Bolí trhaní zubů?

Od: Datum: 07.11.12 18:55 odpovědí: 15 změna: 19.11.12 20:39

ahoj jemi 15 let , bála jsem se zubaře na posled sem u něj byla v 6 letech, tedka tam chodím jendou za týden a můžu říct že vrtaní vůbec nebolí a spravení zubů také né, .. ale mám strach z trhaní bude mi trhat kořen a pak zub chtěla jsem se zeptat jeslti to bolí? Mám strach tam jít . Můžete poradit za odpovědi předem děkuju.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 18:59

Trhání jako takove nebolí, jistě dostaneš injekci na umrtveni. Ucitis jen neprijemny tlak. Pokud te zub nebolí, tak nebude bolet ani rána po odeznění injekce.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.12 19:22

To bohužel není pravda. Je to rána, a poměrně velká, takže po odeznění injekce samozřejmě bolet bude, stav zubu na to nemá vliv.

Vlastní zkušenost, čtyři zcela zdravé zuby vytrženy kvůli rovnátkům.

doplněno 07.11.12 19:34:

To jste zatím jediná, která mi tohle řekla, nicméně o to štastnější, že jste se hodiny netrápila;)

doplněno 07.11.12 20:33:

Jéé, pardon:D:D

Datum: 07.11.12 19:30

Já zas z vlastní zkušennosti vím, že to pak nebolí. Vlastní zkušennost ;).

doplněno 07.11.12 19:54:

Asi to je individuální a záleží i na růstu kořenů.

P.S. a jsem kluk :D

Od: trhanizubu
Datum: 08.11.12 20:00

děkuju, zub nebolí

Datum: 07.11.12 19:05

Před trháním zubu dostaneš injekci na umrtvení. Injekce může být trochu nepříjemná, trhání zubu nebo kořenu nebolí. Pokud zub je vedle kořene, tak většinou zubaři trhají zub i kořen zubu najednou. Strach mít nemusíte.;)

Datum: 08.11.12 20:01

děkuju, jo to říkaj všichcni že dostanu injekci ale mám takovej divnejs trach že bych tam nejradši nešla

Datum: 07.11.12 19:08

Bez obav je to brnkačka.To já bych měl strach z vrtání to je pro mě děs!

Datum: 08.11.12 20:02

jo, to já se zase bojím trhaní vrtaní nebolí .-)

Datum: 07.11.12 19:48

Všichni zubaři dělají vše pro to, aby každičký zub zachránili. Vvyvrtají, dají léčivou vložku a pak teprve plombu. A když už je hodně zle, vyvrtají, dají arzenovouz vložku, vytáhnou mrtvý nerv a zablombují. Taky obrousí a dají na zbytek zubu korunku, tedy náhradu. Zuby se trhají až když už není žádné jiné řešení. ;)Takže, když budete pečlivě dbát o čistotu zubů, nedovolíte usazování plaku, budete čistit opravdu pečlivě víc než dvě minuty, proto, aby fluor v pastě mohl působit, naučíte se používat zubní nítě, aby i nedostupné části zubů byly čisté, večer, s vyčištěnýma zubama nebudete už nic jíst, pak půjdete trhat zub, až vám bude nějakých 50 let. Teď jsou to zbytečné starosti. *jasne* Napište Ježíškovi o elektrický kartáček. Je super!

Datum: 08.11.12 07:01

Bohužel s Vámi nesouhlasím.Je to dáno z hůry.Jsou lidé ,kteří si čistí zuby a starají se jak mají ,návštěvy zubaře,dentalní hygieničky atd. a zuby děs a hrůza.A znám spoustu lidí ,kteří by potřebovali facku svým přístupem k zubům a nemají byť jen jeden kázek.

A včíl babo (to není na babujagu *smich*) raď jak je to možné.*ee*

Ohodnoceno: 1x

Od: krkovicka*
Datum: 07.11.12 20:22

Byla jsem na trhání osmičky a sedmičky zároveň.Osmička dobrá,sedmička děs.Pokud to nebude složitý pak po vytržení neboli nic.Jestli se mu zub při trhání prolomí a bude muset místo očistit(škrábat)-nenapíšu kde to skrabal..*plac* a vyndat zbývající kousek,pak rána bude bolet.Pomůže zmrzlina jako chladicí na otok.Preventivně se píši někdy antibiotika.

Datum: 07.11.12 20:29

Ono asi záleží na tom ,jak jsme kdo odolní k bolesti! Např viděl jsem kloučka asi 5-7 leteho s podvrtnutým kotníkem ,který z toho měl legraci že na něj nemůže došlápnpotu a vedle neě asi 13 letý kluk který vypadal se stejným úrazem jako by mu celá noha upadla-sténal a div se nerozbrečel!

Někdy je cíti bolest i při vrtání a co pak teprve trhání nervu,zrovínka jako trhání zubu! Vám v patnácti již bude trhat druhý zub? nemáte tam chybu? nebude trhat ještě mléčný protože nechce uvolnit cestu druhému zubu?Pkd jde opravdu o mléčný-ten nemá kořeny-a proto by to téměř nemělo bolet nebo alespoň méně než u druhých zubů!.

Datum: 07.11.12 21:28

Tahali mi 8 zubu najednou a byla jsem mlada.Tenkrat me zubar hrozne litoval,ale nebylo proc.Bolest jsem necitila.Je jasne,ze rana se chvili hoji,ale bolesti nejsou nijak zvlast,alespon ja jsem je nevnimala.Pokud v zubu neni velky zanet,tak bez obav.Jen jednou se mi stalo,prave diky tomu,ze jsem to citila,ale dalo se to prezit.

Datum: 07.11.12 22:55

Můj zubař, tehdy 75-letý starý pán, mi vyndal dvě osmičky jen tak mezi řečí, skoro bych si toho ani nevšiml. Ale asi si záleží nejen na kvalifikaci zubaře, ale i na konkrétním chrupu *smich*

Od: evca*
Datum: 19.11.12 20:39

děkuju všem moc za rady dneska sem byla na trhaní kořene vytrhnul mi 2 a musím přiznat že jsem sem se bala že jsem tam malem neotevřela pusu ale nakonec hodny stredja měn přemluvil a tak se stalo mám to vytrřeny ještě tam půjdu v pondělí a mám to za sebou děkuju vám za podporu jinak tedk to pobolíva ale dá se to přežít

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.