policie. Proč nechtěl příslušník napsat do bloku důvod, když podle nových nařízení to tam musí psát? Že by také za počet vybraných pokut měli odměny jako to mají inspektoři v hromadné dopravě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dothe
Datum: 07.01.13 20:07

Já nevím, co máte za auto? Občas závidí, a tak si chtějí hrát na machýrky. Ale možná to byla drobnost, a potřebovali ho nikde na jiném místě, kde už se nejednalo o 200 kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 20:17

No určitě to působí jako nestandardní chování. Možná by nebylo od věci uvést "domělý" důvod pro pokutu. Zapsala jste si číslo policisty? Samozřejmě máte možnost obrátit se na nadřízený orgán, či na inspekci. Jinak pokud nesouhlasíte s postupem policisty a důvody pokuty, nemusíte blok přijímat a "přestupek" řešit ve správním řízení. Do protokolu na místě uveďte vaše námitky i případné svědky, pokud byli v autě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 01:10

Udělejte si čas a začtěte se zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010601 Je tam v několika dílech pěkně popsáno jak jednat s policií.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.