Kručí mi v břiše i když jsem najedená

Od: Datum: 07.11.12 18:42 odpovědí: 8 změna: 09.11.12 09:40

Dobrý den,

mám dotaz ohledně kručení v břiše. Nechápu to. Vždycky jsem si myslela, že v břiše kručí od hladu, ale mě kručí ať už jsem najedená nebo ne. Navíc vždycky, když jsem ve škole (nikde jinde ne) a ještě ke všemu tak, že to slyší celá třída! :( Většinou částečně pomůže, když břicho zatnu nebo ztáhnu co nejvíc, ale to se moc dlouho vydržet nedá. Taky mě napadlo, že by to mohlo souviset s tím, že jsem měla v září vyoperované slepé střevo, kvůli zánětu, protože to začalo až potom a předtím mi skoro vůbec v břiše nekručelo (jenom, když jsem měla hlad).

Nejvíc mi na tom vadí právě to, že jsem vždycky ve třídě! Jsem hubená a lidé si podvědomě spojují kručení v bříše s hladem... nechci aby si o mě mysleli bůhvíco :(

Nevíte, co by mohlo pomoct? Předem děkuju za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: popocatepe
Datum: 07.11.12 18:52

Přesně to se mi také stává, celá učebna 50 lidí a najednou můj žaludek :D to se pak všichni otočí a já se cítím jak kdybych týden nejedla, přitom je 10 min. po svačině :)

Datum: 07.11.12 22:37

Mě dé to taky stává dost často:) ale jednou to bylo opravdu strašné:/ měli jsme ve škole fyziku a psali jsme test,učilel nás rozsadil rozdal písemky a nastalo totální hrobové ticho,samozdejmě že zrovna v tu dobu se ozvalo moje břicho,ale teda fakt pěkně:D celá třída se na mě otočila a začali se smát:-D ale je to docela nepřijemné dyž víš že ti takhle zlobí břicho:/

Datum: 08.11.12 11:45

mám to také a vše je o hlavě a stresu , když jsem nechodil do školy, byl jsem klidně celej den bez jídla a nic a nyní co zase chodím do školy mam kručení v břiše pořád

Od: kys
Datum: 08.11.12 16:10

Možná máš "horkej"žaludek.To znamená přebytek žaludečních kyselin,možná překyselený.Pálí pak často žáha a je dobré brát něco na snížení vylučování kyselin v žaludku.Helicid,ranitidin,Když pálí často žáha tak léčit,jinak se dělají žaludeční vředy

Od: itan71*
Datum: 08.11.12 19:53

Najedená? Dost lidí si myslí že jsou po jídle a když se někoho zeptám kolik toho snědl tak to je třeba 1-2 rohlíky ne každému to stačí a to jsi k tomu hubená.

Od: kys
Datum: 08.11.12 23:20

musíš jíst polívky a pořádný oběd.Bez polívek si člověk zadělá na vředy.Některý holky jsou praštěný-drží dietu a jsou kost a kůže.Úplné jsou jim vidět kosti a myslí si,jak se budou klukům líbit!Většina kluků,když si šáhne na holku a cítí jen kosti,radši zdrhají.

Datum: 09.11.12 05:58

řečiček okolo je tu plno... takže doplním jen příčinu. Kručení v břiše, teda ty zvuky, má na svědomí pohyb plynů ve střevech...Ve střevních kličkách se vlyvem peristaltiky přelévají plyny, některé potichu, někdy i dost nahlas...

...nebudu ale dále opisovat či kopírovat, stačí si přečíst více na http://nemoci-traviciho-ustro…ve.cz/proc-nam-kruci-v-brise/

tam je to velmi pěkně popsané a pro laiky pochopitelné...

doplněno 09.11.12 06:06:
musím oponovat arktikovi
mám to také a vše je o hlavě a stresu , když jsem nechodil do školy, byl jsem klidně celej den bez jídla a nic a nyní co zase chodím do školy mam kručení v břiše pořád
když si nechodil do školy, neseděl si více hodin v lavici a neměl si žaludek a střeva, teda vnitřnosti stlačeny. A hlavně při pohybu se plyny mohly volněji přesouvat ve střevech, neprodíraly se přes zaškrcená místa a nevydávaly ty charakteristické zvuky tak hlasitě, aby jsi si jich mohl všimnout. I když si celý den nic nejedl, obsah střev tam byl, najdi si, jak dlouho potrava prochází tělem od doby požití do času vyloučení... zřejmě málo jíš, jak píšeš, že jsi byl celý den bez jídla... proto ti kručí v žaludku... jez častěji, třeba i málo...
doplněno 09.11.12 06:08:

přehmátl jsem se, tímto se artikovi omlouvám za špatně napsaný nick...

Datum: 09.11.12 09:40

mam sedavé zaměstnání , takže sedím 10-12 hodin . Když je hodně práce nejím vůbec a problém s kručením nebyl žádný , nyní si dodělávám školu a kručení se zase ukázalo a to jím normálně ( každou přestávku ).Je to prostě nervama , kručení mám jen ve škole

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.